פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
jason wang
 מר ג'ייסון ונג

משקיעים סינים מתכוונים לפתוח מרכז  חדשנות בתל אביב

בשנים האחרונות היינו רגילים לראות משקיעים סינים המגיעים לישראל חדשות לבקרים כדי לפגוש חברות הזנק ישראליות. רבים מהמשקיעים הללו הפיחו תקוות גדולות ביזמים ישראלים אשר ציפו לקבל השקעות בחברותיהן אך בסופו של דבר הסתיימו היחסים עם הסינים במפח נפש ואכזבות.

כעת מסתמן כי לאחר תקופת התבגרות ולימוד של השוק המקומי הבינו משקיעים סינים רבים כי ההשקעה בחברות ישראליות משתלמת והחלו לפרוע את השטרות. משקיעים סינים מייצגים כיום חלק משמעותי מסך ההשקעות בחברות סטרטאפ ישראליות ובינהן נמצאות גם כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר בסין כולל אליבבא, באיידו וחוואויי.

בסוף חודש זה (יוני 2017) תבקר בארץ משלחת של שבעה משקיעים סינים. המשקיעים יקחו חלק במפגש מיוחד של "מועדון השבבים הישראלי" אשר יוקדש ליחסים העיסקיים ההולכים ומתהדקים בין ישראל לסין. בראש המשלחת יעמוד מר ג'ייסון וונג, יו"ר ZVCA – אגוד משקיעי הון סיכון והשקעות PE הממוקם בבייג'ין. ZVCA הוא איגוד ללא כוונות רווח המתמקד בעידוד השקעות הון בסין ומחוצה לה.למר וונג נסיון של מעל 30 שנה בהשקעות פיננסיות וכן קשרים ענפים עם הממשל הסיני ועם צמרת העולם העסקי בסין.

ארגון ה-ZVCA מייצג קרנות השקעה המנהלות בסה"כ כ-200 מילארד דולר!!! וכולל נציגים של קרנות הון סיכון מכל העולם כולל סקויה קפיטל ( (Sequoia Capital, SBCVC, וגם חברות צבוריות כגון Angel Plus, LeTV, Fosun, New Hope Group, וOriental Yuhong- . אחד המשקיעים שיגיע עם המשלחת הוא ד"ר ליקאי לי, מנהל שותף בקרן EnnoHub Venture אשר כבר ביצעה השקעה ראשונה בחברת השבבים הישראלית NewSight Imaging Ltd.

EnnoHub Venture  משקיעה בחברות הזנק בתחומי IoT, , אינטיליגנציה מלאכותית, שבבים, רובוטיקה ומכשור רפואי בסין, ארה"ב וישראל. ד"ר לי משמש גם כמרצה ל- EMBA באוניברסיטת  Tsinghua ואוניברסיטת פקין.

במהלך מפגש מועדון השבבים, אשר יתקיים במוזיאון ארץ ישראל, ב -26 בחודש זה, מתכוונים המשקיעים הסינים להכריז על פרויקט חדש ומשמעותי והוא הקמת מרכז חדשנות בתל אביב Innovation Hub) ) אשר יהווה הוכחה נוספת לרצינותם של המשקיעים הסינים ועל מחויבותם לשוק ההייטק הישראלי בכלל ולחברות ההזנק הישראליות בפרט.

במפגש ישתתפו גם נבו עלווה , מנכ"ל ומייסד חברת ויזואליד (Visualead)אשר קיבלה השקעה של כ-8 מליון דולר מענקית הסחר הסינית אליבבא,עמירם שוריו"ר ומנכ"ל חברת E.N.T וחבר וועדת ההיגוי המפתחת את "עמק התוכנה" של סין בנאנג'ינג, יגאל ליבנהשותף מנהל , OFC-iFund, קרן ההשקעותהמשותפת לישראל וסין וכןאבי לובטוןמנהל שווקי אסיה פסיפיק ברשות לחדשנות.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות