פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
800px-Mark_Zuckerberg_-_South_by_Southwest_2008_-_2-crop1
מארק צוקרברג, מתוך ויקיפדיה

פייסבוק חשפה את מפת הדרכים שלה לעשר השנים הקרובות בכנס מפתחי F8 שלה שהתקיים השבוע בסן פרנסיסקו. אחת התוכניות שתבצע החברה היא פיתוח רחפן המוזן באנרגית השמש ומספק קישוריות לאינטרנט. בעתיד הרחוק יותר מתכננת החברה יישומי בינה מלאכותית, מציאוד רבודה ווירטואלית.
תחום הרחפנים יהיה אחד התחומים המרכזיים של כנס ChipEx 2016 שיערך ב-8-9 במאי 2016 במרכז הירידים, תל אביב

"בטווח הארוך אנחנו מתמקדים בשלושה תחומים חיבור העולם לאינטרנט בפס רחב, בינה מלאכותית כדי להפוך את שירותים יותר אינטואיטיביים וטבעיים למשתמש ולבסוף מציאות וירטואלית ורבודה כדי לעזור לנו לשתף וכן לשפר עבורינו את העולם" אמר מנכ"ל החברה מארק צוקרברג בכנס המליאה.

חלק גדול של השגת החזון הזה מסתמך על חיבור אנשים ברחבי העולם לפייסבוק או לפלטפרומת השליח שלה.  ללמעלה מ-4 מיליארד בני אדם ברחבי העולם אין גישה לאינטרנט עקב חוסר זמינות, אי יכולת להרשות לעצמם או חוסר מודעות, אמר צוקרברג.

כדי לעזור לפתור את סוגיית חוסר הזמינות של האינטרנט בפס רחב בעולם אמר צוקרברג כי החברה תשיק בקרוב מזל"ט סולארי כדי לספק קישוריות לאינטרנט לאפריקה שמדרום לסהרה. פיתוח הרחפן, המכונה אקילה (Aquila) הוא מאמץ נפרד מהפרויקט הלווייני השנוי במחלוקת של פייסבוק Internet.org אך הוא כנראה ישמש כמתווך בין קישוריות קרקעית של ספקי אינטרנט ובין הלוויין.

לאקילה תהיה מוטת כנפיים כמו זו של מטוס בואינג 757 אבל הוא ישקול פחות ממכונית קטנה. הוא יוכל לשייט באיזורים מרוחקים עד 90 ימים בגובה של 60-90 אלף רגל. בתיאוריה להק של כלי טיס שישדר לקרקע בקרני לייזר אופטיים. פייסבוק לא ציינה תאריך להשקת הפרויקט.

לאחר ששאר העולם יתחבר לאינטרנט באמצעות פייסבוק, אמר צוקרברג כי הוא רוצה לפתח בינה מלאכותית (AI) שתוכל בסופו של דבר לאפשר לפייסבוק להראות למשתמש תוכן מעניין יותר מכל רחבי הקהילה, אפילו אם אינו מכיר את האנשים."

פייסבוק כבר משתמשת בתבונה מלאכותית לזיהוי פנים, תכנון ה- newsfeed ונגישות. החברה פתחה את קבצי המקור למודול הפיד שלה המבוסס על כבר סביבת פיתוח פתוחה המתמקד בלמידה מעמיקה, כמו גם מודלי GPU שפייסבוק משתמשת כדי לאמן את הרשתות העצביות שלה.

"המטרה בתחום ה- AI היא לבנות מערכת שתהיה עדיפה על אנשים במטלות הללו. זה כבר קורה במקומות מסוימים, "אמר צוקרברג.

ולבסוף אמר צוקרברג השלב הבא של ממשק הקישוריות הוא AR / VR (מציאות מדומה, מציאות וירטואלית). כל משתתפי F8 נשלחו הביתה עם משקפי VR שלדברי צוקרברג יהפוך ליישום פשוט בהרבה מכפי שהוא כיום.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
יוניטרוניקס מדווחת על המשך צמיחה במכירות, ברווח התפעולי וברווח הנקי
יוניטרוניקס מפתחת ומשווקת בקרים מתוכנתים ותוכנות לניהול מערכות אוטומטיות מדווחת גם המשך הרחבת הפעילות...
קרא עוד
שבבים
Eye-Net השלימה בהצלחה פתרון מבוסס סלולרי למניעת תאונות
החברה תשלים תצורה המאפשרת מסחור ושימוש על ידי מיליוני משתמשים עד סוף 2020.
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות