פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
קריירה כפתור הרשמה למחפשי עבודה הרשמה למפרסמי משרות כניסה למערכת

סקר שכר לתעשיית ההייטק והביוטק –סיכום רבעון ראשון 2012

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

סיכום רבעון ראשון 2012

חברות האינטרנט והמובייל ממשיכות בדהרת הגיוסים

שלום רב,

לצפייה בסקר השכר

מחלקת המחקר של חברת אתוסיה השלימה בימים אלה את סקר השכר והביקוש לעובדים לרבעון הראשון של 2012, וכמו תמיד המספרים מעניינים ומעוררי מחשבה.

הממצא העיקרי בסקר: הביקושים לעובדים ולמנהלים בתחומי ההייטק בישראל חוזרים לעלות, ואתם גם השכר המוצע לעובדים בחלק מהתחומים. על פי הממצאים, בהשוואה לרבעון הקודם חלה עלייה חדה בביקוש למהנדסי תוכנה ואינטרנט ועליות שכר בתחומי התוכנה, האינטרנט, התקשורת והמכשור הרפואי.
ממצא מעניין נוסף: הביקוש למנהלים ולמנכ"לים בתעשיות ההייטק גדל גם הוא, לראשונה מזה שנתיים.

המיתון שכולם חששו מפניו אינו מגיע, לשמחתנו, לתעשיות עתירות הידע בישראל. במקום ירידות בביקושים, אנו מזהים מגמה הפוכה: משקיעים זרים שמעוניינים להגדיל את השקעותיהם בחברות ישראליות.

להערכתנו, האקזיטים האחרונים שבוצעו בתעשיית ההייטק והביוטק בארץ ובעולם, הם המספקים את הרוח הגבית להתעוררות המחודשת בהייטק.

מקצת מנתוני הסקר:

בתחום התוכנה, נרשמה עלייה ממוצעת של 16.5% בביקוש למהנדסים מכל הסוגים, כאשר בחברות האינטרנט בפרט אנחנו מזהים עליות חדות של כ- 18% בהשוואה לרבעון האחרון של 2011  .
בתחום בדיקות התוכנה נרשם גידול של 11% בביקושים לעובדים ובתחום ה-IT נרשם גידול של 14% בביקוש לאנשי מערכות מידע בסביבת Linux.

בתעשיית השבבים נמצא גידול של למעלה מ-13% בביקוש למהנדסי חומרה, למהנדסי אלגוריתמים ולמהנדסי מערכת.

בביוטק נמצא כי רמות השכר יציבות, עם ירידות קלות של כ-1.5% ברמות השכר של מהנדסי האיכות, ומנגד עליות של יותר מ-15% בביקוש למהנדסי איכות ושל 9% בביקוש לאנשי מכירות.

גם בתחום מנהלי המוצר ניכרת עליה בביקוש, של למעלה מ-9%, כשאת העלייה המשמעותית ביותר רושם תחום ניהול השיווק באינטרנט: גידול של 22% בהשוואה לרבעון הקודם. מנגד, נמצאה מגמת ירידה של כ-11% בביקושים לאנשי ייצור.

ובאשר למנהלים בכירים, ברבעון האחרון נרשמה עליית שכר ממוצעת של למעלה מ-6% בשכרם של מנהלי החברות, והביקוש למנהלים עלה ביותר מ-16%. עיקר הביקוש הוא לתפקידי סמנכ"ל פיתוח, סמנכ"ל מכירות ומנכ"לים בחברות האינטרנט.

 

אז יש הרבה סיבות לאופטימיות ,

 

אייל סולומון

 

 

לצפייה בסקר השכר

מנכ"ל אתוסיה

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות