פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

CES זיהוי קול יניע יותר פלטפורמות "שיחה"

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
HEY GOOGLE
 מתוך סרטון של גוגל לקראת CES

 

לפני שנתיים גרטנר חזתה ששלושים אחוז מהאינטראקציה שלנו עם טכנולוגיה ב-2018 תתרחש באמצעות שיחות עם מערכות מבוססות קול. בחודש שעבר, אנליסט חזה שאלכסה של אמזון תגרום למכירות של 10 מיליארד דולר עד 2020.

זיהוי קול היה נושא פופולרי בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES בשנה שעברה, ופרשנים רבים הרהרו ש-2017 תהיה השנה של זיהוי קול. לפי חברת מחקרי השוק גרטנר, פלטפורמות שיחה -- כולל זיהוי קול -- הן אחת מהמגמות הטכנולוגיות האסטרטגיות בעשיריה המובילה של 2018. הן צפויות לגרום לשינוי פרדיגמה שבו מערכות יהיו מסוגלות יתר ויותר לענות על שאלות פשוטות (כגון "מה מזג האוויר?") וגם לאינטראקציה יותר מורכבת.

 

"גורם מבדל עיקרי בין פלטפורמות שיחה יהיה החוסן של מודלי השיחה שלהן ומודלי ה-API והשיחה שישתמשו בהם לגשת, להפעיל ולתאם שירותי צד שלישי כדי לספק תוצאות מורכבות."

זיהוי קול מתפתח לכן כדי לעמוד בדרישה הזאת, והמשקיעים רואים את ההזדמנות. חברות כמו XMOS ו-Kami בבריטניה גייסו שתיהן מימון בחודשים האחרונים. XMOS שבסיסה בבריסטול, בריטניה גייסה 15 מיליון דולר בספטמבר מ-Infineon Technologies, Amadeus Capital Partners, Draper Esprit, Foundation Capital ו-Robert Bosch Venture Capital.
Kami, שבסיסה בלונדון והונג קונג, גייסה 1.7 מיליון דולר במימון סיד בחודש הקודם מ-Arm Innovation Ecosystem Accelerator Ltd (חברת בת של Softbank), X Technology Fund (HKX) ו-Tin Fu Fund.
מוקדם יותר השנה, XMOS השיקה את משפחת מעבדי הקול לשדה רחק הראשונה שלה, ה XVF3000, עם ערכת פיתוח נלווית. החברה טוענת שהיא הספקית היחידה בעולם שהשיגה אישור Amazon AVS עבור ערכת פיתוח למערך מיקרופונים ליניאריים לשדה רחק שמאפשרת שילוב קל של אלכסה של אמזון בתוך לוחות חכמים, מכשירי חשמל למטבח ואלקטרוניקה מסחרית ותעשייתית אחרת.


ב-CES 2018,   הציגה XMOS את מעבד הקול החדש שלה, שתומך בפתרון AEC (ביטול הדהוד אקוסטי) סטריאו ומערך מיקרופונים ליניאריים לשדה רחק AEC סטריאו. מעבד הקול XVF3500 - שגם נתמך על ידי ערכת פיתוח - מספק ביטול הדהוד אקוסטי דופלקס מלא דו ערוצי. הפתרון מיועד למפתחים שעובדים בשוק הגדל של טלוויזיות חכמות, מקרני קול, ממירי טלוויזיה ומתאמי מדיה דיגיטלית עם יכולות קול, שכולם מצריכים תמיכת AEC סטריאו בשביל פתרונות מימשק קולי "ברחבי החדר". הפתרון גם תומך בהשהיית AEC ניתנת להגדרה, שבה אפשר לכייל במדויק את אותות הייחוס של ה-AEC ולכוונן את ההשהיה, כדי לאפשר אביזרי קול לשדה רחק אחרי המכירה למוצרי אלקטרוניקה צרכנית קיימים.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
IVC-מיתר: האקזיטים ב-2018 הסתכמו ב-12.6 מיליארד דולר בהם ארבע עסקאות מעל מיליארד דולר
בניכוי ארבעת העסקאות הגדולות הסתכם סך האקזיטים בשנת 2018 ב- 4.5 מיליארד דולר  – הסכום הנמוך ביותר מאז 2014 *...
קרא עוד
‫שבבים‬
בלעדי: הישראלי ג'וני סרוג'י מועמד לתפקיד מנכ"ל אינטל העולמית
כיום משמש סרוג'י כסמנכ"ל האחראי על כל פיתוח השבבים של חברת אפל ונחשב לישראלי הבכיר ביותר בתעשיית השבבים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות