פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

קוואלקום מחזירה אש נגד אפל המסרבת לשלם תמלוגים על שבבי LTE

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

qualcomm_logo
 

אפל סירבה לשלם תמלוגים על שבבים סלולריים המשמשים מודמים ל-LTE, ולחצה גם על ספקי המשנה שלה שלא לשלם עליהם, דבר שעורר חקירות רגולטורית. כך עולה מתביעה שפרסמה חברת קואולקום.

ההאשמות נכללות במסמך משפטי של 134 עמודים שהגיש ספק השבבים בתגובה לתביעה של מיליארדי דולרים של אפל שהוגשה בינואר. אפל טענה כי קואלקום גובה תמלוגים מופקעים על הפטנט. המסמך מספק מבט נדיר לתוך מערכת יחסים קשה ומורכבת בין שני ענקי הניידים. המסמך גם שופך אור על האזור העכור של תמלוגים על פטנטים.

בתביעה טענה אפל כי קוואלקום ביקשה פי 5 תמלוגים מאשר כל שאר בעלי הפטנטים על תחום הסלולאר ביחד. קוואלקום לעומתה אמרה כי ההכנסות מאפל זעירות לעומת התמלוגים שיצרני סלולאר אחרים משלמים כשהם מבקשים לחתוך על חוזה הכולל יותר פטנטים, לרבות כאלו הקשורתים לדור הסלולארי החמישי.
במסמך שהגישה השבוע לבית המשפט המחוזי בדרום קליפורניה, ביקשה קוואלקום פיצויים. "אפל תרמה כמעט את כל תרומתה להתפתחות של טכנולוגיית הסלולר הליבה היה בהסתמך באופן משמעותי על טכנולוגיות סלולר חלוץ על ידי Qualcomm. בשנים האחרונות, אפל עושה למעלה מ -90 אחוזים מכלל הרווחים בענף הטלפונים החכמים" טוענת קוואלקום – ומציינת כי מדובר ב-130 אלף פטנטים.

"התשלום של אפל על תמלוגים לקואלקום על תיק של עשרות אלפי פטנטים הרבה יותר קטן ממה שאפל דורשת מהלקוחות במקרה של טלפון סלולרי בסיסי", אמר ספק השבבים, וציין כי שתי החברות מקיימות "משא ומתן שוטף על הסכם רישיון ישיר אפשרי במשך שנים." זאת לדבריו בניגוד לאפל שדרשה מסמסונג 7.14 דולר לכל טלפון בשל הפרת שלושה פטנטים של ממשק משתמש.

לדברי קוואלקום אפל גם לוחצת על יצרני ODM כגון פגטרון, פוקסקון, קומפל וינסטון ואחרים שלא לכבד הסכמים שחתמו עם קוואלקום בשנת 2010. היא גם לחצה עליהם שלא לקיים ביקורת של צד שלישי. "כתוצאה מכך, לא הצליחה קוואלקום את הדיוק של דוחות התמלוגים של היצרנים", נכתב.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
ד"ר ליקאיי לי במפגש מועדון השבבים: "פעמים רבות כשאני בוחן טכנולוגיות אני מגלה שהמקור של החדשנות שבהן הוא ישראל"
במסגרת המפגש הרבעוני של  מודעון השבבים נערך פאנל בו נתבקשו המשתתפים לנסות לסייע ליזמים ומנהלי חברות...
קרא עוד
שבבים
נובה: המלצת קניה מסטיפל, העלאת מחיר יעד ל- 28 דולר למניה
נצ'מארק כותבים: "אנו מזהים מספר גורמים שעשויים לתרום לצמיחה בשנת 2018: זיכרונות NAND Flash נמצאים כעת בחסר עם צפי...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות