פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
qualcomm_logo
 

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על מערכת על שבב חדשה שמיועדת לטלפוני שוק הביניים הגבוה יחסית. מדובר ב-Snapdragon 670 שתבוא במקום Snapdragon 660. המערכת החדשה מציעה מספר שיפורים לעומת המערכת אותה היא מחליפה, שהעיקרי בהן הוא החלפת ליבות העיבוד ושיפור השבב הגרפי.

SD 670 מבוסס על 8 ליבות Kryo 360 – 2 ליבות לעבודה בביצועים מלאים במהירות מרבית של 2 גיגה-הרץ ו-6 ליבות לעבודה שוטפת במהירות מרבית של 1.7 גיגה-הרץ. אמנם מדובר במהירות מרבית מעט נמוכה יותר מאשר של ליבות ה-Kryo 260 שיוו את הבסיס ל-SD 660, אבל הן יעילות יותר: בקוואלקום טוענים לעד 15% שיפור בביצועים, ועד 30% חיסכון באנרגיה. השבב הגרפי הוחלף מ- Adreno 512ל-Adreno 615 וזה אמור לשפר את הביצועים הגרפיים בכ-25% לכל היותר.

לפי החברה, היא שילבה במערכת החדשה את הדור השלישי של טכנולוגיית הבינה המלאכותית שלה, עם ביצועים טובים בכ-80%, וזה גם אמור לסייע בעבודה השוטפת ולא רק בהיבטים של צילום. יש שיפור קל בטכנולוגיית הטעינה המהירה Quick Charge 4 Plus.

מקוואלקום נמסר כי מכשירים ראשונים עם Snapdragon 670 יגיעו לשוק עוד לפני תקופת החגים בדצמבר.

קוואלקום והרשות הטיוואנית הגיעו להסדר: התביעה נגד החברה תימחק

קוואלקום הצליחה להגיע להסדר עם הרשות הטיוואנית למסחר הוגן לפיו התביעה שעמדה כנגדה תיסגר ואף תמחק למעשה מהרשומות.

מדובר בתהליכים משפטיים שהחלו כנגד יצרנית השבבים המובילה בגין טענות לגבי הסכמי הרישוי שלה מול יצרניות המשתמשות במערכות על שבב והמודמים שלה. מדובר בהסכמי רישוי שמתייחסים למה שהרשות הגדירה כפטנטים הכרחיים לשימוש בטלפון חכם.

ההסכם די מקל על קוואלקום שחששה מקנס גדול. למעשה, מעבר לסכום של כ-93 מיליון דולר שהיא כבר שילמה לקראת סוף יולי על חשבון דרישה שהועלתה בגין הקנס הצפוי, לא יידרשו סכומים נוספים בידי המדינה, וכן לא צפויים הסכמים מיוחדים.

להניע יוזמות מסחריות בחמש השנים הקרובות
מצידה של קוואלקום היא הבטיחה לנהל משא ומתן הוגן עם אלו שזקוקים לרישוי מטעמה. עם זאת, היא הבטיחה גם להניע יוזמות מסחריות בחמש השנים הקרובות לכל רוחב תעשיית הטלקום וחברות ההזנק המקומיות, כולל שיתופי פעולה שיובילו לדור הסלולר החמישי, בתיאום מול הרשות למסחר הוגן ורשויות אחרות.

אלס רוג'רס, סגן נשיא ביצועי האחראי בחברה לרישוי הטכנולוגי, אמר כי "אנחנו שמחים שהגענו להסכם מועיל לטובת כולם עם הרשות למסחר הוגן בטייוואן והתהליכים המשפטיים מאחורינו. אנחנו שמחים לאשר מחדש את המחויבות שלנו לרישוי הקניין הרוחני שלנו תחת עקרונות ההגינות והרצון הטוב ולאחר שהסרנו את אי הוודאות הזו, אנחנו יכולים כעת להתמקד בהרחבת היחסים שתומכי בתעשייה האלחוטית הטייוונית ובאימוץ מהיר של טכנולוגיית הדור החמישי".

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
החללית בראשית שכולה פיתוח כחול לבן המריאה הבוקר בדרכה לירח
תונים ראשונים התקבלו בחדר הבקרה ביהוד, רגלי החללית נפרסו בהתאם למתוכנן והחללית החלה בבדיקות בתוך המסלול תוך...
קרא עוד
שבבים
סרגון: שנה רביעית רצופה של עליה בהכנסות * רן ורד מונה לסמנכ"ל כספים
עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון: "אנו גאים לדווח על תוצאות מצוינות ברבעון השלישי, בו ההכנסות היו גבוהות מהטווח...
קרא עוד



תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות