פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
abstract 1375641 640
 אילוסטרציה מתוך PIXABAY.COM

אחרי שנתיים של בולמוס קניות ללא תקדים בגודלו, הטירוף של פעילות מיזוגים ורכישות שמשל בתעשיית השבבים נרגע - במידה מסוימת - ב-2017, מספר המטרות שנחשבות בשלות לרכישה קטן והבדיקות הקפדניות של הרגולטורים גברו.

השווי הכולל של עסקות מיזוגים ורכישות בתעשיית השבבים שהוכרזו בשנה שעברה צנח לסביבות 27.7 מיליארד דולר, ירידה לעומת 107.3 מיליארד דולר ב-2015 ו-99.8 מיליארד דולר ב-2016, לדברי משקיפת השוק IC Insights. השווי הכולל של העסקאות קטן משמעותית, אבל הוא עדיין היה יותר מכפול מהממוצע השנתי של העסקאות בתעשייה במחצית הראשונה של העשור הזה, בסביבות 12.6 מיליארד דולר לדברי IC Insights.


המספרים של IC Insights לא מביאים בחשבון את ההצעה של 103 מיליארד דולר שברודקום הציעה לרכישת קוואלקום בסוף השנה שעברה. ההצעה הזאת נדחתה על ידי מועצת המנהלים של קוואלקום, למרות שמאז פרץ מאבק שליטה באמצעות ייפויי כוח שיכול לשנות את פני הדברים אם ברודקום תצליח. אם ההצעה הזאת הייתה מתקבלת, 2017 הייתה הופכת לשנה הגדולה ביותר אי פעם בעסקאות בתעשיית השבבים.


כפי שהמצב עכשיו, ב-2017 הוכרזו בערך 25 עסקאות, אבל 87% מהשווי הכולל של השנה הגיעו משתיים בלבד: העסקה של 18 מיליארד דולר לרכישת חטיבת שבבי הזיכרון של טושיבה על ידי קונסורציום בהובלת חברת ההשקעות הפרטיות ביין קפיטל (שעדיין נתקלת בקשיי רגולציה) והרכישה תמורת 6 מיליארד דולר של קביום על ידי מארוול. בלי שתי העסקאות האלה, IC Insights ציינה שהשווי הכולל של העסקאות בשנה שעברה היה מגיע מתחת לממוצע שנקבע בין 2010 ו-2014.

MIZUGIM 2017
הרכישות ביין- טושיבה ומארוול- קביום היו עסקאות המיזוגים ורכישות היחידות שהוכרזו ב-2017 בתעשיית השבבים שעברו את סף המיליארד דולר. לעומת זאת, IC Insights ציינה שעשר עסקאות כאלה הוכרזו ב-2015 ושבע ב-2016.

שתי הרכישות הגדולות הגדילו דרמטית את הגודל הממוצע של עסקה בתעשייה בשנה שעברה, שהיה 1.3 מיליארד דולר, ציינה IC Insights. בלי השתיים האלה, העסקה הממוצעת הייתה שווה רק 185 מיליון דולר, לדברי החברה. לעומת זאת, הגודל הממוצע של עסקת מיזוגים ורכישות בתעשייה היה 4.9 מיליארד דולר ב-2015 ו-3.4 מיליארד דולר ב-2016, אמרה IC Insights.
התיאבון המטורף למיזוגים ורכישות נגרם בעיקר בגלל גידול עצום בשווי השוק של חברות שבבים והרצון שלהן להציע תיקי מוצרים יותר רחבים כדי לנצל שווקים צומחים לשבבים כגון האינטרנט של הדברים. המגמות היסודיות האלה עדיין תקפות, ובהחלט יש חברות שעדיין בשלות לרכישה או מיזוג.
אולם, אחרי שכל כך הרבה חברות שבבים נבלעו על ידי מתחרות במשך שנתיים, הפסקה בפעילות כדי שהחברות יוכלו "לעכל" את הרכישות שלהן -- שילוב חברות נפרדות ביחד לחברה אחת -- הייתה מאוד צפויה. וכן, גם לבדיקות הקפדניות הגוברות של הרגולטורים שנתקלו בהן הרכישות של חברות אמריקניות ואירופיות על ידי גורמים סיניים הייתה כנראה השפעה מצננת על הפעילות.
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דאסו סיסמטס רוכשת את קו מוצרי התוכנה Elecworks של Trace Software לעיצוב מיזמי אוטומציה ומתקני חשמל
Elecworks נמצאת בלב היישומים החשמליים של SOLIDWORKS המשמשים לפיתוח מוצרים חכמים בתעשיות ההייטק, הזיווד התעשייתי והאנרגיה
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
ST תקנה ספקית שוודית של פרוסות סיליקון קרביד
בגלל מחסור עולמי בפרוסות סיליקון קרביד (ס"ק), STMicroelectronics רוצה להבטיח שתוכל לעמוד בביקוש של הלקוחות על ידי רכישת החזקת רוב ביצרנית פרוסות...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות