פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים

סין עוברת מדיבורים למעשים – מקימה מפעל עצמאי  ל- DRAM

מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין מאלצת את הסינים לפעול במהירות ובנחישות כדי להקטין תלותם באספקת מוצרים חיונים ע"י מקורות חיצונים. בעידן הדיגיטלי של היום אין לאיש ספק כי שבבים בכלל ושבבי זכרון בפרט הם מהמוצרים החיונים ביותר לסין ולכן הם שמים דגש מיוחד על הקטנת תלותם בתחום במדינות העולם.

בימים אלה נודע כי קונצרן השבבים הענק Tsinghua , המגובה ע"י הממשל הסיני, הקים חטיבה חדשה שבכוונתה לייצר שבבי זכרון מסוג DRAM. יצרני הזכרונות המרכזים של זכרונות אלו נמצאים כיום בארה"ב (מיקרון) ובדרום קוריאה (סמסונג ו- SK Hynix).

חטיבה אחרת של Unigroup הנקראת Guoxin Microelectronics Co. Ltd כבר הכריזה ב-2018 כי בכוונתה ליצר שבבי   DRAM מסוג LPDDR4 שהם שבבי הזכרון הסטנדרטים ברוב הטלפונים החכמים.

חברת שבבים סינית אחרת בשם Fujian Jinhua כבר פועלת ליצור המוני של שבבי DRAM אך בעקבות מלחמת הסחר עם ארה"ב הוכנסה לרשימה השחורה של חברות שאסור לאמריקאים לספק להם חומרי גלם כלשהם. משרד המשפטים של ארה"ב הגיש בשנה שעברה תביעות כנגד חברת Fujian Jinhua בנוגע לגניבת סודות מסחרים של חברת מיקרון האמריקאית. Fujian Jinhua אמנם הכחישה את ההאשמות אך העובדה כי הוכנסה לרשימת החברות המוחרמות פגעה קשות בעסקיה כמו גם בתוכניותיה להקים מפעלים חדשים. יתכן גם שההחלטה של יוניגרופ קשורה לכניסתה של Fujian Jinhua לרשימת החברות המוחרמות. כבר בשנת 2017 הכריזה חברת Tsinghua Unigroup כי היא מתכוונת להשקיע 30 מילארד דולר בבניית מפעל אשר ייצר שבבי   NAND  ו  DRAM בעיר ננג'ין ובימים אלו המפעל נמצא עדיין בשלבי בניה.

ממשלת סין עמלה על קידום תעשיית ההייטק שלה לכיוון עצמאי ובמסגרת תוכנית "Made in China 2025”, היא פועלת באופן ממוקד בתעשיית השבבים כדי שתהפוך לכמה שפחות תלויה בגורמי חוץ. לפי נתוני אגוד תעשיית השבבים הסיני, בשנת 2017 הצליח השוק המקומי לספק בקושי 20% מהביקוש לשבבים בסין ואילו היקף יבוא השבבים הסתכם ב- 260 מילארד דולר!!!. סכום הגבוה יותר מהסכום ששילמה סין עבור יבוא נפט.

הגבלות הסחר שהטילה ממשלת ארה"ב על ענקית הטכנולוגיה הסינית חוואווי, במאי השנה, מאיימים על המשך הישרדותה שכן היא תלויה מאד במוצרי חומרה ותוכנה של חברות אמריקאיות. בעקבות השיחות הטובות שנערכו השבוע באוסקה יפן, בין דונלד טראמפ לנשיא סין בועידת ה- 20  Gיתכן וארה"ב תחליט להקל על הסחר בתחומי החומרה והתוכנה ותאפשר לחברות אמריקאיות למכור מוצריהן לחוואווי.


שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות