פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
magic leap glasses 1
משקפי Magic Leap One . מתוך אתר החברה

מג'יק ליפ מפתחת את המצלמות למשקפי המציאות הרבודה שלה בישראל

זוכרים את מג'יק ליפ, חברת המציאות הרבודה שקמה כהבטחה גדולה כבר בשנת 2010 ? עד כה ההבטחה טרם מומשה אך החברה כבר הספיקה לשבור שיאי גיוס לאחר שהצליחה לגייס 2.6 מילארד (לא מליון) דולר כולל הגיוס האחרון שהושלם באפריל האחרון ובו קיבלה הזרמה של עוד 280 מיליון דולר מחברת NTTדוקומו. בסוף שנת 2018 השיקה החברה את המוצר הראשון שלה הנקרא Magic Leap One -משקפיים המשלבים בין יכולות מציאות רבודה ומציאות מוגברת . במחיר של כ -2,300 דולר. הטכנולוגיה היחודית של החברה מבוססת על הדמיית מחשב של העולם האמיתי הנצפה ועליו מוקרנת הקרנה דיגיטלית לתוך עיני המשתמש. מוצר החברה בנוי על שימוש בשבבים יעודים המפותחים ע"י החברה תוך שימוש בטכנולויגות סיליקון פוטוניקס (Silicon Photonics) . לפי פרסומים שונים מבוססים המשקפיים על מג'יק ליפ על מעבד עם 2 ליבות של Denver ו-4 ליבות של ARM בתוספת מעבד גרפי Pascal של אנווידיה, זיכרון פעיל של 8 ג'יגה-בייט ושטח אחסון של 128 גיגה-בייט .

לחברת מג'יק ליפ שורשים ישראלים. היא אמנם הוקמה בפלורידה ארה"ב אך היזם והמוביל שלה הוא רוני אבובי'ץ בן להורים ישראלים דתים שהיגרו מישראל לקליבלנד, אוהיו שם נולד. ב-1983 עברה המשפחה להוליווד ,פלורידה ושם גם נוסדה חברתו .

למג'יק ליפ שלושה מרכזי פיתוח בישראל הממוקמים בחיפה, באיזור התעשיה של הרצליה ובמגדל עזריאלי־שרונה החדש בתל אביב. את הפעילות בישראל מנהל כיום תמיר ברלינר אחד ממייסדי פריימסנס ולצידו כמה מומחים בתחום ראיה תלת מימדית ומציאות מדומה. דדי גדות, הוא ראש קבוצת ראיה ממוחשבת,גיורא יהב, סגן נשיא לתחום החיישנים, מנהל את מרכז הפיתוח בחיפה, וחנן לביא, מנהל ה- Echo System הפועל ממשרדי החברה בתל אביב ואחראי ליצירת הקשרים בין החברה לבין שותפים טכנלוגים ועיסקיים.

מרכזי הפיתוח של החברה בישראל אחראים בין השאר לפיתוח המצלמות המתוכמות המשולבות בתוך המשקפיים שלה. מדובר בלא פחות מ-5 מצלמות המסייעות לקבל תמונה תלת מימדית מקיפה ההופכת את המציאות הרבודה לקרובה ככל האפשר למציאות.

ל-  Chiportal נודע כי אחד הישומים הראשונים אליהם מכוונת מג'יק ליפ הוא שוק הקניות הוירטואליות. במילים אחרות, המשקפים המתקדמים שלה יאפשרו לרוכשי רהיטים לדמות כיצד יראו כסאות, שולחנות או ספות בביתם. כך לדוגמא, צרכן שיכנס לחנות הוירטואלית של איקאה יוכל לדמות כיצד כל רהיט הנמצא בחנות יראה בתוך ביתו בדיוק במקום בו הוא מתכוון להציב אותו תוך ביצוע מספר נסיונות להתאמת החדר לרהיט או הרהיט לחדר. המשקפים שהשיקה מגי'ק ליפ בסוף 2018 הם עדיין גרסה המיועדת למפתחי אפליקציות ויוצרי תוכן, ולא לציבור הרחב. כוונת מג'יק ליפ ליצור שורה של ישומים שיהיו מוכנים עם השקת המוצר לשוק אך טרם נקבע מועד להשקה זו.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות