פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Eli Groner DevelopEX2016
 מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר בטקס פרס Global Industry Leader Awards 2016 במסגרת כנס DevelopEx2016

מפתחי הטכנולוגיה הם המקדמים את העולם, לא הממשלות. כך אמר אמש מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר בטקס אותות ה- Global Industry Leader Awards 2016 שנערך במסגרת כנס DevelopEx2016. גרונר הוביל  את הטקס ביחד עם שני יושבי הראש של הכנס פרופ' צחי בירק ושלמה גרדמן, שעות אחדות לפני שהתלווה לראש הממשלה בנימין נתניהו לעצרת האו"ם בניו יורק.


"אולם זה מלא בחדשנות –אתם כל שנה מתחדשים, לא כמו האו"ם. האו"ם ומרבית הממשלות בעולם פועלים במציאות נתונה ומנסים לנווט במציאות הזו. אתם לא מנווטים במציאות הקיימת. אתם משנים את המציאות כדי ליצור מציאות טובה יותר."


"ממשלות יכולות להשקיע הון, לספק טכנולוגיה קיימת למדינות מתפתחות אבל ההשפעה שלהן תהיה פחותה מההמצאה של ה"רסברי פיי" לדוגמה. ממשלת ארה"ב חיפשה פתרון למיחשוב למדינוות מתפתחות יחד עם אפל, והפתרון היה בסופו של דבר של חברה ישראלית מפתח תקווה. ההסטוריה נכתבת על ידי חדשנים, לא על ידי בירוקרטים."

"השוק העסקי אינו חלק מהבעיה אלא מי שיתן את הפתרון – בישראל, היהלום בכתר של המגזר העסקי הוא מגזר הטכנולוגיה וזו הסיבה מדוע ראש הממשלה מתמקד בהצמחת תעשיית ההייטק. אנחנו מנסים לעשות כמה דברים. ראשית - לא לעמוד בדרך. קל להגיד מאשר לעשות. אין מחסור בשרים ובחברי כנסת שמבקשים להגביר את הרגולציה בשביל כותרות."


"הספינה שינתה המסלול. זה לוקח זמן אבל היא עשתה זאת. דבר נוסף - לייצר סביבה תחרותית עסקית בינלאומית. בתקציב האחרון התחייבנו על רמות מסים נמוכות יותר כדי שחברות גדולות יוכלו לרשום את ה-IP כאן ולבצע את המו"פ. אנחנו צריכים להמשיך לפתח ההון האנושי. אנחנו עובדים בכל הרמות כדי להגדיל את פוטנציאל ההון האנושי להייטק – תיכון, צבא, אוניברסיטה וגם לצרף אוכלוסיות נוספות ערבים חרדים. כממשלה אנחנו מציבים פלטפורמה, הצמיחה בפלטפורמה הזו היא הודות לכם. אנשים המשלבים חזון ויזמות."


"אני מברך את הזוכים. הודות לכם העולם משתפר, יש יותר מחשבים בעולם המתפתח ויש שיפור באבטת הנתונים. אנחנו אור לגויים בתחום הטכנולוגי לטובת כל המין האנושי". סיכם גרונר.


בטקס הוענקו אותות "מובילי התעשיה הגלובלית" לשלמה גדות מייסד שותף ומנכ"ל Inuitive, יוסי כרמיל ורון סרבר מנכ"לים משותפים בחברת Cellebrite וכן ד"ר אבן אפטון – מפתח המחשב Raspberry pi. (ראו ידיעה נפרדת).עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חברת ההזנק בתחום ההצפנה הקוונטית 'קוונט-אל-אר' רשמה הישג מרשים
כשנה לאחר שהוקמה רשמה חברת ההזנק QuantLR פריצת דרך משמעותית בעקבות ניסוי שדה מוצלח שנערך באוני' העברית. פרופ'...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות