פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים


כל האמת על עיסקת צורן CSR

רק מעטים היו מעורבים בעיסקה שהסתיימה ממש בבוקרו של יום שני ה-21 בפברואר 2011. עם שחר יכלו עורכי הדין ממשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'  ללכת לישון ואילו עובדי צורן ישראל שהגיעו למשרדיהם מצאו בתיבת הדוא"ל מכתב אישי מד"ר לוי גרצברג, האיש שהקים את צורן לפני 28 שנה והוביל אותה בגאון עד למהלך האחרון. לוי לא פירט רבות במכתבו, אך ציין כי החברה התמזגה עם חברה בריטית בשם  CSR והבטיח להוסיף פרטים בישיבת וידאו מיוחדת שיקיים עם עובדי החברה ב2:00 בצהריים.

למרות שהעיסקה הוצגה כמיזוג בין שתי חברות מדובר בעיסקת רכישה לכל דבר בה הרוכשת היא חברת בריטית בשם Cambridge Silicon Radio או בקיצור CSR.  CSR שהוקמה בשנת 1999 בקימברידג', אנגליה מספקת כיום שבבים לתקשורת אלחוטית ולניווט לוויני (GPS ). הכנסות החברה בשנת 2010 הסתכמו בכ-800 מליון דולר ושווי השוק שלה בבורסה של לונדון עומד כיום על כמילארד דולר.

צורן הוקמה כבר בשנת 1983 ועוסקת בפיתוח שבבים לישומי אלקטרוניקה בידורית כולל מצלמות דיגיטליות, מכשירי DVD, ממירים דיגטלים ומדפסות. החברת סיימה את 2010 עם מכירות בהיקף של 357 מליון דולר ושווי השוק שלה בבורסת נסדא"ק היה 461 מליון דולר.

השאלה הגדולה בפי כל היא מדוע החליטו שתי החברות לאחד כוחות ולהפוך לאחת?

עבור צורן, מדובר בעסקה המאפשרת לה לצאת בכבוד ממאבק השליטה שבה מצאה עצמה בשנה האחרונה. קרן הגידור רמיוס (Ramius) ניהלה בחודשים האחרונים מאבק בו דרשה להחליף את הנהלת החברה בטענה כי ההנהלה מבזבזת את כספי החברה במרדף אחר צמיחה והדירקטוריון מאפשר לה להשקיע כסף טוב בתחומים שאינם רווחיים. המכירה בסך 679 מליון דולר מייצגת שווי שוק הגבוה בכ-40% משוויה של צורן בבורסה וככל הנראה תבטל את דרישותיה של רמיוס אשר צפויה לראות רווח של קרוב ל 100% על השקעתה.
קברניטי צורן העדיפו למנוע מרמיוס לפרק את צורן או להימכר לאחת ממתחרותיה במזרח וכך חתרה צורן לעיסקה עם CSR.  החיבור עם  CSR יהפוך את שתי החברות לענקית בתחום השבבים עם מכירות העשויות להגיע לכמילארד וחצי דולר בשנים הקרובות ולאפשר להן להתמודד ביתר הצלחה עם מתחרותיהן מדרום מזרח אסיה .

עבור CSR  העיסקה עם צורן תאפשר לה להיכנס לתחומים הנושקים לתחום עיסוקיה. המכשירים הדיגיטלים בהם מותקנים שבביה של צורן דורשים כיום קישוריות אלחוטית ובעזרת שבביה של CSR תוכלנה המצלמות לשדר תמונות הישר למחשבים האישים, לבצע שיחת ועידה ישירות מהטלפונים החכמים, ולשלב תקשורת אלחוטית בתוך מוצרי הצריכה הביתיים כולל תחום הטלוויזיה הדיגיטלית. הרכישה תמצב את CSR בעמדה חזקה יותר מול חברות כגון ברודקום וקוואלקום ותאפשר לה להתמודד בצורה טובה יותר עם מתחרותיה מהמזרח כדוגמת מדיהטק ההולכת וצוברת כח ונתחי שוק בשווקים הללו . אך מעל לכל מתעניינת CSR  דווקא בצוות הפיתוח הממוקם בישראל ואחראי על כמה מהפיתוחים היותר יצירתיים של צורן. CSR מאמינה כי כח הפיתוח הישראלי יאפשר לה להתמודד בהצלחה עם מתחרותיה ולמרות שמדובר בכח אדם לא זול הוא ככל הנראה פחות יקר מכח העבודה המקביל באנגליה ויותר יצירתי מכח העבודה הזול יחסית במזרח.

בהודעותיהן לעיתונות נשמעו שני המנכ"לים ג'וף ואן בורדן מ- CSR ולוי גרצברג מצורן מרוצים מאד מפרטי העיסקה ולנו רק נותר להמתין להשלמתה בהצלחה בתוך חצי השנה הקרובה.

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות