פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פרופ' אורי שקד - חתן פרס ישראל בתחום חקר ההנדסה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
uri shaked
 פרופ' אורי שקד, מתוך דף הבית שלו באתר אוניברסיטת תל-אביבשר החינוך נפתלי בנט הודיע על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר ההנדסה, הפרופ' אורי שקד. השר בנט אישר את המלצת ועדת הפרס בראשותו של פרופ' זאב תדמור, ולצידו חברי הועדה פרופ' יעל אידן ופרופ' אהוד הימן.

בנימוקי ועדת הפרס צוין כי פרופ' אורי שקד הוא מבכירי המדענים בעולם בתחום הבקרה התיאורטית. עבודתו פורצת הדרך הניחה את התשתית לבקרה מודרנית אופטימלית בתנאי אי ודאות, שהשלכותיה רבות, החל מבקרת כלי טיס ועד ליציבות מערכות מבוזרות לניהול אנרגיה. השיטות שפרופ' שקד פיתח נמצאות כיום בשימוש נרחב בכל מגוון התעשיות, כולל בתעשייה הביטחונית הישראלית. לפרופ' שקד תרומה משמעותית גם בהרחבת החינוך המדעי-טכנולוגי בארץ והיה ממובילי המהלך להקמת המכללות האקדמיות להנדסה שתרמו להנגשת החינוך האקדמי לאוכלוסיות רבות.

אורי שקד נולד ב 1943 בפתח תקוה. את לימודי היסודי והתיכון למד בפתח תקוה ועם סיומם, ב 1961, התגייס לעתודה האקדמית של צה"ל. הוא למד במסגרתה מתמטיקה ופיסיקה באוניברסיטה העברית בירושלים וסיים התואר הראשון (B.Sc ) בשנת 1964. הוא המשיך ללימודי התואר השני בפיסיקה וקיבל התואר השני (M.Sc), גם הוא מהאוניברסיטה העברית, ב 1966.


הוא שרת בחיל המודיעין של צה"ל מ 1966 עד 1970. הוא סיים את שירותו בדרגת סרן והועלה בדרגה בזמן שרות המילואים לדרגת רס"ן.


עם שחרורו מצה"ל החל בלימודי הדוקטורט במחלקה למתמטיקה שימושית במכון ויצמן וסיים שם את לימודיו בתחום תורת הבקרה. הוא קיבל התואר (Ph.D) ממכון ויצמן ב 1974.


את השתלמות הבתר דוקטור עשה באוניברסיטת קיימברידג' באנגליה בין השנים 1974 ל 1976. עם סיומה הצטרף לפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב שם הוא משרת עד היום. במשך עבודתו באוניברסיטת תל אביב הוזמן כפרופסור אורח לאוניברסיטת ברקלי בארה"ב, שם שהה בשבתון בין 1983 ל 1984, וכפרופסור אורח באוניברסיטת ייל בארה"ב, שם שהה בשבתון בין 1989 ל1990. שנת שבתון נוספת ערך בקולג' האימפריאלי בלונדון ב 1999.


פרופסור שקד היה ראש המחלקה להנדסת חשמל-מערכות באוניברסיטת תל אביב בין השנים 1985 ל 1989 ונבחר להיות דיקאן הפקולטה להנדסה באוניברסיטה ב 1993 . הוא שרת שתי כהונות כדיקאן, בין השנים 1993 ל 1998. הוא הקים ב 1985 את תכנית ההכשרה באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון של הנדסאי אלקטרוניקה מצטיינים והיה ראש התכנית הראשון. הוא נבחר כנציג הסנט בוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב ושירת בוועד המנהל בין השנים 2005-2009.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
זרוע ההשקעות של קוואלקום בישראל מובילה השקעה בסך 18 מיליון דולר בחברת CyberX הישראלית
זו השקעה שניה של קוואלקום ונצ'רס בישראל. רק בחודש שעבר נודע כי השקיעה גם בחברת CoreTigo * דירקטור קוואלקום ונצ'רס...
קרא עוד
שבבים
עליבאבא רוכשת את אינפיניטי AR הישראלית בה היתה מושקעת יחד עם היזם משה חוגג
מטרת העסקה: הרחבת מרכז המחקר של עליבאבא בתל אביב, העוסק בבינה מלאכותית וראייה ממוחשבת בראשות פרופ' ליהי צלניק...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות