פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
intel logo
 

אינטל מתקרבת להכרעה - חמשת המועמדים הסופים לתפקיד המנכ"ל

ענקית השבבים אינטל פועלת כבר מיוני 2018 ללא מנכ"ל בעקבות פרישתו הכפויה של בריאן קרזניץ'. לאף חברה לא מומלץ לפעול ללא מנכ"ל האמון על ניהול החברה והנהגתה! זה נכון לחברות קטנות וזה נכון לא פחות לחברות ענק כדוגמת אינטל. לקראת מועד ההכרזה על תוצאותיה העסקיות לשנת 2018 שנקבע למחר (24 בינואר, 2019) מתרבות השמועות כי אינטל מתכוונת להכריז על המנכ"ל החדש במועד זה.

דירקטוריון אינטל לא חיכה עד עכשיו. מאז יוני 2018 נעשו מאמצים רבים למצא את המועמד המתאים אך נראה שהמשימה הפעם קשה מכרגיל. סקירה של מועמדים אפשרים מתוך החברה לא הניבה מועמד בולט וגם בוב סוואן, מנהל הכספים הראשי המשמש בתקפיד באופן זמני הודיע מיד עם הסכמתו למלא זמנית את התפקיד כי אינו מעונין למלא את תפקיד המנכ"ל באופן קבוע. להבדיל מהדרך המסורתית של אינטל בה נבחר המנכ"ל מתוך החברה עשה הדירקטוריון מאמץ לאתר מועמד חיצוני.

ע"פי דיווח באתר החדשות בלומברג, אנדי ברייאנט יו"ר דירקטוריון אינטל, אף רמז לאחרונה בפגישה עם עובדי אינטל כי הפעם מתכוון הדירקטוריון לנקוט בדרך "לא מסורתית" ולבחור במועמד חיצוני אך גם כאן נתקל בסירובים רבים כולל ממועמדים כגון רנה ג'מס, מי שכיהנה כנשיאת אינטל בתחילת הקדנציה של קרזניץ',סנג'יי שה, מנכ"ל מוטורלה מוביליטי לשעבר וכן אננד צ'אנדראסקר, סגן נשיא בכיר של קוואלקום.

אז מי כן במועמדים? לפי מידע ממקורות שונים נראה כי חמשת המועמדים הסופים הם:

ג'וני סרוג'י – מיודעינו הישראלי, משמש כסגן נשיא בכיר בחברת אפל ואחראי על כל פיתוח השבבים בחברה. עבד באינטל בין השנים 1990-2005 ומכיר את החברה היטב.

ליסה סו – משמשת כמנכ"לית AMD ונחשבת למנהלת מוצלחת המובילה את AMD להצלחות עסקיות אחרי הרבה שנים קשות. לסו נסיון רב שנים מתפקידה הבכירים בחברות השבבים TI, יבמ ופריסקייל אך לא ברור אם תהיה מוכנה לעזוב את מעמדה המצליח כדי לטפל בחולייה של אינטל.

נבין שנוי (Navin Shenoy) - משמש כיום כמנהל חטיבת מרכזי המידע Data) Center) באינטל ונמצא ככל הנראה ברשימת המועמדים הסופית של הדירקטוריון ובעל הסיכויים הטובים מקרב המועמדים הפנימים.

דיאן בראיינט ( Diane Bryant) - עבדה בתפקידי ניהול בכירים באינטל במשך 14 שנה ולאחרונה סיימה את תפקידה כמנהלת תפעול ראשית של חטיבת מחשוב ענן בגוגל. מועמדותה מענינת במיוחד לאור העובדה כי היא פנויה מיידית ולא נדרשים מאמצים רבים "לשלוף" אותה מתפקיד בכיר בחברה אחרת.

מורטי רנדוצ'ינטלה ((Murthy Renduchintala – הובא לאינטל ב-2015 ע"י בריאן קרזניץ', ומשמש כיום כנשיא חטיבת המעבדים וכמהנדס ראשי של החברה. יחד עם זאת, יש הטוענים כי לא מילא את התקוות הרבות שתלו בו וכי אינו המועמד המועדף לתפקיד.

בין אם יבחר מועמד פנימי או חיצוני אינטל זקוקה למנהיג/ה חדש/ה אשר יטלו את המושכות ויטפלו באתגרים הרבים הניצבים בפני ענקית השבבים ו...יפה שעה אחת קודם.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות