פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

old_computers
מוצגים במוזיאון המחשבים הישנים בחיפה
המוזיאון לתולדות המחשב האישי הראשון מסוגו בישראל, נפתח בחיפה. במוזיאון מוצגים מעל 70 דגמי מחשבים, משנות השבעים ועד שנות התשעים. בין המחשבים המוצגים במוזיאון ניתן למצוא מחשבים שהיו פופלאריים לפני שלושים שנה, לצד מחשבים נדירים בתקופתם. אטארי, אמיגה, המחשב הפופולארי קומודור 64, מוצגים לצד המחשב הנייד הראשון בעולם ששקל 13.5 ק"ג.
היוזמה והרעיון הוא של יריב ענבר מנכ"ל מדיאטק הייטק זרוע ההדרכה הצפונית של מטריקס שניסה למצוא אכסניה למחשבים העתיקים, אותם אסף וליקט במשך 18 שנים, פנה לגופים גדולים וקיבל סירוב. את המחשבים שקיבל מאנשים שנפטרו מה"גרוטאות" הוא שיפץ, ניקה ותיקן בעצמו ואז החליט כי יקים בעצמו את המוזיאון.
לדברי יריב ענבר מנכ"ל מדיאטק הייטק: "כבר שנים שאני חולם להקים בארץ מוזיאון לשימור מורשת המחשבים בישראל. במהלך ביקוריי במקומות שונים בעולם ביקרתי במוזיאונים מהסוג הזה, ותמיד אמרתי לעצמי שיום יקום מוזיאון כזה בישראל. לאחר שלא קם, הקמתי בכוחות עצמי"
"אני קורא לכל מי שיש ברשותו מחשב ישן, ומעוניין לתרום אותו כדי שיהיה חלק מהאוסף המגוון, לפנות אליי. אני מבטיח לתחזק ולשמור על הפריטים וכמובן לתת קרדיט לתורמים", הוסיף ענבר.
המוזיאון פועל ללא תשלום, ממוקם בבית מדיאטק הייטק בחיפה ופועל בכל שעות פעילות החברה.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אינטל מדווחת על התקדמות בשבב הקוגניטיבי-ביוני שלה
"Loihi איפשר לנו ליצור רשת עצבית עם spikes המחקה את הייצוג העצבי וההתנהגות היסודיים של המוח. התברר לנו שפתרון SLAM הוא...
קרא עוד
שבבים
משרד התקשורת מפרסם את מכרז התדרים לדור החמישי
-DRAM הוא תחליף סביר ביישומים מסוימים כי גיגה-בייט של DRAM פשוט עולה בערך מאית מ-SRAM מהיר
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

 

הידיעות הנקראות ביותר

www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות