פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
rafi_amit
 רפי עמית, יו"ר פריורטק

אמיטק, מקבוצת פריורטק, וחברת בת של קרן Private Equity סינית מקבוצת Principle Capital חתמו היום על הסכם השקעה, לפיו במועד ההשלמה תשקיע חברת הבת של הקרן הסינית כ-20.2 מיליון דולר באמיטק, החברה הבת בשליטה מלאה של פריורטק, בדרך של מתן הלוואה ללא ריבית והשקעה בהון המניות של החברה.
מתוך סכום ההשקעה, כ-19.2 מיליון דולר יוענקו לאמיטק כהלוואה ללא ריבית ובתמורה למיליון דולר נוספים תרכוש הקרן הסינית מאמיטק 2,896,617 מניות רגילות אשר יהוו לאחר הקצאתן כ-33.5% ממניות אמיטק. 20 מיליון דולר מתוך סכום ההשקעה שיתקבל בידי אמיטק ישמש להחזר של חלק מהלוואת הבעלים שהעניקה פריורטק לאמיטק.

פריורטק הינה חברה הפועלת בסביבת תעשיית האלקטרוניקה באמצעות מספר חברות בנות הפועלות בארץ ובעולם בתחום הייצור של הזיווד האלקטרוני עם מיקוד ל- Semiconductor .
חברת הבת, קמטק (44%), פועלת בתחום של פיתוח, ייצור ומכירה של מערכות בדיקה אוטומטיות לתעשיית הסמיקונדוקטור; חברת הבת פי.סי.בי טכנולוגיות (70%) פועלת בתחום של תכנון וייצור של כרטיסים אלקטרוניים, מערכות זיווד אלקטרוניות ורכיבים היברידיים; וחברת אקסס המוחזקת על ידי חברת הבת אמיטק (38.36%) מייצרת במפעלה בסין מצעים מתקדמים ומצעים היברידיים לתחום הסמיקונדוקטור. מחזור המכירות בשנת 2017 של שלושת החברות יחד עמד על כ- 250 מיליון דולר. קמטק השלימה בשנת 2017 את מכירת חטיבת המעגלים המודפסים לקרן הון-סיכון פרטית משנחאי, מקבוצת Principle Capital. עם סגירת העסקה שולמו 32 מיליון דולר במזומן ו-3 מיליון דולר נוספים מותנים בביצועיה הכספיים של פעילות המעגלים המודפסים בשנת 2018.

הסכם ההשקעה כולל התחייבויות של פריורטק ושל הרוכשת הסינית למימון הוצאות פעילותה השוטפת של אמיטק על בסיס פרו-רטה לאחזקותיהן באמיטק, בסך שלא יעלה על 150,000 דולר בגין כל שנה קלנדרית.
בנוסף, נקבעו הסדרים בקשר עם מימוש זכויות אמיטק בחברת אקסס, בה מחזיקה אמיטק ב-38.36% מהון המניות לצד שותף סיני ומספר קרנות (Private Equity), ובכלל זה אופן מינוי דירקטורים מטעם אמיטק באקסס ותנאים לגבי השקעות עתידיות של אמיטק באקסס. לאקסס יש מפעל לייצור המוני בסין המבוסס על טכנולוגיה שפותחה באמיטק; כפי שפריורטק דיווחה לאחרונה, צבר ההזמנות הגבוה של אקסס מתבסס על הסכמים עליהם חתמה אקסס עם שלוש חברות OSAT (Outsourced Semiconductor Assembly and Test) הגדולות ביותר בסין לאספקת מצעים מתקדמים החל באפריל 2018 בהיקף כולל של כ-100 מיליון דולר.


השלמת עסקת ההשקעה באמיטק צפויה להתרחש עד ליום 20 באפריל 2018 או במועד אחר אשר יוסכם בין הצדדים.
עסקת ההשקעה באמיטק מדווחת כחודש ימים לאחר התקשרות פריורטק עם קרן פימי בהסכם השקעה בחברת פי.סי.בי טכנולוגיות בהיקף של 124.2 מיליון שקל בתמורה להקצאה מניות פי.סי.בי לפימי המהוות כ-51.07% מההון המונפק של פי.סי.בי, בניכוי מניות רדומות.

רפי עמית, יו"ר פריורטק, מסר היום כי "אנו שמחים לדווח על הסכם השקעה נוסף בחברות הקבוצה המעיד על יתרונן התחרותי ועל מיצובן העסקי הגבוה. לאקסס טכנולוגיה מובילה (שפותחה ע"י אמיטק והועברה בעבר לאקסס כנגד הקצאת מניות אקסס לאמיטק) המאפשרת לייצר מצעים מתקדמים ומרובי שכבות וכן מארזים מתקדמים לתעשיית השבבים. למצעים המיוצרים בטכנולוגיה של אקסס יש יתרונות על פני מצעים שמיוצרים בטכנולוגיות הקונבנציונליות, כאשר היתרונות העיקריים הם בתחום של פיזור החום שמתפתח על פני השבבים וגיאומטריה מדויקת של המעברים החשמליים בין השכבות. כמו כן פותחו ע"י אקסס טכנולוגיות ייצור נוספות למארזים מתקדמים (Advanced Packaging) על בסיס הטכנולוגיה המקורית שפותחה ע"י אמיטק.


בסין מתבצעות כיום השקעות עתק בתחום הסמיקונדקטורס, הן בתשתיות והן ובציוד, על ידי גורמי חוץ וגורמים ממשלתיים. כבר היום אנו מזהים בסין גידול משמעותי בביקושים בתחום הסמיקונדקטור- אנו רואים זאת גם בקמטק וגם באקסס - ונראה שהיא צפויה להוות גורם משמעותי בתחום זה בשנים הבאות,. לקוחות אקסס הם לקוחות מהמעלה הראשונה (Tier one) בסין ובעולם, האמון הניתן כיום ע"י הלקוחות בטכנולוגיה של אקסס עשוי להוות מנוע צמיחה חשוב עבור פעילותנו בסין לשנים הבאות אשר עשוי להצריך השקעות נוספות לשם הגדלת כושר הייצור.
להערכת הנהלת אקסס בשנת 2018 צפויה אקסס להגיע לרמת הכנסות של מעל 100 מיליון דולר עם רווח נקי של מעל 10%"

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
זרוע ההשקעות של קוואלקום בישראל מובילה השקעה בסך 18 מיליון דולר בחברת CyberX הישראלית
זו השקעה שניה של קוואלקום ונצ'רס בישראל. רק בחודש שעבר נודע כי השקיעה גם בחברת CoreTigo * דירקטור קוואלקום ונצ'רס...
קרא עוד
שבבים
עליבאבא רוכשת את אינפיניטי AR הישראלית בה היתה מושקעת יחד עם היזם משה חוגג
מטרת העסקה: הרחבת מרכז המחקר של עליבאבא בתל אביב, העוסק בבינה מלאכותית וראייה ממוחשבת בראשות פרופ' ליהי צלניק...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות