פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

arm-processor
ARM רוכשת שתי חברות

 

ARM השיקה את מעבד התצוגה בעל הביצועים הגבוהים ביותר ונצילות ההספק הטובה ביותר עד פה עם יכולות 4K, שמציע חווית צפייה איכותית במיוחד, חסכונית באנרגיה ויחס עלות-תועלת מצוין. מעבד התצוגה ARM Mali-DP650 נועד להניע חוויה חדשה ומשודרגת של משחקים ותכנים ויזואליים על מכשירים ניידים ולפעול כ"תעודת מעבר לתכנים" עבור משתמשים בעודם עוברים ממסך נייד קטן למסך גדול יותר, כדוגמת 4K של מכשירי טלוויזיה חכמים.
"מעבד התצוגה Mali-DP650 יאפשר קיומם של מסכי ניידים עם ריבוי של שכבות קומפוזיציה, עבור גרפיקה ווידאו, ברזולוציה של Full HD (1920x1080 פיקסלים) ומעבר לכך, תוך שמירה על איכות תמונה מצוינת והארכת תוחלת חיי הסוללה", אומר מארק דיקנסון, מנהל כללי, קבוצת עיבוד מדיה ב-ARM. "טלפונים חכמים וטאבלטים הופכים יותר ויותר ל'תעודות מעבר' או 'פספורטים' לתכנים, על-ידי כך שהם מאפשרים לאנשים להוריד בבטחה תכנים פעם אחת ולהעביר אותם לכל מסך שדרכו ירצו לצפות בהם. היכולת להזרים את התכנים באיכות הטובה ביותר מהמכשיר הנייד לכל מסך שהוא היא תכונה חשובה שמתאפשרת עם טכנולוגיית התצוגות ARM Mali"ה-Mali-DP650 תומך בטווח רבגוני של פתרונות תצוגה. הוא מותאם לפורמטים של 2.5K, לרבות WQXGA (2560x1600 פיקסלים) עבור טאבלטים ו-WQHD (2560x1440 פיקסלים) עבור מסכים של מכשירים ניידים. היכולת להזרים תכנים של 4K (3840x2160 פיקסלים) ממכשיר נייד למסכים גדולים יותר גם הופכת את ההפקה של חומרים ויזואליים באיכות גבוהה יותר לכדאית כלכלית כאשר הצופים יכולים לגשת לתכנים מכל מקום שבו הם נמצאים.
"שוק המובייל עובר במהירות למוצרים ברזולוציה גבוהה מעבר ל-Full HD, כאשר ה-2.5K היא הבחירה המועדפת היום ואילו ה-4K הוא היעד הרצוי", אומר לינגיון שי, מנהל מחקר בחברת BOE Technology Group, אחת הספקיות המובילות בעולם של טכנולוגיות, מוצרים ושירותים של תצוגות מוליכים-למחצה. "BOE ו-ARM יצרו שותפות חשובה שתבטיח את עתידם של מוצרי התצוגות המשלימים של שתיהן. מעבד התצוגה ARM Mali-DP650 משרת את המטרה הזה שכן בעוד שהוא מותאם ל-2.5K הוא כולל גם יכולות 4K, ובאמצעות השימוש במוד של תצוגה מפוצלת להכפלת קצב נתוני הפיקסלים הזמין, לצד קצב רענון משתנה, הוא מאפשר רזולוציה גבוהה יותר בדרך חסכונית באנרגיה".
מעבד התצוגה Mali-DP650 תומך בשורה של תכונות מתקדמות, ביניהן: טכנולוגיות של קומפוזיציה של עד שבע שכבות תצוגה, רוטציה, סקיילינג באיכות גבוהה ונצילות אנרגיה כמו AFBC (ARM Frame Buffer Compression), וכל זאת בתוך שטח סיליקון קטן במיוחד. בנוסף, באמצעות הכפלת גודלו של אפיק AXI ל-128 ביט והצגת פתרון MMU pre-fethcer יכול המעבד לתמוך ביותר שכבות קומפוזיציה של 4K ולהציע יותר עמידות השהיית זיכרון מערכת בהשוואה למעבד התצוגה Mali-DP550. מעבד התצוגה החדש מתוכנן להתחבר ביעילות ל-System MMU של ARM (CoreLink™ MMU-500), מה שמאפשר למערכות להשיג עד 4K ברזולוציות תצוגה של 60fps.

התכונה של מוד מסך מפוצל מאפשרת לפתרונות MIPI D=PHY לספק רזולוציות מעבר ל-1080 פיקסלים עבור פנלים של ניידים, ותמיכת VRR (קצב רענון משתנה) מאפשרת חיסכון בהספק הפנלים, מה שמאריך עוד יותר את חיי הסוללה. ה-Mali-DP650 מגיע עם תמיכת תוכנה עבור הגרסה החדשה ביותר של אנדרואיד ומותאם לעבוד לצד הדרייברים Mali-GPU ו-Mali-Video.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סמסונג תהיה הראשונה לשלב מודם 5G בתוך השבב הראשי של הטלפונים
סמסונג תהיה הראשונה להשיק מערכת על שבב שתכיל מודם 5G כחלק אינטגרלי לפני סוף 2019, כך שהוא ישולב כבר בתחילת 2020...
קרא עוד
‫שבבים‬
38 מתוך 124 המיליארדרים החדשים בסין הם מתעשיית השבבים
לאחרונה נפתחה בסין בורסת הייטק. ערך חברות השבבים הרקיע שחקים, כל 25 המניות הוכפלו ובהם שמונה חברות שבבים...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות