פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
200NIS
 

 

ברבעון השני של 2017, קרנות פרייבט אקוויטי זרות וישראליות השתתפו ב- 19 עסקאות בסכום כולל של 412 מיליון דולר. מספר העסקאות היה יחסית נמוך ברבעון השני של השנה, בהשוואה ל- 29 עסקאות ברבעון הראשון של 2017 ו- 22 עסקאות ברבעון השני אשתקד, ירידה של 21 אחוזים בהשוואה לממוצע הרבעוני של שלוש שנים האחרונות (24 עסקאות פרייבט אקוויטי). סך ההון שהושקע ברבעון השני של השנה רשם עליה מינורית בהשוואה ל- 396 מיליון דולר שהושקעו ברבעון הקודם, אך ירידה חדה בהשוואה ל- 1.26 מיליארד דולר שהושקעו ברבעון השני של 2016.


ממצאי סקר IVC-שבולת מעלים כי המחצית הראשונה של השנה הייתה חלשה במיוחד מבחינת היקף ההון שהושקע; 807 מיליון דולר הושקעו ב- 48 עסקאות פרייבט אקוויטי, הסכום הנמוך ביותר שהושקע בידי קרנות פרייבט אקוויטי בשלוש השנים האחרונות, בהשוואה ל- 1.52 מיליארד דולר ו- 2.07 מיליארד דולר שהושקעו בתקופות המקבילות בשנים 2016 ו- 2015, בהתאמה. למרות הירידה בהיקף ההון שהושקע, מספר העסקאות במחצית הראשונה של 2017 רשם עליה של 17 אחוזים לעומת 41 עסקאות במחצית הראשונה של 2016, והיה נמוך רק במעט מהממוצע של 50 עסקאות פרייבט אקוויטי בחמש שנים אחרונות.


לדברי עו"ד עומר בן-צבי, שותף במשרד עורכי הדין שבולת: "למרות גידול במספר העסקאות פרייבט אקוויטי הישראליות במחצית הראשונה של 2017, מתחילת שנה לא ראינו עסקאות ענק, אשר בדרך כלל משפיעות בצורה דרמטית על ההיקף הדולרי הכולל. עסקת פרייבט אקוויטי הגדולה ביותר במחצית הייתה עסקת ביי-אאוט של R2Net בסך של 140 מיליון דולר על ידי פרנסיסקו פרטנרס. עסקאות אחרות בתקופה זו הגיעו רק ל- 50 מיליון דולר או פחות." עם זאת, מוסיף עו"ד בן-צבי: "לאחרונה, העיתונות דיווחה על עסקת ביי-אאוט עתידית בסך של 400 מיליון דולר – רכישת חלקה של פרנסיסקו פרטנרס בחברת NSO על ידי בלאקסטון.

העסקה מצטרפת לעסקאות ענק נוספות שהוכרזו ברבעון השלישי של 2017. כך עסקת ביי-אאוט של Tutenour בסך של 100 מיליון דולר על ידי קרן פרייבט אקוויטי ישראלית פורטיסימו, והשקעה של 75 מיליון דולר בווקמי על ידי אינסייט ונצ'ור פרטנרס. להערכתנו שוק הפרייבט אקוויטי הישראלי ימשיך להפגין פעילות יציבה ולהיות יעד אטרקטיבי לקרנות הפרייבט אקוויטי הזרות. אנו מאמינים, כי למרות שהשוק מתנהג בזהירות מבחינת שווי החברות, קיימות הזדמנויות מצוינות בישראל לסגירת עסקאות פרייבט אקוויטי משמעותיות." מסביר עו"ד בן-צבי.


חלקן של הקרנות הישראליות הסתכם ב- 40 אחוזים מסך ההון שהושקע בעסקאות פרייבט אקוויטי ברבעון השני של 2017; השקיעו 164 מיליון דולר ב- 8 עסקאות, סכום קרוב ל- 161 מיליון דולר שהושקעו ברבעון השני של 2016, אך נמוך ב- 46 אחוזים מ- 306 מיליון דולר שהושקעו ברבעון הראשון של השנה. מספר העסקאות שבוצעו קרנות הפרייבט אקוויטי הישראליות ברבעון השני של 2017 ירד ב- 43 אחוזים מהממוצע של חמש השנים האחרונות, והיה נמוך גם מ- 16 ו- 10 עסקאות בהן היו מעורבות קרנות ישראליות ברבעון הראשון של השנה וברבעון השני של 2016, בהתאמה. קרן איי.אמ.איי אופורטוניטיס ביצעה עסקה הכי גדולה ברבעון השני של 2017 - רכישה של 55 אחוזים ממקס סטוק בעסקת ביי-אאוט ב- 47 מיליון דולר.


למרות כל סימני ההאטה ברבעון השני של 2017, סקר IVC-שבולת מגלה כי במחצית הראשונה של השנה קרנות הפרייבט אקוויטי הישראליות היו פעילות יותר לעומת המחצית הראשונה של 2016, גם במספר העסקאות וגם בהיקף ההון; הקרנות הישראליות השקיעו 470 מיליון דולר ב-24 עסקאות לעומת 271 מיליון דולר ב-20 עסקאות, בהתאמה. שתי עסקאות גדולות שנחתמו ברבעון הראשון של השנה תרמו לסיכום המוצלח של המחצית הראשונה של 2017; קרן טנא גרות' רכשה את חברת טלפייר וגלאי גז בעסקת ביי-אאוט בהיקף של 76 מיליון דולר, קרן קדמה רכשה בעלות באייס, אוטודיפו ב- 50 מיליון דולר.


קרנות הפרייבט אקוויטי הזרות הובילו את ההשקעות ברבעון השני של 2017 עם 248 מיליון דולר (60 אחוזים מסך השקעות הפרייבט אקווטי) בהשוואה ל- 90 מיליון דולר (23 אחוזים מההון הכולל) שהושקעו ברבעון הראשון של 2017, שהיה הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות. למרות השיפור הרבעוני, פעילותן של הקרנות הזרות הייתה נמוכה דרמטית בהשוואה לרבעון השני של 2016, אז הושקעו 1.1 מיליארד דולר ( 87 אחוזים מההון הכולל). פרנסיסקו פרטנרס ביצעה את העסקה הגדולה ברבעון השני של השנה – רכשה בעלות בחברת R2Net בעסקת ביי-אאוט ב- 140 מיליון דולר, שלבדה תפסה 57 אחוזים מסך השקעות הפרייבט אקוויט ברבעון השני של 2017.


מריאנה שפירא, מנהלת המחקר בחברת מחקר IVC Research Center, מציינת כי במחצית הראשונה של 2017 נצפו מגמות הפוכות בפעילות קרנות הפרייבט אקוויטי בישראל: נרשמה עליה במספר העסקאות שבוצעו, המשלבת את הירידה בהיקף ההון שהושקע. שפירא מבארת: "קרנות הפרייבט אקוויטי הישראליות האיצו את קצב ביצוע העסקאות ברבעון הראשון השנה (שירד ברבעון השני), בשעה שקרנות הפרייבט אקוויטי הזרות שמרו על פעילות ממוצעת של 25 עסקאות, כפי שנהגו בשלוש השנים האחרונות – מה שהוביל לעליה במספר העסקאות שבוצעו במחצית. לעומת זאת, כאשר בחנו את היקפי ההשקעות, למדנו כי דווקא הקרנות הזרות השקיעו הרבה פחות - רק 337 מיליון דולר הושקעו במחצית זו. זוהי ירידה של 59 אחוזים לעומת הממוצע של חמש שנים העומד על 816 מיליון דולר." לדברי שפירא, הסיבה העיקרית למגמת הירידה היא הצמצום המשמעותי בהיקף השקעות הביי-אאוט של הקרנות הזרות במחצית הראשונה של השנה. עסקת ביי-אאוט בודדה (140 מיליון דולר) לא התקרבה אפילו לממוצע של 300 מיליון דולר פר עסקת ביי-אאוט, בהשתתפות קרן פרייבט אקוויטי זרה, שנרשם בשנים קודמות.

שפירא מסכמת: "למרות שהשקעותיהן של הקרנות הישראליות במחצית הראשונה של השנה עלו ב- 19 אחוזים, הסכומים שהשקיעו היו נמוכים מכדי להשפיע על סך ההון הכולל שהושקע במחצית הראשונה של השנה. המגמות הללו מצביעות על כך, שקרנות פרייבט אקוויטי מיישמות אסטרטגיית השקעות זהירה במחצית הראשונה של 2017 ומעדיפות לפזר את ההון בהיקפים נמוכים יותר בין מספר חברות גדול יותר."


על-פי ניתוח של חברת המחקר IVC Research Center, 41 חברות ניהול של קרנות פרייבט אקוויטי ישראליות פעילות בתקופה הנוכחית, עם 13 מיליארד דולר בהון המנוהל, וכ- 1 מיליארד דולר פנוי להשקעות חדשות. במחצית הראשונה של 2017, רק סקיי פרייבט אקוויטי III השלימה גיוס הון לקרן חדשה בהיקף של 200 מיליון דולר. חמש חברות ניהול של פרייבט אקוויטי נוספות מצויות בתהליכי גיוס הון לקרנות חדשות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל טקסס אינסטרומנטס פוטר על רקע "הפרת קוד ההתנהגות"
בהודעה שמסרה החברה נאמר כי "קראצ'ר התפטר בשל הפרות של קוד ההתנהגות של החברה. ההפרות קשורות להתנהגות אישית...
קרא עוד
שבבים
מלאנוקס מציגה שיא הכנסות רבעוני - 268.5 מ' ד'
עלייה של 7% ברצף ו -27% לעומת השנה הקודמת * עלייה של 81% בהכנסות ה- Ethernet, ועלייה של 114% בהכנסות מתגי ה- Ethernet לעומת...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות