פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

מדוע רכשה סימנס את מנטור גרפיקס?


שנת 2015 הסתיימה בשורה של רכישות ומיזוגים וכבר אז חזו האנליסטים כי שנת 2016 לא תפגר הרבה אחריה. ואכן נוכחנו בכמה רכישות גדולות גם בשנת 2016 כולל רכישת ARM ע"י Softbank, רכישת  Linear    ע"י אנלוג דיוויסס, רכישת NXP ע"י קוואלקום ואמש הכריזה חברת סימנס על רכישתה של חברת ה- EDA מנטור גרפיקס בתמורה ל4.5 מילארד דולר.

רכישתה של חברת מנטור ע"י חברת סימנס אינה רכישה טבעית וברורה. חרף העובדה כי שתי החברות הן חברות טכנולוגיה שתיהן פועלות בתחומים שונים ונקודות הממשק בינהן אינן מובנות מאילהן.

סימנס היא חברת תכנון הנדסי הידועה בתכנון ויצור של מערכות חומרה תעשיתיות ותשתיות לתחום החשמל ואילו מנטור גרפיקס היא חברת תוכנה המספקת תוכנות לתכנון,סימולציות, ובדיקות טרום יצור לחברות המתכננות שבבים וכרטיסים אלקטרונים.

לכאורה שתי החברות עוסקות בפעיליות שאינן קשורות זו בזו אך במבט מעמיק יותר ניתן לזהות כי שתי החברות התקרבו בשנים האחרונות לתחומים זהים.

מנטור פיתחה לאחרונה כלי פיתוח חדשים המיועדים לתכנון הכבלים והמערכות הפנימיות של כלי רכב ומטוסים מתוך הכרה שזהו תחום מורכב ומתפתח ואילו מנהלי סימנס שהפנימו את חשיבות התוכנות לפיתוח מוצרים חדשים מעוניינים בכלים אשר יסייעו להם לפתח את דור המוצרים החכמים והמקושרים הבא. מטרתה של סימנס היא להוות שחקן מרכזי במה שמכונה "המהפיכה התעשייתית הרביעית" ולנצל את יכולות עולם ה- IoT וה- Big Data בתחום התעשייתי.

סימנס רואה עצמה כשחקן מרכזי בשוק מוצרי "המכטרוניקה " כלומר מוצרים המשלבים מכניקה ואלקטרוניקה והיחידה שתוכל לספק קשת פתרונות הכוללים תכנון מכני, תרמי,חשמלי, אלקטרוני ותוכנה מוכללת בפלטפורמה אינטגראטיבית אחת. לצורך השלמת קוו המוצרים שלהם רכשה סימנס בשנת 2007 את חברת UGS ומוקדם יותר השנה את חברת הסימולציות CD-adapco. כעת מעוניינת סימנס להשלים את פתרונות התוכנה שלה לתחום ה- Front End ולמנטור יש את הכלים הדרושים.

יחד עם זאת חשוב להבהיר כי כ60-70% מעסקיה של מנטור גרפיקס נובעים עדיין מתעשיית השבבים בה היא מספקת כלי תכנון ובדיקות לתכנון מעגלים על שבב SoCs)). תחום זה הוא זר לחברת סימנס (בעבר היתה לסימנס חטיבה נפרדת לתחום השבבים אך זו הפכה לפני קרוב ל -20 שנה לחברה עצמאית הידועה בשם Infineon).

למרות הצהרות ראשי חברת מנטור כי בכוונתם להמשיך ולפעול ללא שינוי לפחות בשנתיים הקרובות לא ברור עד כמה תמשיך סימנס את פעילות מנטור בתחום השבבים ועד כמה תעשיית השבבים סינרגית לשאר עסקיה.


שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות