פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מערכות לומדות הן העתיד

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
igal reicelgauz
 יגאל רייכנגאוז, מנכ"ל CORTICA  בכנס DevelopEX2017. צילום: ניב קנטור


מערכות לומדות הן העתיד. כך אומר יגאל רייכנגאוז, מנכ"ל CORTICA ב- DevelopEX2017 כנס המפתחים והמייקרים השנתי שהתקיים במרכז הכנסים אווניו בקרית שדה התעופה בארגון חברת ASG.

"הפעולה הבסיסית היום להשגת תבונה מלאכותית היא הלמידה העמוקה )Deep Learning). רבים סבורים הלמידה העמוקה קיבלה השראה מפעילות המוח או ספציפית – הקורטקס. כאן התשובה כנראה שלא. יש שני חלקים למערכת למידה תשתית ואלגוריתמים לעומת הרבה מרכיבים במוח."

"המומחים הגדולים ביותר בלמידה עמוקה אומרים שגם אם יגיעו ליכולת של עכבר הם יהיו מרוצים ופה יש פער. כשמנסים לנתח איפה המחשב טוב יותר או חלש יותר. המחשבים חלשים יותר, הטעויות של המחשב הרבה יותר אינטואיטיבים למשל זיהוי תמונת כסא במקום חתול כאשר בני האדם . דבר נוסף הוא היכולת להכליל וזה לא פוסח גם על מערות מסחריות כגון Google Photos".

"מיתוס נוסף – ככל שנוסיף יותר שכבות נגיע למערכת אופטימלית וזה כנראה לא נכון יותר שכבות מצריכות יותר נתונים, וזה דורש יכולת מיחשוב גדולה יותר. במצב הקיים אנחנו נמצאים ברוויה לא משנה כמה שכבות יש בלמידה עמוקה."

"האם ניתן לפתח מערכות לומדות בעצמן? המערכות של היום העדיין תלויות בבני האדם וצריך לתת להן הרבה דוגמאות. המערכת טובה כמו הדיוק של הנתונים אליהם נחשפה."

"אתגר נוסף הוא היכולת לחזות את הביצועים. הטעויות פחות אינטואיטיביות וכל פעם שמאמנים את המערכת מחדש יש סיכוי שהביצועים ישתנו לחלוטין."

"כל מערכות הלמידה העמוקה מתקשות לצבור ידע ולהעבירו מתחום לתחום. צריך ללמד את המערכת כמעט מההתחלה גם כשמדובר במערכות דומות."

"והתובנה האחרונה: האם מערכות לומדות זה העתיד של עולם הAI-. לדעתי התשובה היא כן. מצד שני אם שואלים את השאלה לגבי למידה עמוקה האם זה העתיד של מערכות לומדות, התשובה היא לא בגלל המגבלות בכל הקשור ליכולת ללמוד לבד, ליכולת לצבור ידע ולהעביר מתחום לתחום והיכולת להוציא את הידע שיתאים לאנשים."
"לפיכך אנו מחפשים גישה אחרת, שתאפשר למידה עצמית, שהיה ניתנת לחיזוי, ומאפשרת להעביר ידע מתחום לתחום. את קוריטיקה אנחנו כמוח של הטכנולוגיות. הפלטפורמות זזות לעולם הזה נראה מכונית אוטונומית בתוך שנתיים אבל המוח שלהם הוא לא מוח אוטונומי. הוא תלוי באדם כדי ללמוד ולכן יש צורך בפיתוח מערכות לומדות.
יתרונות המערכות הלומדות היכולת בצורה קונספטואלית להבין את מה שמתרחש, היכולת ללמוד לבד, היכולת לייצר מערכת שקופה וניתנת לחיזוי והיכולת לייצר שיתוף פעולה בין כמה מערכות לומדות שונות.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מלאנוקס תקיים האקטון לפיתוח טכנולוגיות חדשות לבניית חוות שרתים
ההאקטון יתקיים בתאריכים 24 – 25 בינואר במשרדי החברה ברמת החייל
קרא עוד
שבבים
גילת זכתה בפרויקט של LASCOM לתקשורת בשעת חירום ביפן
גילת חברה ל-JSAT להבטחת שירותי תקשורת חיוניים במקרי אסון ב-47 המחוזות של יפן
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות