פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
BOAZ PEER
 בועז פאר, קוואלקום ונ'צרס

חברת Prospera הכריזה היום על סבב שני של גיוס הון בסכום של 15 מיליון דולר. קוואלקום ונצ׳רס, זרוע ההשקעות של קוואלקום בע״מ, הובילה את הגיוס, אליו הצטרפו גם סיסקו השקעות, ICV ו- Bessemer Venture Partners שכבר השקיעה בחברה בסבב קודם. סך הגיוסים של Prospera מסתכם כעת ב-22 מיליון דולר.

Prospera משנה את הייצור החקלאי עם דיגיטציה מקצה לקצה – מאגרונומיה ועד תפעול. המערכת של Prospera, שמבוססת על ניתוח נתונים מתקדם, ראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית, מעניקה למגדלים כלים דיגיטליים קלים לשימוש, אשר מסייעים להם להשיג שיפור משמעותי ביבולים, תוצרת איכותית יותר ורווחיות גבוהה יותר. Prospera, בונה שותפויות עם מגדלים מובילים בעולם, אשר מבוססות על אספקת ערך מוחשי במהירות ובכל שלב של מחזור הגידול. סבב הגיוס הנוכחי יאפשר ל-Prospera, שכבר עובדת עם כמה מהמגדלים הידועים ביותר ברחבי העולם, להאיץ את ההתרחבות שלה בעולם ולהרחיב את שירותיה לגידולים שונים בגידולי שדה וחממות.

חקלאות היא תחום עתיר מידע ונתונים. מפרופיל הבריאות של גידולים ספציפיים ועד מגמות אפידמיולוגיות; מתנאי מזג אוויר מקומיים ועד שינויי אקלים אזוריים; מחומרי ההזנה בקרקע ועד ביצועים תפעוליים – יש אינסוף פרמטרים ומשתנים רלוונטיים לגידול אופטימלי. ואולם, כיוון שהמערכות הקיימות חסרות את היכולת לעבד בצורה אפקטיבית את כל הנתונים החקלאיים רבי הערך הללו, אשר רובם כלל אינם נאספים או שלא נעשה בהם שימוש ראוי, התעשייה ממשיכה להתבסס על הערכות, מה שלעתים קרובות מדי מוביל לתנודתיות משמעותית בתפוקה ובאיכות.

Prospera מספקת מענה לאתגר הזה. מערכת בקרת הגידול הדיגיטלית שלה אוספת, מעבדת ומנתחת כמויות אדירות של נתונים רלוונטיים, ומשפרת את כל היבטי הייצור – החל בהיבטים אגרונומיים, ועד ניהול אופרציה. המערכת מאפשרת לעסקים חקלאיים להפוך את החוות שלהם למפעלים דיגיטליים לחלוטין, עם בקרה הדוקה יותר, פרודוקטיביות מוגברת ותפוקה שניתנת לחיזוי.

״שוק החקלאות עומד בפני מהפכה דיגיטלית ואנו שמחים לפתח פתרונות ניתוח נתונים לשוק זה, אמר דניאל קופל, מנכ״ל, מייסד משותף ב-Prospera". תעשיית החקלאות היתה אמנם איטית מעט בכל הנוגע לאימוץ טכנולוגיות מידע, אבל כעת היא סוגרת את הפער עם כלי איסוף ואנליזה חדשניים, מהשורה הראשונה. אנחנו מתרגשים להוביל את שינוי הפרדיגמה הגידולית. אנחנו מסייעים ללקוחותינו לנווט בעולם הדיגיטליזציה ולהפוך לעסקים עם יכולת להגיב לאירועים בזמן אמת על בסיס נתונים, ולספק בצורה יעילה יותר את הביקוש ההולך וגובר לתוצרת שלהם בתנאי שוק שמשתנים ללא הרף. אנחנו שמחים שיש לנו את המשאבים הדרושים על מנת להגיע ליותר מגדלים ברחבי העולם, ואסירי תודה על הבעת האמון שזכינו לה מענקיות תעשיה כמו קוואלקום ונצ׳רס, סיסקו ו-Bessemer, כמו גם ממשקיעי אגריטק מנוסים כמו ICV.״

שוק עסקי המזון והחקלאות העולמי מגלגל 5 טריליון דולר. במהלך 50 השנים האחרונות נעשו אמנם שיפורים משמעותיים בפרודוקטיביות, אבל התעשייה עדיין אינה מצוידת כיום ביכולות שיאפשרו לה לעמוד בביקוש העתידי ליבול, שצפוי לגדול ב-100 אחוזים לפחות עד שנת 2050. על מנת להתמודד עם הפער, תעשיית החקלאות – שנכון להיום היא אחד הענפים עם שיעור אימוץ נמוך במיוחד של כלים דיגיטליים בכלכלה האמריקנית – הולכת ומרחיבה את אימוץ הדיגיטציה והטכנולוגיות החדשות. השינוי הזה הופך את התעשייה לבשלה במיוחד למהפכת נתונים משמעותית.

״התרשמנו מאוד מהגישה החדשנית של Prospera לדיגיטציה בתחום החקלאות באמצעות שימוש בראייה ממוחשבת, בינה מלאכותית וטכנולוגיות אלחוטיות״, אמר בועז פאר, דירקטור בקוואלקום ונצ׳רס. ״אנחנו נרגשים להצטרף לחברה כמשקיעים ולתמוך בסלילת הדרך לחדשנות גדולה יותר בתעשיית החקלאות״.

"Prospera משנה את העולם שלנו במובן הכי פשוט: היא מחוללת מהפכה באופן שבו האוכל שלנו גדל״, אמר אדם פישר מ-Bessemer Ventures Partnters, שכבר השקיעה בחברה בעבר והשתתפה גם בסבב גיוס ההון הנוכחי. ״הצורך להזין אוכלוסייה שגדלה במהירות והדרישה הגוברת לאיכות ואמינות, יהפכו את סוגיית הדיגיטציה של הייצור החקלאי לחלק הכרחי בהתמודדות עם האתגר. אנחנו נרגשים לעבוד עם הצוות של Prospera, הממשיכה להתרחב ולהוביל את התחום״.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל טקסס אינסטרומנטס פוטר על רקע "הפרת קוד ההתנהגות"
בהודעה שמסרה החברה נאמר כי "קראצ'ר התפטר בשל הפרות של קוד ההתנהגות של החברה. ההפרות קשורות להתנהגות אישית...
קרא עוד
שבבים
מלאנוקס מציגה שיא הכנסות רבעוני - 268.5 מ' ד'
עלייה של 7% ברצף ו -27% לעומת השנה הקודמת * עלייה של 81% בהכנסות ה- Ethernet, ועלייה של 114% בהכנסות מתגי ה- Ethernet לעומת...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות