פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

קמטק: הכנסות שיא בתחום המוליכים למחצה, לאחר מכירת חטיבת ה-PCB

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

camtek_logo
 

חברת קמטק פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני אשר הסתיים ב-30 ביוני, 2017.

 

ההכנסות ברבעון השני (כולל הכנסות מפעילות ה-PCB שמוצגת כפעילות מופסקת) הסתכמו ב-34.3 מיליון דולר, מעל לתחזית ההכנסות לרבעון. הכנסות שיא של 22.7 מיליון דולר בתחום המוליכים למחצה, גידול של 14% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. ההפסד הנקי על בסיס GAAP הסתכם ב-3.9 מיליון דולר, בעיקר בשל הוצאה של 13 מיליון דולר בעקבות הסכם הפשרה.


הרווח הנקי Non-GAAP הסתכם ב-3.8 מיליון דולר; תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת של 3.8 מיליון דולר; יתרת המזומנים של החברה נכון ל-30 ליוני 2017 הסתכמה ב-27.1 מיליון דולר

כזכור, החברה חתמה על הסכם למכירת חטיבת ה-PCB שלה בסכום של עד 35 מיליון דולר; הגיעה להסכם פשרה עם רודולף טכנולוגיות והתאימה הוצאות הקשורות לפעילות המדפסות (Functional Inkjet Technologies) להיקף של 100-125 אלף דולר ברבעון

תחזית למחצית השנייה של 2017
בשל שינויים משמעותיים שעברה קמטק בעסקיה, החברה מספקת מדדים נוספים אשר יאפשרו למשקיעים ואנליסטים להעריך את המודל העיסקי החדש טוב יותר ביתרת שנת 2017.

הכנסות הרבעון השלישי (במגזר המוליכים למחצה בלבד) צפויות להסתכם ב-23-24 מיליון דולר, גידול של 12% מהשנה שעברה,עם רווח גולמי של כ-50% ורווח תפעולי בשיעור דו-ספרתי.

הכנסות הרבעון הרביעי צפויות להיות מעט גבוהות יותר מהכנסות הרבעון השלישי, וההוצאות התפעוליות צפויות לרדת עקב ירידה בהוצאות משפטיות והוצאות בגין פעילות FIT. הרווח התפעולי על בסיס Non-GAAP צפוי להשתפר לכ-15% ברבעון הרביעי של 2017 עם שיפור נוסף ב-2018.

בשל המכירה הצפויה של חטיבת ה-PCB של קמטק, תוצאות חטיבה זו לא יכללו בדוחות הכספיים של קמטק, ויכללו במסגרת פעילוות מופסקת הן בתקופה הנוכחית אשר הסתיימה ב-30 ביוני, 2017, והן בתקופות ההשוואה. בעקבות הפשרה עם רודולף טכנולוגיות, נרשמה הוצאה חד פעמית של 13 מיליון דולר הכלולה ברווח התיפעולי על בסיס GAAP בתוצאות הרבעון השני של 2017. סכום זה אינו נכלל בתוצאות על בסיס Non-GAAP. התאמה בין הנתונים הכספיים על בסיס GAAP והנתונים הכספיים שאינם על בסיס GAAP מוצגת בטבלאות הנתונים הכספיים הנכללות בהודעה לעיתונות זו.

רפי עמית, יו"ר ומנכ"ל קמטק אמר: "החודשים האחרונים היו משמעותיים מאוד בעבור קמטק מבחינה אסטרטגית. אנו נפרדים מחטיבת ה-PCB שלנו בתקופה של מומנטום חיובי בתעשייה זו, לטובת קרן השקעות פרטית משנגחאי. בעקבות שותפות אסטרטגית לפיתוח דיו חדש, עם חברה בינלאומית מובילה בתחום הדיו, צימצמנו את הוצאות פעילות המדפסות שלנו, FIT, הגענו לפשרה עם רודולף בתביעות על הפרת פטנטים, שהיו לנטל למעלה מעשור, ואשר תפחית משמעותית את ההוצאות המשפטיות השוטפות שלנו. בעקבות יוזמות אלו קמטק הפכה לחברה הממוקדת בבדיקות לתחום המוליכים למחצה. יש לנו מאזן חזק מאוד הפותח בפנינו אפשרויות רבות אותן אנו מתכוונים לממש. מטרתנו היא לבסס עצמנו כחברה מובילה בתחום הבדיקות והמדידות לשוק המארזים המתקדמים בתעשיית השבבים.."

עמית הוסיף: "במבט קדימה, אנו מצפים לראות שיעורי צמיחה גבוהים יותר בהכנסותיה של קמטק. בנוסף, אנו מצפים להציג רווח גולמי גבוה יותר וקיטון בהוצאות תפעוליות אשר יובילו לשיפור שיעור הרווח התפעולי. אנו מצפים לכך כבר ברבעונים הקרובים ומאמינים כי בתוצאות הרבעון הרביעי נציג שיעור רווחיות של 15% עם פוטניאל לשיפור נוסף בשנת 2018.

"אנו מאמינים כי הפעולות האחרונות בהן נקטנו יאפשרו להבליט את ערכה של קמטק וישיאו את ערכה לבעלי המניות. אנו מצפים להתקדם לשלב הבא מבחינה עסקית במהלך השנים הקרובות, בעוצמה ומיקוד רבים יותר."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
מנכ"ל טקסס אינסטרומנטס פוטר על רקע "הפרת קוד ההתנהגות"
בהודעה שמסרה החברה נאמר כי "קראצ'ר התפטר בשל הפרות של קוד ההתנהגות של החברה. ההפרות קשורות להתנהגות אישית...
קרא עוד
שבבים
מלאנוקס מציגה שיא הכנסות רבעוני - 268.5 מ' ד'
עלייה של 7% ברצף ו -27% לעומת השנה הקודמת * עלייה של 81% בהכנסות ה- Ethernet, ועלייה של 114% בהכנסות מתגי ה- Ethernet לעומת...
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות