פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Eitan_Oppenhaim
 

 נובה קיבלה המלצת קנייה מפועלים עם העלאת מחיר היעד מ-15 ל-21 דולר. האנליסטים ציינו השבוע כי תנאי שוק חיוביים מספקים רוח גבית, ומזהים תנופה בפעילות תוך העמקת החדירה לתחום שבבי הזיכרון

בפועלים מציינים כי הכנסות נובה ברבעון הרביעי 2016 צמחו ב- 25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ל- 50.2 מ' ד', ושיקפו גידול בפעילות הן מול יצרני שבבי הדיגיטל והן מול יצרני שבבי הזיכרון. החברה ממשיכה להעמיק את החדירה לתחום שבבי הזיכרון כאשר היקף ההכנסות מתחום זה היווה ב- 2016 כ- 35% מסך ההכנסות, לעומת כ- 15% ב- 2014. התנופה בפעילות במחצית השנייה חלה על רקע הזמנות בהיקף 45 מ' ד' שהתקבלו במהלך הרבעון השני למערכות המדידה האופטית (משולבות, עצמאיות ופתרונות תוכנה) ושל הזמנות בהיקף של יותר מ- 10 מ' ד' לפתרונות מדידת הרכב החומרים ברבעון הרביעי. TSMC המשיכה להיות הלקוחה הגדולה ביותר ב- 2016 (כ- 37% מההכנסות), לאחר שבחרה במערכות נובה עבור ייצור הדורות הבאים של שבבי הדיגיטל, בגיאומטריות ה- 10 וה- 7 ננומטר ותהליכי הפיתוח של ה- 5 ננומטר. TSMC הגבירה את השקעותיה בשנה החולפת ב- 17% על רקע ביקושים שהיא חווה, הנובעים מההתאוששות המסתמנת בשוק המובייל ב- 2017. עם זאת, בתחזית ההשקעות של TSMC ל- 2017 לא מתבטא גידול לעומת אשתקד. עדות לתרומה הגוברת לפעילות מסין הוא חלקה של SMIC הסינית שסיפקה כ- 13% מההכנסות ב- 2016.

על פי האנליסטים, הצמיחה ברבעונים הקרובים תונע בעיקר מגידול בהשקעות בתעשיית השבבים בסין, השקעות בייצור המוני של שבבי דיגיטל בגיאומטרית ה- 10 וה- 7 ננומטר, ומהשקעות בייצור מארזי שבבי זיכרון מסוג NAND-V. בנוסף, מסתמנת חזרה להשקעות בייצור שבבי זיכרון מסוג DRAM וקיימים ביקושים משווקים נוספים, כגון שוקי המעבדים לרשתות תקשורת ומרכזי מידע, ה- SOC (מערכת על שבב), וה- IOT (אינטרנט של הדברים). לצד ההזמנות מ- TSMC צפויות להגיע ברבעונים בקרובים הזמנות מלקוחות שתרומתם להכנסות נובה הייתה נמוכה ברבעונים האחרונים. Global Foundries, שנקלעה לקשיים על רקע הפסד נתח שוק בגיאומטרית ה- 14 ננומטר, חוזרת להשקיע וכך גם Samsung שהשהתה הזמנות גם היא על רקע קשיים בייצור בגיאומטרית ה- 14 ננומטר. "תחזית ההכנסות שלנו לדוחות הרבעון הראשון, שיפורסמו ב- 9/5, (52.2 מ' ד') עומדת בטווח תחזית החברה ל- 50-54 מ' ד'."

עוד מציינים בפועלים כי יעד הטווח הבינוני לרווח למניה של $1 נכבש ב- 2016. הרווחיות הגולמית השתפרה מ- 54.6% ב- 2015 ל- 55.3% ב- 2016 ונבעה מצמיחת ההכנסות, תמהיל המכירות והסכם התמלוגים עם המדען הראשי. תחזית הרווחיות הגולמית של החברה ושלנו לרבעון הראשון היא ל- 57%. "אנו מצפים שהרווחיות הגולמית תתמתן במהלך השנה ל- 55.4% בסיכומה. היעילות התפעוליות של החברה, שהושגה, בין השאר, ע"י מכירת מערכות ReVera דרך תשתית ההפצה הותיקה של נובה במקום דרך סוכנים, השיאה את הרווח למניה ב- 2016 ל- $1.1. בכך, עם הכנסות של 163.9 מ' ד' ב- 2016, הכתה החברה את יעדי המודל שלה לטווח הבינוני, שהיה מבוסס על תחזית הכנסות של 200 מ' ד'. היעילות התפעולית צפויה לתרגם את הצמיחה לכדי צמיחה בשורה התחתונה, שתרוסן חלקית ע"י עליית שיעור המס. רווח למניה של $1.45 ב- 2018, מכפיל 12 ונכסים נזילים למניה של $3.28 מביאים אותנו למחיר יעד של $21. לנוכח אפסייד של 14% אנו ממשיכים עם המלצת תשואת יתר."

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל אינטל אולץ להתפטר באופן מיידי בשל קשרים אסורים עם עובדת אינטל
מנהל הכספים הראשי בוב סוואן מונה למנכ"ל זמני * כך מסרה החברה בפתיחות מלאה בהודעה לעיתונות ולבורסה. 
קרא עוד
שבבים
מפעיל סלולרי מוביל באמריקה הלטינית ממשיך להרחיב את רשת ה- 4G LTE שלו בעזרת סרגון
פלטפורמת ה-FibeAir IP-20 והשירותים המקצועיים של סרגון נבחרו לספק קיבולת גבוהה במיוחד לתמיכה באתגרי הרחבת ועיבוי...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות