פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

IMG 8105

ד"ר הנרי וסוזן סמואלי (משמאל) בטקס תרומת 20 מליון דולר לאונב' ת"א ביחד עם פרופ' יוסי קלפטר, נשיא אונב' ת"א וד"ר שלמה מרקל, סגן נשיא חברת ברודקום (מימין)

10 שנים אחרי, ד"ר הנרי סמואלי חזר  לתפקידו כיו"ר ברודקום

ד"ר הנרי סמואלי הוא יהודי חם. בן לסלה ואהרון, ניצולי שואה שהיגרו לארה"ב, החל כבר בילדותו להתעניין באלקטרוניקה, למד לתואר ראשון, שני ושלישי באונב'   UCLA והפך לאחד התומכים הגדולים של תעשיית ההייטק הישראלית.

בשנת 1991 בהיותו פרופסור ב- UCLA הקים ביחד עם תלמידו הנרי ניקולאס את חברת ברודקום שגדלה להיות אחת מחברות השבבים המובילות בעולם לתחום תקשורת רחבת פס ותקשורת אלחוטית. בשנת 2000 רכשה ברודקום את חברת ויז'נטק הישראלית בכ-800 מליון דולר ומאז ביצעה רכישות של עוד 12 חברות ישראליות בהובלתו של ד"ר שלמה מרקל המשמש כסגן נשיא ברודקום העולמית וכפוף ישירות לד"ר סמואלי.

מעבר לרכישות הרבות של חברות ישראליות שבוצעו בברכתו של סמואלי , יש למשפחת סמואלי קשרים רבים לישראל. לפני כעשור הוקם ברעננה, בתרומת משפחת סמואלי, בית כנסת רפורמי הנקרא "בית שמואלי". בנוסף, ביצעה לאחרונה משפחת סמואלי תרומה פרטית בסך 20 מליון דולר לאונב' תל אביב. בטקס רב משתתפים שנערך לפני כחודשיים בקמפוס של אונב' ת"א הודיעו ד"ר הנרי סמואלי ואשתו ד"ר סוזן סמואלי על תרומתם הנדיבה לקידום המחקר באונב' ת"א. באותו מעמד הכריזה חברת ברודקום על החלטתה להקים בנין משרדים חדש בהשקעה של כ- 100 מליון דולר!!! שני שלישים מהבנין ישמשו כמרכז הפיתוח של כל עובדי ברודקום באיזור המרכז ואילו שליש מהמשרדים יועברו מידיית לפקולטה להנדסת חשמל של אונב' ת"א וישמשו לצורך מחקר ופיתוח. כבר עם הקמתו הודיעה ברודקום כי לאחר מספר שנים יעבור הבנין לבעלותה המלאה של אונב' תל אביב.

בשנת 2016 נרכשה חב' ברודקום ע"י חברת אווגו (AVAGO) הסינגפורית. לאור המוניטין הרב של חברות ברודקום החליטה אווגו לשנות את שמה לברודקום וסמואלי התבקש להישאר בחברה כמנהל הטכנולוגיות הראשי (CTO) . למרות שכיום השליטה בחברה נמצאת בידי חברת אווגו החליט דירקטוריון החברה בישיבתו בחודש דצמבר האחרון לבחור בד"ר סמואלי כיו"ר החברה, 10 שנים לאחר שהתפטר מתפקידו זה. זהו מהלך שאינו מקובל בחברות בהן נמכרת השליטה אך הוא מצביע ככל הנראה על האמון הרב של הבעלים החדשים בד"ר סמואלי ועל העובדה כי הוא חוזר להיות משפיע ומהותי להובלתה של החברה. ימים יגידו כיצד מהלך זה ישפיע על עתידה של חב' ברודקום ועל המשך מעורבותה בשוק השבבים הישראלי.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות