פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

הלהיט של סביט רחפנים מסוג מסוקים אוטונומיים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
drone_cebit_2
רחפן מסוק בתערוכת סביט 2015. צילום: אבי בליזובסקי

שלושה חודשים. זה הזמן שלקח להנהלת תערוכת סביט לארגן כנס בנושא רחפנים, כולל ביתני תצוגות ואף כלוב שבו נערכו תחרויות טיסה של רחפנים. כך אמר בשיחה לאתר CHIPORTAL ראש צוות העיתונות של סביט בחברת דויטשה מסה הרטוויג פון סאס.

לדבריו, יצרניוות הרחפנים מבקשות להגיע לשוק המסחרי, שם ניתן יהיה להתאים את הרחפנים ליישומים רבים כדוגמת ניטור חקלאי, משלוח חבילות, סיוע בחילוץ, פיקוח על מבנים ועל איזורים עם מדרונות תלולים שיטור ועוד ולא רק כצעצועים.

ואכן אולם 16 במרכז הירידים בהנובר התמלא זמזום של רחפנים, ותצוגה של קוודקופטרים ורחפנים אחרים בסגנון מסוקים שיכולם להמריא ולנחות אנכית בנקודה מדוייקת, אך היעילות שלהם בצריכת דלק אינה גבוה והם גם לא מהירים כמו רחפנים בעלי כנפיים קבועות. מצד שני, רחפנים בעלי כנפיים קבועות דורשים מסלול המראה ונחיתה די ארוך ורשת ללכידתם.

כידוע המדינה המארחת המשותפת של סביט 2014 היתה שווויץ. חברת Wingtraשיצאה כספין אוף מהמכון הטכנולוגי של ציריך ETH מנסה לספק את המיטב שבשני העולמות בתערוכת סביט. ה-Wingtra ממריא אנכית כשהוא מייצב עצמו באמצעות סנפירים בכנפיים ובזנב. ולאחר מכן הוא עובר לטיסה אנכית. לנחיתה התהליך מתבצע באוןפ הפוך. ברגע שהוא נמצא בשדה הראיה Wingtra ינחית את עצמו אוטונומית ברדיוס של 10 סנטימטרים מהנקודה המיועדת, אומר מנכ"ל החברה לאופולד פלשנבורגר.

הכרזה נוספת משווייץ היתה של הדואר השוויצרי שראשיו הודיעו כי יבחנו העברת משלוחים באמצעות מל"טים, כמו אמזון, בתוך שנה ולהערכתם בתוך חמש שנים יהיו יישומים מסחריים ועד אז יפותחו סוללות טובות יותר וכן ניתן יהיה להגדיל את משקלו של המטען השימושי של מכשירים אלה.

הרעיון הוא לספק חבילות לאיזורים מרוחקים או שיגור חבילות מהיר באיזורים צפופים במערכת שפותחה על ידי חברת Hardis

הדואר השוויצרי גם פועל ביחד עם שותפים על פיתוח מל"טים לסיוע במצבי חרום. החברה עובדת על פיתוח שליחת חבילות לאיזורים שנהרסו באסון טבע כולל הכבישים והגשרים המובילים אליהם.

רחפנים משמשים כבר במקומות רבים לפיקוח על ניצול הקרקעות, בניה בלתי חוקית וכו'. ואולם כדי ללכוד תצלומים, המלטים חייבים להיות ימציבים מספיק . כשהאיזור הנבדק הוא צוק או סכר, הנחיית הרחפן משולב המצלמה עלולה להיות מסוכנת משום שהוא כבד ומאבד יציבות וההתרסקות היא רק שאלה של זמן.

מכאן עלה הרעיון של חברה גרמנית בשם Aibotix לפתח מזל"ט מצויד בשישה להבים הפועל על עיקרון של טיסה אוטומטית X6 hexacoptère Aibot .מסוגל לשאת מטען של 2 ק"ג על המהירות המרבית של 50 קמ"ש למשך 20 דקות. וחיישנים אלה יכולים ך]עןך באופן אנכי או אופקי, כך שהכלי נהנה מיציבות בלי קשר למקום הטיסה שלו.

וכמובן בזירה המרכזית התחרו מפעילים של מל"טים. הזירה היתה מוקפת מכל הצדדים – הקירות והתקרה ברשת שכפי שיצא לי לראות ביצעה את תפקידה כאשר מפעילים של שני רחפנים ריסקו אותם בטעות אל הרשת.

הרחפנים הקטנים יחסית, מצמש צעצועים היו של חברת PARROT שבנתה להם בתוך הזירה מכשולים שונים שהיה עליהם להימנע מלהתקל בהם. הרעש באולם לא נבע רק מהשיחות של אלפי האנשים שהסתובבו בו אלא מזמזום הרחפנים.
cebit_drone_1

רחפנים לכודים ברשת בתערוכת סביט 2015. צילום: אבי בליזובסקי

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Eye-Net השלימה בהצלחה פתרון מבוסס סלולרי למניעת תאונות
החברה תשלים תצורה המאפשרת מסחור ושימוש על ידי מיליוני משתמשים עד סוף 2020.
קרא עוד
שבבים
מרכז מצוינות סיני-ישראלי להדפסת ננו חומרים יוקם בבר אילן
האקדמיה הלאומית הסינית למדעים תקים ביחד עם אוניברסיטת בר אילן מרכז מצוינות הכולל מעבדת מחקר להדפסת חומרים...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות