פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

סיכום 2017 - השנה של סמסונג וקוואלקום

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
new years eve 2900120 640
 איור: מתוך PIXABAY.COM

שיתוף הפעולה של קוואלקום (Qualcomm) עם מיקרוסופט (Microsoft) להרצת Windows 10 על מעבדי Snapdragon נשא פרי. כמעט כל החברות הגדולות, כשהחלוצות הן אסוס (Asus) ו-HP, הולכות להציע מחשבים שמריצים Windows באופן מלא ושלם – ולא מבוססים על מעבדים של אינטל.

ממש לפני סוף השנה התברר שיש כוונה של כמה יצרניות לבסס מחשבי Chromebook המריצים את Chrome OS של גוגל (Google) על מעבדי ה-Snapdragon 845 החדשים, בדיוק כמו טלפונים. גם אם בעולם עוד לא ממש מרגישים את מחשבי ה-PC הללו, בארצות הברית יש להם שוק חזק מאוד, ועד עתה הוא פעל על מעבדים של אינטל כמעט לחלוטין – כך שיש כאן עוד חזית מעניינת.

השנה שאו טו טו מסתיימת אותה הייתה שנת השבבים, בהחלט גם בהיבט הכלכלי ולא רק בהיבט החדשני. ב-2017, המכירות בשוק הזה שברו את מחסום ה-400 מיליארד דולר והוא חווה מהפך: סמסונג (Samsung) הצליחה לדחוק את רגליה של אינטל מהמקום הראשון המסורתי בו היא התיישבה ב-1992, אחרי שהדיחה ממנו את NEC. זה לא קרה בגלל מכירות מעבדים, אלא עקב מכירות זיכרון, בזכות כמויות הזיכרון הגדולות שמשובצות כיום כמעט בכל טלפון, אפילו אם הוא זניח.

וכמובן השנה חווינו עליית מדרגה בקרב האיתנים בין קוואלקום לאפל (Apple), שנובע מאי תשלום דמי הרישוי או גביית דמי רישוי מוגזמים – תלוי בנקודת המבט של החברה הטוענת. כמו כן, אי אפשר שלא להזכיר את עסקת הענק של טושיבה (Toshiba), שמכרה את חטיבת ייצור הזיכרונות שלה לקבוצה בהובלת חברת ההשקעות ביין קפיטל (Bain Capital) תמורת 17.7 מיליארד דולר, כשבדרך היא מצליחה להתחמק מתביעה מצד שותפתה, ווסטרן דיגיטל (Western Digital).

ואם זה לא הספיק, לקראת סוף השנה הגיע תורה של הצעת רכישה גדולה באמת: ברודקום (Broadcom) הודיעה על כוונתה לרכוש את קוואלקום, שבעצמה עדיין לא השלימה את הרכישה של NXP, תמורת סכום של כ-130 מיליארד דולר – שחלקו נובע מעסקת NXP. ההצעה הייתה אגרסיבית ונדחתה על חבר המנהלים של החברה. אי אפשר לדעת האם זה קרה מפני שהיא לא רוצה להימכר לברודקום או בגלל ההערכה שאולי אפשר להוציא מהעסקה הזו עוד כמה עשרות מיליארדים.

בשורה התחתונה, קוואלקום כנראה הייתה החברה המעניינת ביותר בתחום השבבים ב-2017. עם פתרון שכבר מוכן לקראת תחילת העבודות המסיביות להנחת תשתית לדור הסלולרי החמישי, יש סיכוי שהיא תהיה חזק בכותרות גם בשנה הבאה למרות הסכסוך המתוקשר עם אפל שגוזל את מרצה של ההנהלה.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
IVC-מיתר: האקזיטים ב-2018 הסתכמו ב-12.6 מיליארד דולר בהם ארבע עסקאות מעל מיליארד דולר
בניכוי ארבעת העסקאות הגדולות הסתכם סך האקזיטים בשנת 2018 ב- 4.5 מיליארד דולר  – הסכום הנמוך ביותר מאז 2014 *...
קרא עוד
‫שבבים‬
בלעדי: הישראלי ג'וני סרוג'י מועמד לתפקיד מנכ"ל אינטל העולמית
כיום משמש סרוג'י כסמנכ"ל האחראי על כל פיתוח השבבים של חברת אפל ונחשב לישראלי הבכיר ביותר בתעשיית השבבים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות