פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
central processing unit 3274213 1280
 מעבד מרכזי. צילום: מתוך PIXABAY.COM

יצרניות השבבים הבודדות שמובילות את התפתחות הטכנולוגיה מהמרות שעד השנה הבאה EUV (ליתוגרפיה באולטרה- סגול קיצוני) יקדם את צפיפויות הטרנזיסטורים על מוליכים למחצה עוד צעד קרוב יותר למגבלות הפיזיות שלהם.
נראה שאינטל, בעבר יצרנית השבבים הגדולה ביותר בעולם, ויתרה על המאמצים להוביל את החבורה ב-EUV. החברה הייתה בין הראשונות שהתחילו לפתח EUV בסוף שנות התשעים.
אינטל לא תכניס EUV בזמן הקרוב, לדברי מרק לי, מהנדס אלקטרוניקה ואנליסט בברנסטין. החברה מתקשה להגדיל את ה-10nm, ו-EUV ב-7nm של אינטל, שצפוי בעוד כמה שנים, הוא עדיין שאלה פתוחה, הוסיף.
בינתיים, סמסונג ו-TSMC ממשיכות עם EUV, אם כי בזהירות. סמסונג ו-TSMC מפתחות EUV שיוכנס לשימוש ב-2019, אבל נראה ששאר יצרניות השבבים הגדולות של העולם נשארות מאחור.
אינטל, בינתיים, נראית הרחק במקום השלישי במרוץ הזה.
"אינטל למעשה איבדה את ההובלה שלה בייצור", לדברי מהדי חוסייני, אנליסט בססקווהאנה.
גלובלפאונדריז אמרה בשנה שעברה שהיא מצפה להשתמש בכלי EUV בזרימות הייצור ב-2019 כדי ליצור מגעות ולחתוך מסיכות.
סמסונג תציג את ה-7nm, הצומת הכי חדש, אחרי TSMC, אבל עם EUV, לדברי לי. גרסת ה-7nm המשופרת של TSMC שנקראת 7nm+ תגיע קצת יותר מאוחר עם פחות שכבות EUV, אבל הגמישות בכך שיש גרסאות EUV וגם גרסאות שאינן EUV תהיה יתרון, אמר.
סמסונג תכננה בעקביות הכנסה של EUV עם 8-10 שכבות לכל הפחות ב-7nm לעומת כמה שכבות בודדות ש-TSMC תכננה ב-7nm+, לדברי חוסייני.
ייתכן שאינטל ממתינה עד שהטכנולוגיה תהיה יותר בשלה.
החברה אמרה ל-EE Times בשנה שעברה שהיא מחויבת להביא EUV לייצור ברגע שהטכנולוגיה תהיה מוכנה בעלות משתלמת. ייתכן שאינטל לא תכניס EUV לטכנולוגיות התהליכים שלה לפני סוף 2021, לפי תחזית של ברנסטין.גלובלפאונדריז מפסיקה את כל הפיתוח של 7nm
גלובלפאונדריז הודיעה ביום שני על שינוי אסטרטגיה חשוב. היצרנית הקבלנית של שבבים החליטה להפסיק את הפיתוח של טכנולוגיות ייצור חדישות עד סיכון ולהפסיק את העבודה על תהליכי הייצור 7LP (7 nm) שלה, שלא ישתמשו בהם בשביל אף לקוח. במקום זאת, החברה תתמקד בטכנולוגיות תהליכים מיוחדות בשביל לקוחות בשווקים עולים עתירי צמיחה. הטכנולוגיות האלה יתבססו בתחילה על פלטפורמת ה-14LPP/12LP של החברה ויכללו RF, זיכרון משובץ ותכונות של צריכת חשמל נמוכה. בגלל שינוי האסטרטגיה, GF תקצץ 5% מהעובדים שלה ותנהל מחדש משא ומתן על ההסכם להספקת שבבים שלה והעסקאות שקשורות לקניין רוחני עם AMD ו-IBM. בניסיון להבין יותר מה קורה, ישבנו עם גארי פאטון, סמנכ"ל הטכנולוגיות של גלובלפאונדריז.
גלובלפאונדריז הייתה בדרך לבצע tape out של השבבים הראשונים של לקוחותיה שנעשו באמצעות טכנולוגיית תהליך ה-7 nm שלה ברבעון הרביעי של השנה הזאת, אבל "לפני כמה שבועות" החברה החליטה לבצע פנייה אסטרטגית דרסטית, אומר גארי פאטון. סמנכ"ל הטכנולוגיות הדגיש שההחלטה התקבלה לא בגלל בעיות טכניות שבהן החברה נתקלה, אלא בגלל שיקול קפדני של הזדמנויות עסקיות שהיו לחברה עם פלטפורמת ה-7LP שלה וגם חששות כספיים.עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
קיידנס הכריזה על הרחבת פורטפוליו הענן שלה עם גישה מאובטחת לסביבת התכנון הווירטואלית של TSMC
פתרון התכנון מבוסס הענן של קיידנס הוא חלק מתיק מוצרי הענן הרחב יותר של החברה, אשר מספק סביבת ענן מנוהלת ומותאמת EDA
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אמימון נמכרה ב- 55 מליון דולר לאחר השלמת המהפך בקוו מוצרי החברה
אמימון מתמחה בפיתוח שבבים להעברת שידורי וידאו אלחוטיים באיכות גבוהה בזמן אמת, ובין לקוחותיה נמצאים מרבית חברות הוידאו המקצועי, כולל אלה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות