פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

האתגר החדש של פרופסור שעשוע

השנה היא שנת 2000 והשוק הוא שוק הרכב. ענקית המכוניות ג'נרל מוטורס מפרסמת מכרז בו היא מבקשת לבחון מערכת למניעת תאונות המשלבת מצלמות המתריאות בעת שהרכב סוטה מנתיבו.  חברת מוטורולה המתחרה על המכרז פונה לחברת סטארטאפ ישראלית צעירה בת שנה בלבד ומבקשת לבדוק האם תוכל לספק פתרון מתאים לצרכי הלקוח.
הסטארט אפ הישראלי מבטיח למוטורולה כי ביכולתו לפתח את האלגוריתמים המתאימים אשר ייושמו על שבב ויאפשרו לא רק זיהוי סטיה מנתיב אלא גם מדידת וזיהוי מרחק בין כלי רכב שונים. החברה היא חברת מובילאיי ((MobilEye ובראש צוות הפיתוח שלה עמד פרופסור אמנון שעשוע (שהקים את החברה בשנת 1999 ביחד עם זיו אבירם). מוטורולה מחליטה להמר על הטכנולוגיה הישראלית המבוססת על הפיכת תמונה דו מימדית ממצלמה אחת לצילום תלת מימדי למרות שעד אז אפשרות קבלת תמונה תלת ממדית ממצלמה אחת נחשבה כבלתי אפשרית. ההחלטה באה לאחר ששעשוע הוכיח כי הדבר אפשרי ואף העיז לפתח מגוון ישומים שאפילו הלקוח לא ציפה לקבל כולל זיהוי הולכי רגל וזיהוי מרחק. בתוך חודשיים מספק שעשוע מערכת עובדת של מובילאיי והחברה מתחילה לצבור הערכה ולקוחות בשוק הרכב.


פרופסור שעשוע שהשלים את הדוקטורט שלו באוניברסיטאת  MIT בשנת  1993 התמחה בתחום הבינה המלאכותית ומערכות ראייה ממוחשבות. לאחר סיום לימודיו הקים את חברת קוגניטנס וב-1999' הוזמן לתת הרצאה אצל אחד מיצרני הרכב היפנים ולייעץ לחברה בנושא יצירת תמונה תלת-ממדית מדו-ממד. למרות שעד אז טעו לחשוב כי רק בעזרת שתי מצלמות ניתן לייצר תמונה תלת מימדית טען ד"ר שעשוע כי שניתן לייצר תמונה תלת-ממדית ממצלמה אחת .בחברת מובילאיי שהוקמה זמן קצר לאחר מכן הוא הוכיח כי הדבר אפשרי. מאז הפכה מובילאיי לספק מוביל של מערכות למניעת תאונות ובין לקוחותיה ג'נרל מוטורס ב.מ.וו ו-וולבו.

בשנה הקרובה יצטרפו יצרנים נוספים ולמעה המערכת של מובילאיי היא הפכה כמעט לסטנדרט בתחום. במקביל לעבודתו בתחום השבבים המשיך ד"ר שעשוע לעבוד כמרצה באוניברסיטה ובין השנים 2003-2005 אף  שימש כראש ביה"ס להנדסה ומדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים. באוגוסט 2010 לאחר שהחברה השלימה גיוס של 37 מליון דולר והראתה קצב יפה במכירות החליט שעשוע כי הגיע העת לעבור הלאה. הוא יצא לחופשה בת שנתיים מהאוניברסיטה והחל לעבוד על הסטארטאפ הבא שלו הנחשף כאן לראשונה . לחברה החדשה קוראים "אורקם" ומטרתה לפתח מערכת ראיה ממוחשבת (על שבב) שתהיה ניתנת ללבישה ע"י עיוורים ותאפשר להם לתפקד כאילו הם רואים. שעשוע משתמש כמובן בידע ובנסיון העצום שצבר בנושא הראיה התלת מימדית אך מעבר לרעיון העסקי מעונין שעשוע לפתח מוצר לטובת הנזקקים בפתרון ראיה חליפי. בשלב הזה רב הנסתר על הגלוי אך לאור נסיון העבר נראה כי גם הפעם יצליח שעשוע להפתיע ולסייע לכל אלה שאינם יכולים לראות בעזרת המצאותיו בתחום הראייה הממוחשבת.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות