פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
Orcam myme
התקן ה MyMe  של אורקם. צילום יחס"צ

האם תצליח אורקם לשחזר את הצלחת מובילאי?

את חברת מובילאיי אין צורך להציג. מדובר באחת ההצלחות הישראליות הגדולות ביותר בעולם ההייטק אך כשהחליטו מייסדי החברה אמנון שעשוע וזיו אבירם להקים את חברת אורקם לא היה ברור האם לחברה שוק פוטנציאלי גדול מספיק לשחזר הצלחה דומה למובילאיי, זאת מאחר והמוצרים הראשונים שלה היו מיועדים לשוק כבדי הראיה בלבד. לפני כשבועיים חשפה אורקם את המוצר החדש שלה הנקרא MyMe ומייצג שוק של מילארדי משתמשים פוטנציאלים.

מדובר בהתקן לביש המיועד לכל בני האדם באשר הם וכולל מצלמה ומעבד שבעזרתם יכול כל משתמש לזהות את האנשים עימם הוא נפגש. כולנו מכירים את התופעה בה עומד מולנו איש או אישה שפגשנו בעבר. הפנים מוכרות אבל... איננו זוכרים את שמם או מאיפה אנחנו מכירים אותם?

התקן ה-   MyMeאמור לסייע לנו ע"י זיהוי האדם שמולינו ושידור שמו ופרטיו לטלפון הנייד או לשעון החכם שלנו באמצעות תקשורת Bluetooth. ההתקן שוקל בסה"כ 17.2 גרם וכולל מצלמה עם חיישן 13 מגה פיקסל וסוללה המיועדת להחזיק יום שלם. מעבר לסריקת פני האדם ההתקן סורק ומסנכרן אוטומטית כרטיסי ביקור או תגי שם. באפליקציה המלווה את התקן ה- MyMe שורה של תכונות נוספות הכוללות תיוק האנשים במעגלי עבודה, חברים או משפחה ויודעת גם להציג את הסטורית הפגישות עם אותו אדם.

כפי שעשו במובילאיי, גם באורקם הצליח צוות הפיתוח של החברה לחבר בין יכולות ראיית מכונה ובינה מלאכותית מתקדמים כדי לספק לכל משתמש מידע חיוני הזמין לו בעת הצורך . למרות שמדובר במוצר המתאים לכל אחד ואחת מאיתנו, אורקם נכנסת לתחום רגיש ובעייתי הקשור בצנעת הפרט. מאחר וההתקן החדש מצלם ומקטלג אנשים הנמצאים בכל מרחב צפויה אורקם לטענות על פגיעה בלתי מורשית בפרטיות. כדי להקדים תרופה למכה הצהירה אורקם כי הפנים המזוהות נשמרות רק במחרוזת של מספרים, והאפליקציה מציגה אותם בצורה של תמונה מוקטנת ומטושטשת. כמו כן המידע מאוחסן רק במכשירו הפרטי של המשתמש ואינו נשלח לענן.

למרות הזהירות הרבה , אורקם מודעת לעובדה כי היא עלולה להיות מותקפת ע"י מגיני הפרטיות בדומה להתקפות שספגה בזמנו גוגל עם מוצר הגוגל גלאס. זו אולי הסיבה שלמרות ההכרזה הרשמית שבוצעה בישראל לפני כשבועיים אורקם טרם הכריזה על המוצר בחו"ל. נראה שאורקם נמצאת עדיין בשלבי בדיקת השוק ולכן מציעה את התקן ה-MyMe דרך קמפיין מימון המונים בקיקסטרטר, במחיר של 200 דולר (במקום במחירו המלא 400 דולר). זמן האספקה הצפוי הוא מרץ, 2019.

לסרטון חברת אורקם על ההתקן החדש כולל דברי יו"ר אורקם פרופ' אמנון שעשוע לחצו כאן.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות