פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
Eyal Waldman chipex2010
איל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס צילום: ניב קנטור

הרהורי חרטה במלאנוקס?

בחודשים האחרונים התבשרנו בפרסומים זרים כי בהנהלת מלאנוקס התקבלה החלטה על מכירת החברה ולשם כך שכרה החברה את שרותי בנק השקעות אמריקאי. עוד פורסם בחו"ל כי מלאנוקס או נציגיה ניהלו מו"מ עם חברות זילינקס ומיקרוסופט. אך מהלך חדש שביצעה החברה לאחרונה מעלה תהיות האם פניה של מלאנוקס לעסקת רכישה או שהחברה שינתה כיוון?

רק לפני כשנה, במסיבה השנתית של עובדי חברת מלאנוקס שנערכה בגני התערוכה בת"א, אמר איל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס: "תרשו לי להגיד לכם משהו בנימה קצת יותר אישית - כמעט 20 שנה אני במלאנוקס, יותר משליש מחיי... חוויתי פה רגעים קשים, לצד תקופות מדהימות, ואני כולי נרגש לקראת 20 השנים הבאות". אך המאבקים שניהלה הנהלת מלאנוקס עם קרן ההשקעות האקטיבית  Starboard Value (סטארבורד) קצת הוציאו אפילו את איל, הידוע בקור רוחו, משלוותו וגרמו לו לחשוב על מכירת החברה. המהלכים למכירתה התפרסמו ברבים עד שלפני שבוע הודיעה מלאנוקס על הצטרפותו של דאג אהרנס ( Doug Ahrens) כסגן נשיא בכיר ו- CFO של מלאנוקס.

בשבעת החודשים האחרונים פעלה מלאנוקס ללא CFO ומי שמילא את התפקיד היה אריק ג'ונסון, מנהל הכספים הראשי שלה. ככל הנראה הסכסוך של הנהלת מלאנוקס עם קרן סטארבורד והעובדה כי החברה עומדת על סף מכירה הרתיעו אנשי מקצוע רצינים מלהצטרף לחברה ומצד שני לא גרמו למלאנוקס למהר ולאייש את המשרה בהנחה כי לא תידרש לאיש כספים בכיר במידה ופניה למיזוג או רכישה בטווח הקצר.

אך שנת הכספים החדשה הביאה עימה כנראה גם רוחות של שינוי בהנהלת החברה ודאג אהרנס גויס והצטרף להנהלת מלאנוקס. באחריותו של אהרנס כל המערך הפיננסי הגלובלי של מלאנוקס כמו גם האסטראטגיה הפיננסית של החברה. הרקע של אהרנס מעניין למדי. לא מדובר באיש כספים מוול סטריט אלא איש כספים ותיק מתעשיית השבבים הגלובלית שבאמתחתו נסיון עבודה כמנהל כספים ראשי ( CFO ) בחברות Global Logoc, Applied Micro Circuits וכן תפקידים בכירים נוספים באינטל וב- Maxim . אהרנס כבר יצטרף לוולדמן בהכרזה השנתית שתתקיים ב30 בינואר בה תכריז החברה על תוצאותיה ברבעון הרביעי של 2018 וכן על תוצאותיה הכלליות לשנת 2018 . יתכן כי התוצאות הצפויות להיות טובות למדי השפיעו על וולדמן ושאר חברי הדירקטוריון להרהר שוב בהחלטה האם מכירתה היא הדבר הנכון לעשותו?שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות