פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

אלווריון עוברת לבעלות פלסטינית-ישראלית

מצבה העגום של חברת אלווריון הוביל להתפתחות מעניינת המהווה דוגמא לאפשריות הדו- קיום בין יהודים לפלסטינים. נראה כי החברה הנמצאת במצב של כינוס נכסים ומנוהלת באמצעות הנאמן רו"ח יואב כפיר מצאה בעלים חדשים המעוניינים לרכוש אותה ולהמשיך להפעילה. ביום ראשון האחרון ביקש רו"ח כפיר מבית המשפט לקבל את הצעתה של חברת ואלי טלקום לרכוש את אלווריון.


חברת ואלי טלקום רשומה בישוב כוכב יאיר אך פועלת ממשרדים ברחוב גלגלי הפלדה בהרצליה . לא ידוע מה היו היקף עסקיה עד כה אך לצ'יפסים נודע כי בראש הקבוצה עומד איש העסקים הפלסטיני האני עלמי שחבר לאיש תקשורת ישראלי בשם ישראל (חורחה)  פיניאבסקי. פיניאבסקי הוא בעליה של חברת מ.ט. לאבס (שככל הנראה במשרדיה ממוקמת ואלי טלקום) שהיא חברה הקשורה לחברת התקשורת מובייל טורנדו הנסחרת בבורסה בלונדון.


האני אל עלמי, גדל בשכונה הירושלמית בית צפפה ולמד הנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטה האמריקאית בקהיר, הנחשבת לאחד ממוסדות ההשכלה הטובים במצרים. באוניברסיטה התמחה במערכות  RF ומיקרוגל. לאחר ששב לביתו השתלב בסניף המקומי של חברת מוטורולה קומיוניקיישן אך עד מהרה הצטרף לצוות שהקים בשנת 1993 את חברת BCI Communications. התקופה היתה תקופת הסכמי אוסלו והרשות הפלשתינית החלה לפעול בצורה עצמאית בין השאר גם בתחום אספקת שירותים ותשתיות תקשורת לאוכלוסייה בשטחי הרשות. BCI שימשה כמפיץ למוצרי תקשורת של חברות כגון Motorola, Polycom  ו- Samsung. האני הצעיר שימש כעוזר מנכ"ל אך למעשה היה גורם מרכזי בתכנון וישום תשתיות תקשורת רחבת פס לאוכלוסייה המקומית וכן בהקמת רשת תקשורת רדיו אלחוטית לרשות הפלסטינית שהוקמה ב-1994 במסגרת הסכמי אוסלו בין ישראל לאש"ף . בשנים הללו עבד עם ספקי תקשורת ותשתיות ישראלים והכיר רבות מחברות התקשורת הישראליות דוגמת גילת, סרגון, רד, ואחרות. ב2007 יסד את Coolnet וב-2008 קיבל רשיון לספק שרותי תקשורת ברשות הפלסטינית. הוא החל לפעול כספק ISP באמצעות תקשורת  ADSL  ו- WiFi וכיום Coolnet היא בעלת רשת התקשרות האלחוטית  הגדולה ביותר בשטחי הרשות ומשתמשת בטכנולוגיות   OFDM, IP, PtP ו- PTMP microwave. היא משרתת כ-20,000 מנויים (פרטים ועסקים) ומאפשרת להם ליהנות משרותי אינטרנט וכיסוי Wi Fi באזורים שונים .

קבוצת ואלי טלקום מעוניינת לרכוש את אלווריון במטרה להמשיך ולהפעיל את החברה, להעסיק את עובדיה ולשלם את חובותיה. החברה התחייבה לבית המשפט כי תבצע את הרכישה בשלבים. בשלב הראשון תזרים 1.5 מיליון דולר ולאחר 12 חודשים תשקיע 1.8 מיליון דולר נוספים, ותמורה נוספת כתוצאה ממימוש מלאים ויתרות לקוחות ובנוסף 500 אלף דולר ו-15% ממניות החברה באמצעות הקצאת מניות.

קשה להאמין כי אלווריון שהגיעה בשנים 2007-2008 למכירות שנתיות של כ-250 מליון דולר נמכרת כעת תמורת 3.3 מליון דולר אך מעניין לראות כיצד תצליח החברה המשותפת להחזיר את חברת אלווריון לימיה המפוארים תוך ניצול הטכנולוגיות שפיתחה והגידול בביקוש לתקשורת אלחוטית מהירה ואמינה.

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות