פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
eyal6001
מנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן בכנס USVP. צילום: ניב קנטור

 

הקרן האמריקנית סטארבורד ווליו (Starboard Value) רכשה בימים האחרונים 10.7% ממניות מלאנוקס, בשווי כולל של 35 מיליון דולר. הרכישה בוצעה בנאסדא"ק, לפי שווי שוק של רבע מיליארד דולר.

העסקה מעוררת את השאלה האם תבצע הקרן פיטורים במלאנוקס, שכן סטארבורד נחשבת לקרן שמעורבת מאוד בחברות שהיא רוכשת מניות בהן. אמנם לא מדובר ברכישת השליטה בחברה הישראלית הגדולה, אך הקרן הופכת לבעלת המניות הגדולה ביותר וככזו, תהיה לה השפעה גדולה מאוד על ניהול מלאנוקס.

בסטארבורד אומרים שהם שמו עין על מלאנוקס כבר לפני זמן מה. משמעות הדבר היא שמנהלי הקרן הגיעו למסקנה שניתן להשביח את ערך החברה – והשבחה נעשית בדרך כלל על ידי פיטורים, שמקטינים את ההוצאות.

האם יש לעובדי מלאנוקס יש מה לדאוג? הכול תלוי באיזו מידה קרן סטארבורד תצליח להגיע למצב שבו היא מכתיבה מהלכים בחברה.

אבל אם ללמוד מההסטוריה, יש לעובדים ממה לחשוש. מכיוון שמלאנוקס, כחברה טכנולוגית עוסקת בעיקר במו"פ והיא מוכרת לחברות גדולות כמו אינטל ולמרכזי נתונים בכל רחבי העולם. ברגע שחברה טכנולוגית מפסיקה מו"פ היא למעשה סופרת את זמנה לאחור. הדוגמה הבולטת ביותר היא צורן, שמנהליה ניסוי להלחם בסטארבורד באמצעות "גלולת רעל" אך בסופו של דבר המאבק התיש אותם ופגע ביכולת לנהל את החבר,ה ולבסוף נאלצו מייסדיה למכור אותה ל-CSR הבריטית בסכום נמוך. לאחרונה השתלטה סטארבורד בצורה דומה על מארוול, ושם היא הביאה לפיטורי המייסד והמנכ"ל Sehat Sutardja והנשיאה Weili Dai.

במלאנוקס לא התייחסו לשאלת הפיטורים באופן ספציפי ומסרו ש-"ב-20 בנובמבר נעשינו מודעים להשקעה של קבוצת סטארבורד בחברה. אנחנו שומרים על דיאלוג פתוח עם בעלי המניות ומקדמים בברכה את הצטרפות הקרן ואת השקעתה. בהתאם למחויבותנו לקדם את שווי המניות, מועצת המנהלים וצוות הניהול של מלאנוקס בוחנים באופן תדיר את סדרי העדיפויות התפעוליים והאסטרטגיים של החברה, ומחויבים לפעול לטובת בעלי המניות שלנו".

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
טאואר-ג'אז סוגרת את השנה הטובה שלה בכל הזמנים עם מכירות של 1.39 מיליארד דולר
בנוסף דיווחה טאואר על שיאים ברווח גולמי, רווח תפעולי, EBITDA, רווח נקי, תזרים מזומנים מפעילות שוטפת ותזרים...
קרא עוד
שבבים
שיתוף פעולה טכנולוגי בין קיידנס לבין גלילאו ניווט לווייני הישראלית
ליבת Tensilica® HiFi DSP של קיידנס תומכת מעתה במקלט ה-GNSS GPS מבוסס התוכנה מבית גלילאו
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות