פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
קריירה כפתור הרשמה למחפשי עבודה הרשמה למפרסמי משרות כניסה למערכת

קריירה

סקר שכר לתעשיית ההייטק והביוטק –סיכום רבעון ראשון 2012

מאת אייל סולומון מנכ"ל חברת אתוסיה ראשון, 13 מאי 2012 09:23 PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

סיכום רבעון ראשון 2012

חברות האינטרנט והמובייל ממשיכות בדהרת הגיוסים

שלום רב,

לצפייה בסקר השכר

מחלקת המחקר של חברת אתוסיה השלימה בימים אלה את סקר השכר והביקוש לעובדים לרבעון הראשון של 2012, וכמו תמיד המספרים מעניינים ומעוררי מחשבה.

הממצא העיקרי בסקר: הביקושים לעובדים ולמנהלים בתחומי ההייטק בישראל חוזרים לעלות, ואתם גם השכר המוצע לעובדים בחלק מהתחומים. על פי הממצאים, בהשוואה לרבעון הקודם חלה עלייה חדה בביקוש למהנדסי תוכנה ואינטרנט ועליות שכר בתחומי התוכנה, האינטרנט, התקשורת והמכשור הרפואי.
ממצא מעניין נוסף: הביקוש למנהלים ולמנכ"לים בתעשיות ההייטק גדל גם הוא, לראשונה מזה שנתיים.

המיתון שכולם חששו מפניו אינו מגיע, לשמחתנו, לתעשיות עתירות הידע בישראל. במקום ירידות בביקושים, אנו מזהים מגמה הפוכה: משקיעים זרים שמעוניינים להגדיל את השקעותיהם בחברות ישראליות.

להערכתנו, האקזיטים האחרונים שבוצעו בתעשיית ההייטק והביוטק בארץ ובעולם, הם המספקים את הרוח הגבית להתעוררות המחודשת בהייטק.

מקצת מנתוני הסקר:

בתחום התוכנה, נרשמה עלייה ממוצעת של 16.5% בביקוש למהנדסים מכל הסוגים, כאשר בחברות האינטרנט בפרט אנחנו מזהים עליות חדות של כ- 18% בהשוואה לרבעון האחרון של 2011  .
בתחום בדיקות התוכנה נרשם גידול של 11% בביקושים לעובדים ובתחום ה-IT נרשם גידול של 14% בביקוש לאנשי מערכות מידע בסביבת Linux.

בתעשיית השבבים נמצא גידול של למעלה מ-13% בביקוש למהנדסי חומרה, למהנדסי אלגוריתמים ולמהנדסי מערכת.

בביוטק נמצא כי רמות השכר יציבות, עם ירידות קלות של כ-1.5% ברמות השכר של מהנדסי האיכות, ומנגד עליות של יותר מ-15% בביקוש למהנדסי איכות ושל 9% בביקוש לאנשי מכירות.

גם בתחום מנהלי המוצר ניכרת עליה בביקוש, של למעלה מ-9%, כשאת העלייה המשמעותית ביותר רושם תחום ניהול השיווק באינטרנט: גידול של 22% בהשוואה לרבעון הקודם. מנגד, נמצאה מגמת ירידה של כ-11% בביקושים לאנשי ייצור.

ובאשר למנהלים בכירים, ברבעון האחרון נרשמה עליית שכר ממוצעת של למעלה מ-6% בשכרם של מנהלי החברות, והביקוש למנהלים עלה ביותר מ-16%. עיקר הביקוש הוא לתפקידי סמנכ"ל פיתוח, סמנכ"ל מכירות ומנכ"לים בחברות האינטרנט.

 

אז יש הרבה סיבות לאופטימיות ,

 

אייל סולומון

 

 

לצפייה בסקר השכר

מנכ"ל אתוסיה

 

חשיבותה של תוכנית ההכנה לראיון עבודה

מאת אלכסיי מולצ'נוב, מנכ''ל Chip Design College שני, 22 מרץ 2010 23:16 PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
ראיון עבודה הוא השלב שבו המועמד מגיע על מנת למכור את עצמו לחברה.  זהו הליך מכירה לכל דבר, ולכן אסור להקל בו ראש ויש להתכונן אליו כמו לכל תהליך מכירה חשוב. המוכר מגיע למכור לא פחות ולא יותר – את עצמו כעובד.
.
 

סקר שכר לשווקי ההייטק, הביוטק וההון - מרץ 2010

מאת אייל סלומון, מנכ"ל אתוסיה PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 החודשיים הראשונים של שנת 2010 הביאו עמם סימנים ליציאה מהמשבר. מתחילת השנה אנו מזהים עלייה חדה ברמות הביקושים למהנדסים ולמנהלים, כמעט בכל הסקטורים הטכנולוגיים.
.

 

"נהג" את הקריירה שלך

מאת שוש אורון, מנכ"ל בגישה שונה PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
מטרת המאמר, היא לספק פרספקטיבה נקודת מבט רעננה על תכנון ובניית קריירה, מתוך אמונה שקריירה מוצלחת כמו גוף בריא, דורשים תכנון והשקעה מתמידים ומחושבים. 
.
 

הנחיות כתיבה לצורך אבחון גרפולוגי

מאת יגאל ורדי PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

מספר הנחיות לכתיבת אבחון גרפולוגי על ידי המועמדים, כולל דוגמאות לאבחונים מלאים.

.
 

ניהול קריירה בדרך להצלחה

מאת אייל סלומון-מנכ"ל אתוסיה PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

שוב ושוב במהלך חיינו, אנו עוצרים ושואלים את עצמנו: האם אנו עוסקים במה שאנו אוהבים? האם אנו מצטיינים בתחום עיסוקנו, והאם המסלול שבו אנו נמצאים הוא המסלול הנכון עבורנו?

.
 

לקראת ראיון עבודה

מאת אסתי מריאן- מנכ"ל ST משאבי אנוש PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

השנה האחרונה לא הצטיינה בשפע של הצעות למועמדים בעולם הסמיקונדקטור, אבל עדיין יש משרות ועדיין יש אתגרים מעניינים. לפיכך, כאשר נקבע ראיון חשוב להגיע אליו מוכנים וערוכים על מנת להגביר את הסיכויים לזכות במשרה אשר עבורה אתם מתראיינים. .

 

מהי גרפולוגיה?

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

הגרפולוגיה היא אבחון אישיותי המבוססת על פרשנות של סימני כתב-היד לתכונות פסיכולוגיות.

הגרפולוגיה מבוססת על מחקר רב-שנים גם ברמה התיאורטית וגם ברמה האמפירית, בניסיון למצוא קורלציות בין סימני כתב-היד לבין תכונות פסיכולוגיות. קורלציות אלו מוסברות באמצעות תיאוריות גרפו-פסיכולוגיות שונות.
.
 

עשרת הכללים למציאת עבודה

מאת מערכת צ'יפורטל PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
להלן עשרה כללים חשובים אשר יסייעו לכל אחד ואחת מכם למצוא עבודה טובה יותר, בצורה מהירה יותר ואולי אף מהנה יותר (או מתסכלת פחות)
.
 

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות