פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
קריירה כפתור הרשמה למחפשי עבודה הרשמה למפרסמי משרות כניסה למערכת

סקר שכר לשווקי ההייטק, הביוטק וההון - מרץ 2010

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

מרבית הביקושים מתרכזים בחברות התוכנה, האינטרנט והתקשורת, הרושמות מתחילת השנה עלייה כוללת של למעלה מ-40% בממוצע בביקושים לעובדים. אפשר לומר כי בסקטורים הטכנולוגיים, אנחנו מתקרבים לרמת הביקושים שנרשמו ברבעון הראשון של 2008.

חריגים הם ענפי מדעי החיים והמוליכים למחצה, שבהם נרשמו גידולים צנועים לביקושים לעובדים ומנהלים. מתחילת השנה רשם סקטור המוליכים למחצה גידול ממוצע של 18% ואילו סקטור מדעי החיים רשם גידול של 5% בלבד; גם הביקושים למנכ"לים ולאנשי מטה, כגון משאבי אנוש וכספים, רושמים עליות קלות באחוזים בודדים בלבד.

המגמה של הוצאת פעילויות שאינן נמצאות בליבה המקצועית של ארגונים, שזיהינו כבר באמצע השנה שעברה, ממשיכה להתחזק. אנו מזהים תחומים רבים בהם חברות בוחרות להשתמש בשירותי מיקור חוץ ושירותים מנוהלים ובהם בדיקות, גיוס ומערכות מידע.

ומה באשר לשכר? כפי שצפיתי לפני שנה, בסקר השכר של חברת אתוסיה בפברואר 2009, ירידות השכר בתחומי ההייטק והביוטק הן כיום נחלת העבר. בסקר שכר זה, מצאנו ירידות שכר קלות בתפקידים מועטים בלבד, והתמונה הכללית היא של יציבות או עליות קלות ברמות השכר.

ומה הלאה? איננו צופים עליות גדולות בקרוב ברמות השכר בשוק, או כל עליית מדרגה בבונוסים או בתנאים הנלווים, שקוצצו מאוד בתקופת המשבר. זאת מכיוון שבשוק עדיין קיימת אבטלה של אנשי מקצוע רבים. המשבר הכלכלי עשוי גם לחזק את נאמנות העובדים לחברות, כך שנראה פחות את התופעה שרווחה בעבר של עובדים הבודקים בהתמדה את "ערך השוק" שלהם ועוברים מחברה לחברה רק בעבור תנאים טובים יותר. עם זאת, התאוששות השוק תעודד בוודאי את הצורך בתהליכי שימור עובדים ועדכוני שכר קלים.

האווירה השוררת בחברות היא חיובית ואופטימית, ובקרב מנהלי חברות שוררת תחושה כי הגרוע מכל כבר מאחורינו. בטווח הזמן הקרוב אנו מצפים לראות התחלות של תהליכי הנפקה ומספר אקזיטים, במיוחד בחברות אינטרנט ותקשורת.

אייל סולומון
מנכ"ל
אתוסיה משאבי אנוש

לחץ כאן לעיון בתוצאות סקר שכר מרץ 2010

שדרת הלוגואים

 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות