פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

10 החברות המבטיחות 2015

בפתחה של שנת עסקים חדשה אנו שמחים לסכם שנה טובה מאד לתעשיית השבבים הישראלית. היתה זו שנה שבה כמה חברות שהוקמו לפני עשור ויותר שנים קצרו את פירות השקעתן. הראשונה עליה הצבענו היתה מובילאיי שהנפיקה מניותיה בנסד"ק בהנפקה המרשימה ביותר של חברה ישראלית. חברה נוספת ברשימת המבטיחות של 2014 היתה וילוסיטי שנמכרה לחברת קוולקום בכ-300 מליון דולר. אנו צופים כי שנת 2015 תהיה שנה מוצלחת לפחות לכמה חברות בתעשיה והנה העשיריה הפותחת שלנו.

אלטייר – אלטייר היא כבר חברה ותיקה יחסית בתעשיה אך שנת 2013 סימנה בשבילה את הדרך עם אימוץ מאסיבי של תקן התקשורת LTE מחד ועם התגברות כוונות יצרנים רבים לחבר התקנים מגוונים לאינטרנט בקונספט הידוע בשם Interest of Things. השבב שפיתחה החברה משפר שימוש ב- single-mode LTE בעלות הקרובה לתקשורת wifi ופחותה בהרבה משבבי ה-G3  הרגילים. מגמות השוק סייעו לחברה להשלים במחצית 2013 גיוס יפה של 25 מליון דולר מהקרנות Bessemer, BRM, Giza, JVP  ו-  Pacific Technology במהלך 2014 בחרו חברות מובילות כגון וריזון וASUS  בפתרונות ה- LTE  של אלטייר ואנו צופים כי בשנת 2015 תראה החברה גידול משמעותי במכירותיה. גם פעיליותיה בכיוון שוק ה- IOT  עשויים להשפיע לחיוב על עתידה.
Vayyar imaging – אחת החברות המענינות שקמו בישראל בשנים האחרונות היא חברת השבבים Vayyar .החברה שהוקמה ב2010 ע"י רביב מלמד, נפתלי חייט ומירי רטנר ץ היא עוסקת בפיתוח שבב המשמש כחיישן ומסוגל לחצות מגבלות קיימות כדי להביא מידע חזותי למשתמש.  הישום הראשון עליו הסתכלו יזמי החברה היא יכולת זיהוי סרטן שד ע"י שידור אותות רדיו וניתוח האות החוזר. כיום הם מסתכלים על שווקים אחרים בהם יכולה הטכנולוגיה שלהם לסייע לאיתור דליפות מים, בקרת מזון ועוד.לדברי החברה יכולה הטכמולוגיה שלהם להיות מוטמעת בכל טלפון נייד ולספק למשמתש מערכת חוזי תלת מימידית. עד כה גייסה החברה מעל 12 מליון דולר משורה של משקיעי הון סיכון המאמינים בחברה ובחדשנות הטכנולוגיה שלה.
סלנו – סלנו מפתחת שבבי Wi-Fi  המסוגלים להפיץ שידורי וידיאו ביתי לשמונה ערוצי וידיאו שונים. סלנו תומכת בתקן ה-WiFi הרגיל, 802.11n  והפתרונות שלה כוללים גם יכולת אבטחת איכות HD בסביבה רווית הפרעות תקשורת . היא מאפשרת ללקוחותיה להאיץ את ההתקנה של תשתיות HD IPTV ולספק שירותי וידיאו באיכות גבוהה לכל בית. עד כה גייסה החברה  68 מיליון דולר מרשימת משקיעים מכובדת הכוללת את קרן וינטג', גריילוק, ליברטי גלובל, סיסקו ופיטנגו. שבבי ה-WiFi של סלנו נמצאים כבר בנתבים וקופסאות תקשורת המותקנים על ידי ספקיות תקשורת כגון צ'יינה טלקום, דויטשה טלקום, ליברטי גלובל, בואיג הצרפתית ו- UPCומשרתת בסה"כ כ- 75 ספקיות תקשורת. לאחר גידול משמעותי בהכנסותיה אנו צופים כי ב-2015 תבחן סלנו אפשרות ל- Exit  בצורת הנפקת מניותיה לציבור ואולי אף מכירה לחברת תקשורת רב לאומית.
Compass EOS - חברת Compass-EOS  השלימה בסוף 2013 גיוס של 42 מיליון דולר שהצטברו ביחד עם גיוסים קודמים ל-160 מליון דולר. החברה עוסקת בפיתוח נתבי תקשורת מהירים תוך שימוש בטכנולגיית Silicon Photonics  החדשנית. במרץ 2013 השיקה את R1004 - נתב התקשורת הראשון שלה ובמקביל עבדה על הקמת תשתית עסקית שכללה הקמת משרדים בארה"ב ושת"פ עם גורמי תעשיה מרכזיים באסיה אוסטרליה וארה"ב. החברה שזכתה ב-2014 בפרס היוקרתי של  Red Herringהציגה ב-פלטפורמת תקשורת חדשה ופתוחה המאפשרת מפעילות תקשורת לשפר את שרותי הוירטואליזציה שלהן. אנו צופים בשנה הקרובה תממש את הפוטנציאל הטמון במוצריה החדשים.
StoreDot – חברה מעניינת וחדשה היא חברת Storedot שהוקמה ע"י פרופ' סימון ליצין וד"ר דורון מאירסדורף. שניהם יוצאי סנדיסק אשר יצאו לדרך חדשה במטרה לפתח שבב המבוסס על פפטידים ביולוגים ולא על הסיליקון הרגיל. מניסויים אותם הציגה החברה היא הראתה יכולת לפתח טכנולוגיה שתאפשר אגירת אנרגיה בסוללות למכשירי סלולאר והחלפת המסכים של הטלפונים החכמים בחומרים שאינם רעילים. הוכחת היכולת המרשימה סייעה ליזמים לגייס בשנה החולפת כ-40 מליון דולר ממשקיעים שונים בינהם 10 מליון דולר מרומן אברמוביץ' ועוד סכום לא מבוטל מאחת מיצרניות הסלולר הגדולות בעולם. בשנה הקרובה תתמקד החברה בפיתוח וישום הטכנולוגיות שלה ואנו מאמינים כי עוד נשמע עליה בעתיד הקרוב.
Multiphy – חברת מולטפיי מנס ציונה השלימה את הדור הראשון של השבב החדיש שלה המבוסס על טכנולוגיות DSP  ומסוגל להעביר כמות נתונים גדולה באמצעות רשתות תקשורת אופטיות רחבות סרט בתחום המטרו במהירויות של 100Gbps ובצריכת הספק נמוכה.  מולטיפיי שנולדה בחממת מעיין נתמכת ע"י קרנות וורטקס וכרמל. בשנת 2014 גייסה עוד אנשים והחלה למכור מוצריה בארה"ב ובסין וכיום היא כבר מתחילה לדבר על דור השבבים הבא שלה שיביא את מהירויות העברת הנתונים עד ל ו-400 ג'יגה ביט לשניה."
אינואיטיב – חברתו השלישית של שלמה גדות עוסקת בתחום החם של ממשקים אינטואיטיבים  בין האדם למכשירים דיגיטלים. חברת פריימסנס התמקדה בעיקר בזיהוי מחוות ידיים אך באינואיטיב מאמינים בשיטות נוספות הכוללות זיהוי פנים, זיהוי קולי והבעות פנים ועיניים. בשנת 2014 החלה להיחשף לשותפים ולקוחות פוטנציאלים ולקראאת סוף השנה נבחרה ע"י אחת מענקיות האלקטרוניקה הגדולות בעולם כספקית פתרון ההפלה באמצעות מחוות שלה. אנו צופים כי השנה הקרובה תאיר פניה לאינואיטיב והטכנולויגות החדשניות שלה.
אנפורנה לאבס – חברתו של אביגדור וילנץ המנוהלת ע"י צוות יוצאי מרוול ישראל בראשות בילי הרבויה ממשיכה לפעול מתחת לרדאר. יחד עם זאת אנו צופים כי בשנה הקרובה תתחיל החברה להציג את הפתרונות שפיתחה לתעבורת נתונים מהירה עבור מרכזי נתונים וכן שבבים שישמשו כמיקרו־בקרים לניהול תעבורת הנתונים בשרתים. הפתרון הטכנולוגי של אנפורנה  מבוסס על שבב המאפשר תקשורת מהירה להעברת כמיות מידע אדירות תוך צריכת אנרגיה נמוכה. גם ב-2015 האתגר של תקשורת יעילה הדורשת ניצולת גבוהה של הספק נשאר מרכיב מרכזי וחשוב במרכזי מחשוב נתונים ולכן צפוי כי אנפורנה תוכל למנף זאת למציאת שותפים ולקוחות חדשים.

סקיפיו - השבב החדשני של סקיפיו ממשיך לעורר את דמיונם של חברות ומשקיעים בתעשיה. השבב מאפשר העברת תקשורת נתונים מהירה לבתים על קווי הנחושת הרגילים במהירות של  1ג'יגה־ביט בשניה ולמרחקים של עד 250 מטר. התקשורת נעשית בתקן חדש המכונה  g.fast  ופותחה ביחד עם חברות, ברודקום, מארוול ואלקטל־לוסנט תקן זה נוצר בעקבות הצורך של חברות תקשורת רבות לספק תקשורת נתונים מהירה יותר מבעבר על גבי תשתית קווי הנחושת הקיימת. בסוף 2014 השלימה סקיפיו סבב גיוס חדש בהיקף 17 מליון דולר . בהובלת  קרן פיטנגו ואליה הצטרפו ארבע קרנות ישראליות ג'מיני ישראל, ג'נסיס, קרן אמיתי וקרן אביב שכבר השקיעו גם בסבב הגיוס הקודם של החברה. בפתחה של שנת 2015 נראה כי זו הולכת להיות שנה טובה לסקיפיו לא רק בזכות הכסף שבקופתה אלא בזכות שת"פ מעניין עם חברת Lantiq  עליו הכריזו לאחרונה דודי באום מנכ"ל סקיפיו ודן ארטוסי, מנכ"ל לנטיק.
Startoscale -  אריאל מייזלוס, היזם הסדרתי המצליח עושה זאת שוב. לחברת ההזנק החדשה שלו קוראים Stratoscale והיא עוסקת בפיתוח טכנולוגיית וירטואליזציה המשפרות את הביצועים והיעילות של מרכזי שרתים. ביחד עם איתי בוגנר המשמש כסמנכ"ל טכנולוגיות הקימו ב-2012  את חברת  Stratoscale . בשנת 2014 השלימה החברה סבב גיוס של 32 מליון דולר בהובלת אינטל קפיטל וכן השתתפו בסיבוב זרועות ההשקעה של סיסקו וסנדיסק. בנוסף, השתתפו בסבב גם קרנות הון הסיכון: באטרי ונצ'רס ובסמר ונצ'ר פרטנרס. מאחר והחברה כבר הספיקה לגייס 10 מליון דולר בעבר הצטבר בקופתה די כסף אשר ישמש אותה להשלמת פיתוח המוצר ולבניית מערך שיווק ומכירות גלובלי . אנו מאמינים כי שנת 2015 תהווה שנה משמעותית בפריצתה של החברה לשוק.

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות