פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים


ש...רוצים לדעת מיהו הסטרט-אפ החשאי ביותר בישראל?

כמי שמכירים היטב את אנשי התעשיה ואת המתרחש בה שמענו כבר לפני שנה על הקמת חברה חדשה בתחום השבבים. נציגנו אפילו פגש בחבורת המייסדים ושמע על מעשיהם אך כשביקשנו לכתוב על פעילותם הם ביקשו עוד זמן,

במהלך השנה שעברה ניסה צ'יפסים למצא את העיתוי הנכון אך תמיד קיבל את התשובה "אנחנו לא יכולים עדיין לדבר". לכאורה חשבנו כי מדובר בפיתוח חשאי שטרם הסתיים או בצוות שעדיין מעורב בחברות אחרות. חיכינו שהחברה תסיים סבב גיוס ממשקיעים או תכריז על לקוח ראשון ואז נוכל לחשוף את מעלליה אך בסופו של דבר התברר כי הסוד הגדול של חברת טוגה נטוורקס (Toga Networks)  הוא דווקא בעלי החברה. טוגה נטוורקס הממוקמת בהוד השרון היא למעשה מרכז פיתוח של חברת חואוויי, חברת ציוד התקשורת הגדולה בסין ואחת הגדולות בעולם.

כמו חברות תקשורת רב לאומיות רבות בחרה  גם חברת חואוויי (Huawei ) להקים בישראל מרכז פיתוח אסטרטגי שבו מועסקים כיום עשרות מהנדסים. אך לא כאחיותיה הסיניות חואוויי היא החברה הסינית הראשונה אשר פתחה מרכז פיתוח בישראל ועשתה זאת ע"י הקמת המרכז מאפס ולא ע"י רכישת חברה קיימת.

טוגה נטוורקס עוסקת בפיתוח שבבי תקשורת מתקדמים להעברת  תקשורת בקצבים של 40 גיגה־ביט לשנייה. החברה הוקמה בתחילת 2009 ע"י איציק מלובני, לשעבר סמנכ"ל הפיתוח של חברות קונקט וואן וטרצי'פ. איציק צירף איליו נבחרת של מהנדסים מנוסים בינהם  צביקה ברונשטיין, ממייסדי אטריקה ומי שמילא תפקידים בכירים בטרהצ'יפ,אם סיסטמס, ואנוביט;צביקה משמש כיום כ- CTO של טוגה. עובד בכיר נוסף הוא רמי זכריה המשמש כארכיטקט ראשי והיה בעבר מנהל הפיתוח של חברת קורטינה בישראל, סמנכ"ל הפיתוח של חברת Azanda Network  ומהנדס בכיר בחברת מוטורולה. עודד ברגמן, המשמש כסמנכ"ל מערכות בטוגה היה בעבר מנהל מוצר בכיר בוולטייר,ובטרצ'יפ. כמו כן עובדים בחברה כמה מהנדסים בכירים בינהם אלכס אומנסקי, יהודה מויאל, ודלית שגיא. בסה"כ מועסקים בטוגה כ-30 אנשי פיתוח בינהם כמה שהגיעו ממרכז הפיתוח של סיסקו ,מתחרתה הגדולה של חואוויי.

חברת חואוויי הפכה בשנים האחרונות לשחקן חשוב בשוק התקשורת העולמית בזכות אספקת ציוד ושירותים במחירים אטראקטיבים ביותר. כעת היא מעוניינת להוכיח שביכולתה להוביל גם בזכות יכולות החדשנות והפיתוח שלה. אין ספק שחואוויי בחרה בצוות מתאים שיעזור לה לפתח מוצרי תקשורת מהשורה הראשונה ומי יודע, אולי בזכות יכולת השיווק והתמיכה שלה תביא חוואוי את המוצרים שפותחו בישראל למקומות ולהיקפים שטרם נראו כאן בעבר?

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות