פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

סטור דוט גייסה 18 מיליון דולר

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

simon_litsyn_chip_club
פרופסור סימון ליצין במפגש מועדון השבבים. צילום: שמואל אוסטר

חברת הננוטכנולוגיה הישראלית סטור דוט (StoreDot) גייסה 18 מיליון דולר בסבב גיוסים חדש, המצטרף ל-40 מיליון הדולרים שגייסה בשנה שעברה. בין המשקיעים בחברה סמסונג ונצ'רס, זרוע ההשקעות של סמסונג, הקרן Norma Investments Limited של רומן אברמוביץ׳, וסינגולריטים של משה חוגג. סמסונג ואברמוביץ' השקיעו גם בסבבי השקעות קודמים.

בסבב הגיוס, שמביא את סך ההשקעות בחברה ל-66 מיליון דולר, השתתפו חברת סמסונג והמשקיע רומן אברמוביץ'. בנוסף, החברה מתכוונת להשתמש בהון שגייסה כדי להגדיל עד סוף השנה את מצבת כוח האדם שלה, שכיום עומדת על 47 עובדים במשרדיה החדשים בהרצליה, לכ-60 עובדים.

הגיוס נועד לשמש את החברה למימון הפעילות החדשה שהיא מקימה בתחום הרכב החשמלי. החברה מתכוונת לפתח סוללה לרכב חשמלי שניתן יהיה להטעין בתוך דקות ספורות. אחת המטרות של החברה היא לבנות אבטיפוס של רכב חשמלי שנטען בחמש דקות ולהציגו בפני לקוחות פוטנציאליים, ככל הנראה במהלך 2016.

הטכנולוגיה שפירסמה את סטור דוט מאפשרת טעינה מהירה של סמארטפונים - תוך 30 שניות בלבד, וכידוע לכל בעל מכשיר טלפון חכם איטיות ההטענה דורשת להשאיר את המכשיר מחובר לחשמל לילות שלמים, או לחילופין להיסחב עם סוללה המשמשת להטענת סוללת הטלפון.. טכנולוגיה זו עדיין נמצאת בשלב הניסויים ותיכנס לייצור מסחרי כנראה בתחילת 2017.

בתחילת השנה כללנו כאן ב-Chiportal את StoreDot ברשימת עשר חברות הסטארט-אפ המבטיחות לשנת 2015. "חברה מעניינת וחדשה היא חברת Storedot שהוקמה ע"י פרופ' סימון ליצין וד"ר דורון מאירסדורף. שניהם יוצאי סנדיסק אשר יצאו לדרך חדשה במטרה לפתח שבב המבוסס על פפטידים ביולוגים ולא על הסיליקון הרגיל. מניסויים אותם הציגה החברה היא הראתה יכולת לפתח טכנולוגיה שתאפשר אגירת אנרגיה בסוללות למכשירי סלולאר והחלפת המסכים של הטלפונים החכמים בחומרים שאינם רעילים. הוכחת היכולת המרשימה סייעה ליזמים לגייס בשנה החולפת כ-40 מליון דולר ממשקיעים שונים בינהם 10 מליון דולר מרומן אברמוביץ' ועוד סכום לא מבוטל מאחת מיצרניות הסלולר הגדולות בעולם. בשנה הקרובה תתמקד החברה בפיתוח וישום הטכנולוגיות שלה ואנו מאמינים כי עוד נשמע עליה בעתיד הקרוב."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
חברת ההזנק של בינה מלאכותית Wave Computing תקנה את מיפס
המהלך יאפשר ל-Wave Computing להתרחב מאימון של בינה מלאכותית במרכזי נתונים להסקה של בינה מלאכותית במערכות משובצות
קרא עוד
שבבים
IonTerra הישראלית הכריזה על היתוך חיישנים לזיהוי וניתוח עצמים עבור רכבים אוטונומיים
פלטפורמת התוכנה rtCVItm מעבדת בו זמנית מידע גולמי מסוגים שונים של חיישני הרכב ומרכיבה תמונה אחודה ומלאה יותר של...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות