פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

mobilaye10
מובילאיי - רכישה היסטרית

 חברת אינטל הודיעה על רכישת החברה הישראלית מובילאיי, העוסקת בפיתוח ייצור ושיווק מערכות סיוע לנהיגה, וכן רכיבים לנהיגה אוטונומית, במה שצפויה להיות עסקת הענק הגדולה ביותר בתולדות שוק ההיי-טק הישראלי כ-15.3 מיליארד דולרים.

שווי השוק של מובילאיי בבורסה לפני העסקה הוא כ-10 מיליארד דולר, והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות סיוע מתקדמות לנהגי מכוניות. היא נוסדה ב-1999 בידי זיו אבירם ואמנון שעשוע, ומקום מושבה בירושלים. כזכור, ביוני 2016 פרסמו אינטל, ב.מ.וו ומובילאיי על שיתוף פעולה בפיתוח רכב אוטונומי, שהשקתו צפויה לשנת 2021.

פרופ' אמנון שעשוע מייסד-שותף, יו"ר ו-CTO חברת מובילאיי אמר במסיבת העיתונאים שהתקיימה במינכן לרגל ההכרזה: "מערכת ADAS מבוססות מצלמה כבר משפרות את הבטיחות בכבישים. ה-Global RoadBook היא יוזמה לניצול נתוני המצלמות האלו ליצירת מפות ברזולוציה גבוהה הדרושות למימוש החזון של נהיגה אוטונומית של הדור הבא בדרך מכילה שתביא ליצירת סטנדרט אחד בתעשייה."

כדאי רק להזכיר שאותה מסיבת עיתונאים נערכה ימים אחדים לאחר תאונה קטלנית של מכונית אוטונומית של חברת טסלה, שיכולות ההתראה שלה היו מבוססות על המערכות של מובילאיי. התאונה גבתה את חייו של הנהג כאשר בנסיון למנוע התנגשות ברכב אחר, המכונית התנגשה בנגרר של משאית שהגיחה לפתע. באותה מסיבת עיתונאים אמר פרופ' שעשוע כי המערכת לא היתה מיועדת עדיין לנהיגה אוטונומית. ימים אחדים לאחר מכן הודיעה טסלה על הפסקת שיתוף הפעולה עם מובילאיי וחברה ל-NVIDIA, מתחרתה של מובילאיי. מסתבר שלמרות המהירות שבה ניסה אילון מאסק להעביר את כל האשמה על מובילאיי, אינטל חשבה אחרת.

שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) התייחס בצהריים לעסקת הרכישה בריאיון בגלי צה"ל, ואמר כי מדובר ב"בהבעת אמון במשק הישראלי". לדבריו, "כיום אנחנו במצב ש-300 חברות בינלאומיות פועלות בישראל במחקר ובפיתוח. לבוא לראות שכל אותן חברות פועלות לא רק במרכז אלא גם בפריפריה, זה משמח". הוא הוסיף כי "אם העסקה אכן תתממש, מדובר בסכום משמעותי. זאת סנונית נוספת המבשרת על כך שחברות בינלאומיות מגיעות לישראל. יש לנו אנשים איכותיים, ותעשייה והיי-טק מתקדמים".

שר המדע אופיר אקוניס הוסיף כי "עסקת הענק של 'אינטל' ו'מובילאיי' היא הוכחה נוספת ליכולות הטכנולוגיות המזהירות של ישראל". לדבריו, "ישראל היא מעצמת ידע, טכנולוגיה וחדשנות. העובדה שחברות ענק בינלאומיות מוצאות בישראל פוטנציאל ומחפשות תמידית קניית חברות מצליחות ומובילות בתחומן היא גאווה ישראלית לחוזקה הטכנולוגי של המדינה. אני סמוך ובטוח שנמשיך להיות מדינה פורצת דרך שמדינות העולם מביטות בה בהערכה ובהשתאות".

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל אינטל אולץ להתפטר באופן מיידי בשל קשרים אסורים עם עובדת אינטל
מנהל הכספים הראשי בוב סוואן מונה למנכ"ל זמני * כך מסרה החברה בפתיחות מלאה בהודעה לעיתונות ולבורסה. 
קרא עוד
שבבים
מפעיל סלולרי מוביל באמריקה הלטינית ממשיך להרחיב את רשת ה- 4G LTE שלו בעזרת סרגון
פלטפורמת ה-FibeAir IP-20 והשירותים המקצועיים של סרגון נבחרו לספק קיבולת גבוהה במיוחד לתמיכה באתגרי הרחבת ועיבוי...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות