פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
S54M1
Sehat Sutardja המנכ"ל היוצא של מארוול

 

פיטורי מנכ"ל מארוול ואשתו – הנשיאה מגיעה כחודש לאחר שוועדת הביקורת של הדירקטוריון  חשפה כי השניים דחקו באנשי המכירות ובאנשי הפיננסים לעמוד במטרות ההכנסות. הניעור בא בעקבות חשיפה פומבית בפברואר לפיה משקיע אקטיביסט – חברת Starboard Value רכשה 6.7% ממניות מרוול. החברה נקטה בשיטות דומות גם מול יאהו, אופיס דיפו ומייסיס – לא בהכרח חברות טכנולוגיה ובוודאי לא יצרניות שבבים.

אנליסטים פיננסיים בירכו על שינויי ההנהלה. שוב לפי ה-WSJ הם אומרים כי הדבר עשוי לשפר את הביצועים הפיננסיים של מארוול או להוביל למכירת החברה. מניית מארוול קפצה ב-13% בעקבות הידיעות. לוול סטריט יש מסורת להחליף מייסדי חברות מוטי טכנולוגיה במנכלים הנוטים לדאוג לתחום הפיננסי וכי הזזתו של סהאט סוטארג'ה עשויה להיות צעד ראשון לעבר פירוק החברה. עם זאת הדבר מזכיר במידה מסויימת את מה שקרה בצורן, כאשר חברת גידור ביקשה להפסיק את המופ ולהתמקד במכירות, מה שבחברת טכנולוגיה הוא מסוכן. הפעם דווקא הצעד התקבל אחרת.

 

סוטארג'ה מיצב את מארוול לפני 20 שנה בתחום הדיסקים הקשיחים, כאשר הציג לראשונה את ערוצי הקריאה הדיגיטליים ששימשו לדגימה מהירה ולסינון DSP במטרה להגדיל את צפיפות הנתונים בדיסק. הטכנולוגיה התבססה על שבבי CMOS. מארוול הוציאה משוק זה את כל החברות שהתמחו במערכות קריאה אנלוגיות לרבות טקסס אינסטרומנטס, אינפיניון ו- STMicroelectronics.

למרות החדירה המהירה של כונני מצב מוצק (SSD) עדיין מהוות מערכות  הבקרה לדיסקים קשיחים כמחצית מ-3.7 מיליארד דולר הכנסותיה השנתיות של החברה. תחומים אחרים בהם היא מובילה – ASICS למדפסות מבוססות ARM. טכנולוגיות CMOS מאפשרות את השילוב של רבות מתכונות המדפסת על SOC, לרבות מספר רב של פרוטוקולי תקשורת. ה-SOC של מארוול 64 ביט למדפסות – המורכב מ-CMOS בטכנולוגית 28 ננומטר אמורים לאפשר ליצרני המדפסות הרחבה של התכונות והורדה במחיר. הלקוחה הגדול השל החברה בתחום זה היא HP.

מארול גם דווחה על חדירה לשוק הטלפונים החכמים הסיני באמצעות בקרי ה-BASEBAND. הכנסותיה ממערכות LTE גדלו ב-28% מ-2014 ל-2015 וכעת אחראים ל-24% מהכנסותיה של החברה.

כמו כן בשולי הדוחות הפיננסיים עדיין בתחילתם המיצוב של החברה בתחום ה-IOT. הפלטפורמות של החברה כוללות מערכות לרכב, בקרי בידור ביתיים ומכשירים לבישים, פלטפורמות בעלות פוטנציאל צמיחה בתחום ה-IOT.

 עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סמסונג תהיה הראשונה לשלב מודם 5G בתוך השבב הראשי של הטלפונים
סמסונג תהיה הראשונה להשיק מערכת על שבב שתכיל מודם 5G כחלק אינטגרלי לפני סוף 2019, כך שהוא ישולב כבר בתחילת 2020...
קרא עוד
‫שבבים‬
38 מתוך 124 המיליארדרים החדשים בסין הם מתעשיית השבבים
לאחרונה נפתחה בסין בורסת הייטק. ערך חברות השבבים הרקיע שחקים, כל 25 המניות הוכפלו ובהם שמונה חברות שבבים...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות