פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
alvarion

בנק ההלוואות הטכנולוגי סיליקון ואלי בנק (SVB) מגיש בקשה בבית המשפט המחוזי בתל אביב לכנוס את נכסיה של אלווריון - זאת בעקבות אי קבלת כספים בגין ההלוואה לרכישת וויביון במשך החצי שנה האחרונה. את הבקשה הגישו בשם הבנק עורכי הדין שמואל גלינקא וענבל רז ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות',

אלווריון הוקמה בשנת 2000 ממיזוג של שתי חברות ישראליות, בריזקום ופלוור והיא מספקת פתרונות תקשורת לארגונים עסקיים וממשלתיים ופתרונות לרשתות תקשורת, כשעיקר פעילותה הוא תחום ה-Wi-Fi, אליו נכנסה עם רכישת  Wavion בשנת 2011, במימון הבנק שכעת מבקש את כינוס הנכסים.

 

לפני כמה שנים נחשבה אלווריון למובילת שוק בטכנולוגיית WiMAX וקיוותה שזו תהפוך לדור הבא ברשתות הסלולר אך כידוע טכנולוגיה אחרת – LTE ניצחה בתחרות, וה-WiMAX הפכה לטכנולוגיית נישה. אלווריון מכרה את פעילותה בתחום לטלרד לפני כמה חודשים, תמורת עד 12 מיליון דולר בלבד.

נציגי סיליקון ואלי בנק כותבים כי "במהלך התקופה שלאחר העמדת המימון בהתאם להסכם ההלוואה המקורי ועד למועד זה, הידרדר מצבה הפיננסי והעסקי של אלווריון והיא נקלעה לקשיים תזרימיים ואחרים. "לאורך תקופה זו, הפרו הלוות, פעם אחר פעם, את התחייבויותיהן כלפי הבנק מכוח הסכמי המימון. לפנים משורת הדין, ומתוך ניסיון לסייע ללוות להמשיך את פעילותן, ומבלי שיהיה בכך כדי לפגוע בזכויות הבנק, נאות הבנק, מעת לעת, לתקן את הסכמי המימון ולהימנע מלממש את זכויותיו בעקבות ההפרות האמורות. כל זאת, לאור מצגים שנתנו הלוות לבנק כי הקשיים אליהן נקלעו הלוות הינם קשיים זמניים בלבד".

בשנה האחרונה ידעה אלווריון זעזועים בתפקיד הניהול כאשר לפני כשנה עזב המנכ"ל הותיק ערן גורב את תפקידו והחליף אותו חזי לפיד שהוחלף רק לפני כחודשיים על ידי אסף קטן.

בדוחות הרבעוניים דיווחה אלווריון על הפסד נקי של 3.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013, גידול לעומת הפסד של 4.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי של שנת 2012.

 

 עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
IVC-מיתר: האקזיטים ב-2018 הסתכמו ב-12.6 מיליארד דולר בהם ארבע עסקאות מעל מיליארד דולר
בניכוי ארבעת העסקאות הגדולות הסתכם סך האקזיטים בשנת 2018 ב- 4.5 מיליארד דולר  – הסכום הנמוך ביותר מאז 2014 *...
קרא עוד
‫שבבים‬
בלעדי: הישראלי ג'וני סרוג'י מועמד לתפקיד מנכ"ל אינטל העולמית
כיום משמש סרוג'י כסמנכ"ל האחראי על כל פיתוח השבבים של חברת אפל ונחשב לישראלי הבכיר ביותר בתעשיית השבבים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות