פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אורקם גייסה 41 מיליון דולר

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
OrCam1
 

אורקם, חברת סטארטאפ בתחום הראיה הממוחשבת, שהקים מייסד מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע, השלימה בחודש האחרון 41 מיליון דולר, לפי שווי של 600 מיליון דולר.


אורקם משתמשת בטכנולוגית ראיה ממוחשבת דומה לזו שבה משתמשת מובילאיי, אלא שבמקום לבחון את מצב הכביש, המערכת מתארת בפני לקויי ראיה את המתרחש לפניהם, ואף מקריאה להם שלטים, תפריטים ועוד.
המערכת מבוססת על מצלמה שמותקנת על המשקפים ומתקשרת עם המשתמש לקוי הראייה. באמצעות דיבור.
אמנון שעשוע צוטט בידיעה בכלכליסט כי , "במובילאיי אנחנו מחפשים מכוניות, הולכי רגל, תמרורים ורמזורים ומנסים להבין את הדרך. באורקם, אנחנו מנסים להבין הודעות, ברקודים, פרצופים ומצבים, כדי לסייע ללקויי הראייה. הפונקציות ללקוח שונות לגמרי, אך הדמיון הוא שימוש בראיית מחשב לטובת החברה".
ה-CTO של אורקה, ד"ר יונתן וכסלר אמר בשבוע שעבר בכנס החמישי שערכה עמותת נגישות לישראל. הכנס, בהפקת אנשים ומחשבים: "אנו מתמחים בטכנולוגיית בינה מלאכותית, בתחום ראייה מלאכותית ומפתחים מכשירים חכמים היכולים לעזור ביומיום של העיוור וכבד הראייה".
"תפיסת העל של הפיתוח היא שאם אנו רוצים שהטכנולוגיה תסייע, היא חייבת להיות עם מוגבלי הראייה. כאשר אני הולך והמכשיר איתי, הוא עוזר לי להנגיש את העולם. עבדנו קשה על מנת לגרום למכשיר לעבוד בצורה אינטואיטיבית".

על פי ד"ר וכסלר, "המכשיר מנסה לענות לשאלה הנפוצה 'מה זה'. הוא יקריא תפריט, הוא יזהה מוצר או חפץ, הוא יזהה שלט ויגיד לי מי החבר שפגשתי. בעבודה, היכולת לזהות עובדים אחרים היא יכולת מעצימה את העובד לקוי הראייה".
"יצרנו מכשיר קטן ומהפכני", סיכם ד"ר וכסלר. "הוא יושב על המשתמש, נותן לו מידע, עוזר לאנשים להגיע ולחזור לעבודה. המכשיר הבא שאנו עובדים על פיתוחו, יעבוד בחושך יחובר לאינטרנט ויספק יותר מידע ממה שהמכשיר הנוכחי נותן. נמשיך במהפכה שהתחלנו בה, לטובת עיוורים, כבדי ראייה דיסלקטים וכל מי שהמידע אינו נגיש להם".

 עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל אינטל אולץ להתפטר באופן מיידי בשל קשרים אסורים עם עובדת אינטל
מנהל הכספים הראשי בוב סוואן מונה למנכ"ל זמני * כך מסרה החברה בפתיחות מלאה בהודעה לעיתונות ולבורסה. 
קרא עוד
שבבים
מפעיל סלולרי מוביל באמריקה הלטינית ממשיך להרחיב את רשת ה- 4G LTE שלו בעזרת סרגון
פלטפורמת ה-FibeAir IP-20 והשירותים המקצועיים של סרגון נבחרו לספק קיבולת גבוהה במיוחד לתמיכה באתגרי הרחבת ועיבוי...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות