פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

"השילוב של השקעה סינית וגישה לשוק הסיני יכול לקדם כל חברה"

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
china panel developex 2017
 פנל מושב הנעילה של כנס DevelopEx 2017 בהשתתפות (משמאל לימין) נבו עלווה, מנכ"ל Visualeadמוטי קושניר, מנכ"ל infinity ARג'סון וונג, נשיא אגוד המשקיעים ZVCAד"ר ליקאי לי, מנהל שותף בקרן Enno Venture  , שלמה גרדמן, מנכ"ל איי אס ג'י ויו"ר משותף שלDevelopEX2017

"השילוב של השקעה סינית וגישה לשוק הסיני יכול לקדם כל חברה".
כך אמר ג'יסון וונג, נשיא אגוד ZVCA במסגרת פאנל שעסק בשוק הסיני בכנס DeveloEx2017 שהתקיים לאחרונה במרכז הכנסים אווניו בארגון חברת ASG.

וונג נשאל על ידי המנחה שלמה גרדמן, האם בהינתן העובדה שלישראלים יש הרבה מקורות השקעה, אז למה דווקא לקבל השקעה מסין?


"אני נוסע הרברה בעולם ומציג את השוק הסיני ואת המשקיעים. הבעיה היא שממשלת סין מונעת השקעה ממשקיעים זרים בסין ורק רוצה שהסינים ישקיעו בעולם."

"השוק הגלובלי גדל במהירות ומשקיעים רבים מגיעים מכל העולם לישראל . המשקיעים האמריקנים הם טובים מאוד אבל למשקיעים הסינים יש יתרונות נוספים – סין צומחת במהירות. אנחנו יכולים לא רק להביא כסף לישראל אלא גם שוק ענק שיכול להביא עתיד טוב לישראל."
כמובן יש לנו רגולציה על מטבע אבל זה לא יפריע לנו להשקיע בישראל. אנחנו משקיעי הון הסיכון הגדול ביותר בסין, יש לנו מעל אלף חברים מרחבי העולם והכסף לא מגיע בהכרח מסין אלא מכל העולם. יש לנו עוצמה לצפות לעתיד ואנחנו מתעניינים בישראל ורוצים להגביר את הקשרים בין משקיעים סינים ויזמים ישראלים."
"מצד שני אנחנו מזמינים חברות לעבור לסין לפתוח חברות ולגדול שם. יש לנו מדיניות לעזור לחברות כאלה לגדול. זו גם דרך טובה לממשלה לפתח גם את סין וגם את ישראל."

 

1S1A3440

ד"ר ליקאי לי שותף מייסד קרן הון הסיכון, EnnoVenture המשקיע גם בחברות ישראליות אמר: "ישראל וסין משלימות. סין נמצאת במצב של ארה"ב לפני 150 שנה. ארה"ב מיסחרה כל דבר שאירופה עשתה וכך היא צמחה. הרבה סוגים של טכנולוגיות ניתנות למסחור בסין. יש גם הון וגם שוק. כל השווקים משתדרגים. סין היתה פעם רק יצרנית של מוצרי צריכה אבל עכשיו הכל משתדרג. צריכים להתחרות עם בידול. מי שלא מחדש השווי שלו נמוך."
"קראתי את הסיפור על אינטל וישראל בספר סטרטאפ ניישן. השקעתי בחברה של 3 מיליון דולר, בתוך שנה עלתה ל-100 מיליון בזכות המשאבים שלי בסין. אנחנו מביאים את המשתמשים הראשונים. קיבלנו כסף גם מהמדען הראשי. חברה שהתיחלה מתכנון, עברה לייצור ומכירות . באתי לכאן כדי להביא עוד מזל."

 

"לפני שלוש שנים פגשתי פרופסור שאמר שבעלת הברית הטובה ביותר של ישראל היא סין. הייתה לנו קהילה יהודית גדולה בחרבין לפני 100 שנה עד לסוף מלחמת העולם השניה. הרבה דברים בתרבות מאוד דומים – בראש השנה אומרים תעשה הון. זה מקל על עשית העסקים לטובים. בגלל זה אני חייב להגיע לכאן כל שנתיים. אני נראה כמו סיני יהודי."

 

מוטי קושניר, מנכ"ל Infiniti AR: "סין חווה סוג של זינוק טכנולוגי. בגלל שאין להם לגסי של מיינפריים ופי.סי הם זינקו ישירות למובייל ומוכנים לחוות מציאות מדומה ומעורבת. סין רצה היום מהר מבילים בהרבה תחומים כמו מכוניות חשמליות תבונה מלאכותית. במערב מחכים למוצר המושלם, בסין מוכנים לנסות טכנולגויות חדשות ולהחליף מהר."

 

בתשובה לשאלת המנחה, שלמה גרדמן על העסקה עם עלי באבא: "לפעמים .צריך מזל הצוות של עלי באבא בא לישראל, ביקרו באיניפיניטי ואמרו שהם רוצים לאפשר לאנשים לעשות אינטראקציה עם מוצרים – היום בווב בעוד שנתיים – במציאות מדומה. סין תהיה המדינה הראשונה שתאמץ מציאות מדומה."
"עם הסינים גם קל יותר לעבוד מאשר מול חברות אמריקניות. לדוגמה, לפני שבוע פתרנו בעית אינטגרציה של התוכנה עם לקוח סיני. כשהיתה בעיה דומה לקח חודש ליצור תקשורת, עוד חודש להגדיר את הבעיה, ועוד חודש להגיע לפתרון. עם הסינים זה לוקח שבוע. הרצון להסתכן ולנוע מהר הוא הדבר הטוב ביותר."

 

נבו עלווה, מייסד ומנכ"ל Visualead: יש צריך להבדיל בין השקעות שמגיעות מסין וסין כשוק. באשר להשקעות אני מסכים עם מוטי – קשה להשקיע בסין. שי ג'ן פינג אמר שהוא יפחית את הרגולציה ויהפוך את סין ידידותית יותר לחברות בינלאומיות. היום אם חברות זרות מגיעות לסין הם לא משחקים משחק הוגן."

 

"לדוגמה גם אחרי שהצלחנו והרווחנו כסף ממכירות בסין, להוציא רווחים מסין זה גיהנום. לא התכוונו לסין בהתחלה, אנחנו חברת תוכנה ועבורנו, כשבאתי ראיתי שהם משתמשים בטלפון בצורה טובה יותר מאשר איתנו. רצינו להכנס גם לשוק הסיני סטרטאפ של עשרה אנשים ו-10 מיליון דולר. נסינו חמישה חודשים ולא הצלחנו והחלטנו או לעבור לסין או לצאת בכלל מהשוק הזה."

 

"כאשר באנו לסין זה היה אחרי שזכינו בתחרות סטרטאפים. לא היו לנו אז קשרים עם עלי באבא ושותפים אסטרטגים אחרים. כשהחלטנו להכנס ולעשות רושם של חברה גדולה ולהשיג השקעה, ובסופו של דבר נכנסנו לקשרים עם עלי באבא וקיבלנו את ההשקעה "


בתשובה להערת המנחה שלמה גרדמן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שישראל וסין זה זיווג משמים. אמר עלווה: "יש הרבה בדברים האלה מהנסיון שלי (חייתי שנתיים בסין) ראיתי אמריקנים גרמנים וצרפתים. הישראלים קרובים יותר לסינים. הרבה יותר קל לישראלים להתאים את עצמם לסין ולהשתנות לפי הצרכים של סין. הרבה ממה שאנחנו עושים דומה לסין בקנה מידה קטן והתכונה הנוספת שלנו היא להתאים את עצמנו לתרבויות אחרות."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מלאנוקס תקיים האקטון לפיתוח טכנולוגיות חדשות לבניית חוות שרתים
ההאקטון יתקיים בתאריכים 24 – 25 בינואר במשרדי החברה ברמת החייל
קרא עוד
שבבים
גילת זכתה בפרויקט של LASCOM לתקשורת בשעת חירום ביפן
גילת חברה ל-JSAT להבטחת שירותי תקשורת חיוניים במקרי אסון ב-47 המחוזות של יפן
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות