פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

Imec ו-CEA-Leti יוצרים מרכז לבינה מלאכותית ומחשבים קוואנטיים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
 מתקן במעבדה לחישוב קוונטי באוניברסיטה העברית. צילום יח"צ


שניים ממכוני המחקר של אלקטרוניקה וננו טכנולוגיות החשובים באירופה -- imec בבלגיה ו-CEA-Leti בצרפת -- ישתפו פעולה כדי לפתח מרכז אירופי לבינה מלאכותית ומחשבים קוואנטיים.

כשהחשיבות של נושאי אבטחה ופרטיות עולה בסדר היום של כמעט כל ארגון, המרוץ שמתקיים הוא לעבד יותר בקצה ולשים יותר בינה בנקודות הסיום. בתכנון של מערכות אלקטרוניות, רוב חברות השבבים הגדולות מציעות עכשיו או מפתחות מכשירים או קניין רוחני של למידה עמוקה ובינה מלאכותית בקצה. מכשירי הבינה מלאכותית בקצה הם לעיתים קרובות תת מערכות מחשב שלמות שמציגות התנהגות נבונה באופן מקומי במכשירי החומרה (שבבים), מנתחות את סביבתן ונוקטות בצעדים הנדרשים כדי להשיג מטרות ספציפיות.

בינה מלאכותית בקצה נחשבת עכשיו כמבטיחה לפתרון אתגרים חברתיים רבים -- מטיפול במחלות שלא ניתנות עדיין לריפוי כיום ועד לצמצום ההשפעה הסביבתית של החקלאות. הביזור מהענן לקצה הוא אתגר חשוב של טכנולוגיות בינה מלאכותית שמיושמות במערכות הטרוגניות גדולות. זה מחייב חדשנות בענף הרכיבים עם מעבדים חזקים זוללי חשמל.

שם imec ו-CEA-Leti מקווים לפתח מרכז מצוינות אירופי. שני הארגונים חתמו על מיזכר הבנות במהלך הביקור הממלכתי של נשיא צרפת עמנואל מקרון בבלגיה, שמניח את היסודות לשותפות אסטרטגית בבינה מלאכותית ומחשבים קוואנטיים, שתי שרשראות ערך אסטרטגיות חשובות של התעשייה האירופית, כדי לחזק את הריבונות האסטרטגית והכלכלית האירופית.

הפעילות המשותפת של imec ו-CEA-Leti מדגישה את השאיפה של אירופה למלא תפקיד מוביל בפיתוח של הטכנולוגיות האלה. שיתוף הפעולה המוגבר של מרכזי המחקר יתמקד בפיתוח, בדיקה וניסויים של מחשבים נוירומורפיים וקוואנטיים -- ותוצאתו תהיה הספקה של ארגז כלי מיחשוב של חומרה דיגיטלית שיוכלו להשתמש בו שותפים אירופאים בתעשייה כדי לחדש במגוון רחב של תחומי יישום -- מטיפול רפואי מותאם אישית וניידות חכמה ועד למגזרים של תעשיית הייצור החדשה ואנרגיה חכמה.

"היכולת לפתח טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית ומחשבים קוואנטיים -- ולהכניס אותן לשימוש תעשייתי בתחום רחב של יישומים -- היא אחד האתגרים העיקריים של אירופה", אמר לוק ון דן הובה, נשיא ומנכ"ל imec, בהודעה לעיתונות. "מחשבים נוירומורפיים וקוואנטיים (כדי לאפשר בינה מלאכותית) הם תחומי חדשנות מאוד מבטיחים, כי יש להם פוטנציאל תעשייתי עצום".

ון דן הובה אמר ששיתוף פעולה חזק יותר בתחומים האלה בין imec ו-CEA-Leti יעזור להאיץ את זמן הפיתוח של הטכנולוגיות, וייתן להן את המסה הקריטית שנחוצה כדי ליצור השפעה מהירה יותר.

עמנואל סבונדייר, מנכ"ל CEA-Leti, אמר ששיתוף הפעולה עם imec וגם הסכמים קודמים לשיתוף פעולה בחדשנות עם קבוצת האלקטרוניקה של Fraunhofer בגרמניה "ימקדו את שלושת המכונים במשימה לשמור את אירופה בחזית החומרה הדיגיטלית החדשה ליישומי בינה מלאכותית, HPC ואבטחת סייבר".

Imec ו-CEA-Leti מזמינים שותפים מהתעשייה וגם מהאקדמיה להצטרף אליהם ולהרוויח מגישה לטכנולוגיה של מרכזי המחקר -- שמאפשרת דרגה הרבה יותר גבוהה של מורכבות מכשירים, יכולת שעתוק ושכלול חומרים תוך שיתוף בעלויות של המחקר הקדם תחרותי.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
טאואר-ג'ז רשמה מכירות של 310 מיליון דולר ברבעון הראשון
עוד דיווחה החברה על תזרים מזומנים מפעילות שוטפת בסך 75 מיליון דולר ורווח נקי בסך 26 מיליון דולר
קרא עוד
‫שבבים‬
ChipEx2019 התקיים השבוע בהשתתפות למעלה מ-1,000 מאנשי תעשיית השבבים בישראל
את הכנס פתח ביום ראשון בערב שר המדע והטכנולוגיה מר אופיר אקוניס אשר ציין כמה הוא גאה בתעשיית...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות