פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ד"ר יוסי פרל נפטר במפתיע

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
joseph perl
 ד"ר יוסי פרל

בדיוק לפני חודשיים נפטר ד"ר יוסי פרל. אחד מבכירי תעשיית השבבים בישראל. יוסי נפטר במפתיע לאחר שנפגע מוירוס קטלני.

בצעירותו פיתח יוסי קריירה אקדמית. לאחר שסיים תואר בהנדסת אלקטרוניקה בטכניון ודוקטורט באונב' קולורדו, החל לשמש כמרצה באוניבריסטת נברסקה, ושנתיים מאוחר יותר חזר לישראל ושימש כמרצה מן המנין באונב' 'ת"א וכמרצה אורח באונב' פלורידה. הוא גם הספיק לשמש כמהנדס בכיר בחברת אלביט וכמדען הראשי של תדיראן תקשורת אך המפנה המשמעותי בקריירה שלו חל בשנת 1990 כאשר הצטרף כדירקטור למחקר ופיתוח לחברת השבבים DSPG שבאותה עת נוהלה ע"י דוידי גילה ומרכז פעילותה והנהלתה ישבו בעמק הסיליקון, קליפורניה.

ב-1993 כאשר הוחלט על פיצול בין
DSPG  לחברה חדשה בשם DSPC  הצטרף יוסי לחבורת המייסדים ביחד עם גידי ברק שניהל את החברה, רן תלמודי מנשיונל סמיקונדקטורס שעסק בפיתוח, יוסי סלע שעסק בשיווק (והיום מעורב בקרן ג'מיני) וחנוך ברקת במכירות (הפך אח"כ למנהל קרן אייפקס בישראל) . הצוות הזה הפך את DSPC  לחברה מצליחה עוד יותר מחברת האם ויוסי המשיך להתקדם בסולם התפקידים. בתחילה שימש כסמנכ"ל פיתוח ו-CTO  וב-1998 התמנה כמנכ"ל מרכז הפיתוח בישראל. שנה מאוחר יותר רכשה אינטל את DSPC  ב-1.6 מילארד דולר כאשר האקזיט הפרטי של יוסי הסתכם בכ-25 מליון דולר מסך המכירה. יוסי המשיך לשמש כיועץ מקצועי לאינטל עד שנת 2001 בה הצטרף לחברת הסטארטאפ האמריקאית  Mobilygen בסנטה קלרה ארה"ב וניהל אותה עד שנמכרה ב-2008. לאחר מכן החל להשקיע בסטאראפים מעניינים וכן הצטרף לדירקטוריונים של מספר חברות שבבים בינהן ASOCS, בה שימש כיו"ר דירקטוריון ופרוביג'נט, בה היה חבר במועצה המייעצת (advisory board).

ב-2012 כאשר נקרתה בדרכו ההזדמנות לחזור ולנהל מרכז פיתוח המפתח שבבים לתחום הסלולר החליט להיענות בחיוב לאתגר. הפרט המעניין הוא שמדובר באותו מרכז אותו ניהל בשנת 1999 ואיליו חזר לאחר 13 שנה יוסי שימש בתפקיד ראש חטיבת הסלולר של מארוול ישראל, ניהל כ-500 מהנדסים ועסק בפיתוח שבבים לטלפונים סלולרים. בשנת 2014 פרש ממרוול וחזר להיות מעורב במספר סטרטאפים. במקביל החל להיות פעיל בסניף חדש של עמותת רוטרי ששמו "מועדון אפקה אביבטק" ואשר מתמקד באנשי הייטק.

ביקשנו מכמה אנשים שהכירו את יוסי מקרוב להוסיף עליו כמה פרטים:

ליאור בלנקא, כיום CTO של חברת DSPG סיפר לנו על יוסי שגייס אותו לחברת DSPC :

"יוסי היה מבחינתי מודל למנהל מקצועי וגם אדם בעל תכונות אנושיות שכולם העריצו. מבחינתי האישית הוא זה שגרם לי להצטרף ל – DSPC (בשנת 1991) ואני חייב לו תודה גדולה על שפתח בפני את העולם הסלולרי המעניין"

אלון ברנע, סגן נשיא לפיתוח של מכללת אפקה ונשיא מועדון "אפקה אביבטק" סיפר לנו על היכרותו עם יוסי בעת האחרונה:

"ד"ר יוסי פרל ז"ל נכנס לחיי לפני כשנתיים בענווה ובסערה ,בשילוב הנדיר הזה שייחודי רק לו. היה זה כשהקמנו קבוצה של אנשי הייטק את מועדון רוטרי אפקה אביבטק , מועדון הרוטרי הראשון בעולם שכולו מורכב מאנשי הייטק . אילן זורמן שייזם את הקמת המועדון קיבץ מספר אנשי הייטק ישראלים שכמותו  שבו משהות של שנים בעמק הסיליקון וביניהם היה גם יוסי. לא לקח לנו הרבה זמן להבין שפנינה אמיתית נמצאת ביננו, איש חכם, צנוע, אוהב אדם, איכפתי וקשוח בו זמנית .

כמעט בכל הזדמנות ובכל קבוצת אנשים, נמצאו כאלו שהיו תלמידיו באקדמיה או עובדיו בתעשייה בארץ או בארה"ב ועל כולם אפשר היה לראות באופן ברור שהם שמחים בקרבתו. לאט לאט הבנו שחברנו למועדון הוא בעצם מר DSP מאבות תעשיית ה- DSP בארץ וממחנכי  הדור בתחום.

בשנים האחרונות יוסי הקדיש חלק ניכר מזמנו לפעילות התנדבותית ואף ריכז פעילות זו במסגרת המועדון, הוא התגייס בנפש חפצה להיות מנטור לחברות סטארטאפ בעמותת The Hive   המטפחת מיזמי עולים חדשים והחל להכין סדרת  הרצאות העשרה לנוער במסגרת עמותת הנובליסטים .

כמה אופייני שאחת התמונות האחרונות שלו כשבועיים לפני שנפטר היא אכן מארוע של עמותת THE HIVE   וששלשה ימים אחרי שנפטר היה אמור לתת הרצאת העשרה לבני נוער באשדוד."

כאמור, ד"ר פרל נפטר בפתאומיות בסוף חודש ינואר האחרון. בן 70 היה במותו.

יוסי יחסר לרבים. יהי זכרו ברוך!

קוראים יקרים,

כל מי שמעונין לספר על היכרותו עם יוסי או לכתוב דברים לזכרו מוזמן להגיב בשרות הטוקבק שלנו כאן בתחתית הכתבה.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל אינטל אולץ להתפטר באופן מיידי בשל קשרים אסורים עם עובדת אינטל
מנהל הכספים הראשי בוב סוואן מונה למנכ"ל זמני * כך מסרה החברה בפתיחות מלאה בהודעה לעיתונות ולבורסה. 
קרא עוד
שבבים
מפעיל סלולרי מוביל באמריקה הלטינית ממשיך להרחיב את רשת ה- 4G LTE שלו בעזרת סרגון
פלטפורמת ה-FibeAir IP-20 והשירותים המקצועיים של סרגון נבחרו לספק קיבולת גבוהה במיוחד לתמיכה באתגרי הרחבת ועיבוי...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות