פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

אמיר פינטוך - לעשות הכל הפוך ולהצליח

להפוך לסגן נשיא בכיר בחברת אינטל אינו דבר של מה בכך , כי אינטל לא נוהגת למנות אנשים שהגיעו מבחוץ ישירות לתפקיד כה בכיר. אינטל גם לא נוהגת לשלוף מנהלים בכירים מחברות מתחרות  ואין גם אף מנהל ישראלי שהונחת מבחוץ לתפקיד כה בכיר באינטל. אז איך קרה שדווקא אמיר פיינטוך זכה בכבוד הגדול שהוא בהחלט ראוי לו?
אפשר לומר שזה קרה למרות ולא בגלל כל מה שאמיר (ילד טוב חיפה) עשה. כי לפי התוכניות של אמיר זה לא התחום  איליו כיוון. הוא אמנם סיים את בית הספר הריאלי במגמת כלכלה ומתימטיקה אך מיד לאחר הצבא לא המשיך כמו רבים מחבריו לטכניון אלא בחר בלימודי כלכלה ומנהל עסקים  באונב' חיפה. עם סיום לימודיו לא הצטרף למוסד פיננסי או חברה ציבורית גדולה כדי לצבור ניסיון וידע אלא בחר דווקא להיות מנהל כספים בחברת סטראטאפ צעירה בשם Soundesign שהקים יזם צעיר מכפר ורדים בשם ברק יקותיאלי. החברה פיתחה במחצית שנות ה-90 כרטיס חומרה אשר איפשר חיבור בין מערכת טלפוניה למחשבים בימים שהעברת קול על תשתית האינטרנט היה רק בגדר רעיון מעניין. כאן נחשף אמיר לראשונה לעולם הטכנולוגי בכלל ולתחום השבבים בפרט. למרות שלא היה לו כל רקע טכנולוגי הוא התאהב בתחום.

לאחר כ-4 שנים בסטאראפ הראשון שלו הצטרף לסטארטאפ נוסף. חברת  באטרפליי, שעסקה בפיתוח פתרונות תקשורת אלחוטית לטווחים קצרים מאוד. אמיר עסק בחברה בפיתוח עסקי ובתחילת 1999 כאשר נרכשה החברה ע"י טקסס אינסטרומנטס מצא עצמו אמיר קופץ מחברה פרטית המונה כמה עשרות עובדים לחברת ענק ציבורית עם מעל ל-10,000 עובדים. מסתבר שהמעבר החד לא רק שלא הרתיע את אמיר הצעיר אלא סיפק לו הזדמניות קידום מענינות. לאחר שהשלים תואר MBA  באונב' ת"א עבר עם משפחתו לארה"ב, התקדם בתפקידיו עד שהתמנה לדירקטור בכיר במחלקת השיווק לפתרונות קישוריות ניידת של טקסס אינסטרומנטס והיה אחראי על כל הפעילות הגלובלית של TI  בתחום זה.

בשנת 2008 עזב את חיקה החם של חברת ענק ועבר לעבוד בחברת צעירה מעמק בסילקון בשם אתרוס. אתרוס פיתחה שבבים לתקשורת ואמיר קיבל על עצמו לנהל את יחידת המובייל של החברה שעסקה בטכנולוגיות מתקדמות כולל בלוטוס,  GPS ו- WLAN. לאחר שנתיים כסגן נשיא ומנהל היחידה קודם לתפקיד סגן נשיא בכיר והפך למעשה למנהל החברה כאשר כל ההכנסות וההוצאות של החברה היו תחת אחריותו. 7 חודשים מאוחר יותר מצא עצמו שוב בזרועותיה של חברת גדולה כאשר ענקית השבבים קוולקום רכשה את אטרוס. אמיר ניצב שוב בצומת שאיפשרה לו להתקדם והפך עד מהרה לנשיא פעילות קוואלקום אתרוס.

במאי 2013 התמנה מנכ"ל חדש לאינטל. בריאן קרזניץ' הבין כי התעשיה שינתה פניה ובלי נוכחות משמעותית בתחום המובייל עתידה אינטל לאבד את מעמדה כמלכת עולם השבבים. זה לא שאינטל לא ניסתה לעשות זאת בעבר אך עד כה זה לא ממש הצליחה. לכן הפעם ניסה קרזניץ' לתכנן מהלכיו בקפידה והחליט שכאשר ימצא את המנהל המתאים שום דבר לא יעצור אותו. זה אמנם לקח לו קצת יותר משנה אבל בסוף הוא בחר באמיר פיינטוך לסייע לאינטל לחדור לתחום המובייל החשוב והמוכר לאמיר היטב.

ואמיר שרגיל לעשות את הדברים הכי טוב והכי לא שגרתי אולי יצליח במשימה שרבים וטובים כשלו בה לפניו.

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות