פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
cf31dc36d4559ff5f3fd4acd5ead7bc81
 מייקל דל. צילום יח"צ

המעבד התבוני (IPU) יאפשר להגדיל את יכולות המיחשוב מבלי להאט את חוק מור. כך אמר השבוע מנכ"ל דל טכנולוגיות - קבוצה המאגדת את דל הותיקה ביחד עם כל החברות שרכשה במליאת הפתיחה של כנס  Dell EMC World בלאס וגאס.

 

 דל התייחס בדבריו בין היתר גם לשאלת עתיד תעשיית השבבים. "אנחנו מפתחים דגמים לפי מפת הדרכים של אינטל. נכון לעכשיו יש לנו תצפית ל-14 שנה קדימה. אמנם עדיין לא ידוע באילו טכנולוגיות ישתמשו כדי לשפר את הביצועים ולעמוד עדיין בחוק מור. אחת הדרכים היא שיפור בשילוב של זכרון ומעבד. הזכרון והאיחסון מתקרבים יותר ויותר למעבד וכבר היום אנו מתכננים מערכות כאלו.


בנוסף למעבד (CPU) ולמעבד הגרפי (GPU), מופיע כעת סוג חדש של מעבדים המכונים IPU – מעבד תבוני (Intelligent Processor Unit) – סוג חדש של שבבים שישמשו לתבונה מלאכותית ולמידה עמוקה. הם ישמשו בתחומים רבים, אחד המעניינים בהם הוא תחום הרפואה. למשל האצה של ריצוף מידע גנטי, והבנה טובה יותר של המידע הגנטי ושל ביטויים אפיגנטיים. המערכות שלנו יוכלו לקדם את יכולת הטיפול של מערכת הבריאות, להאריך חיים ולשפר את איכותם.
בהמשך התייחס דל גם לאינטרנט של הדברים: לדברי דל, החברה מוכרת כמובילה בשוק ה-PC. מדובר עדיין בשוק חשוב ללקוחות שלנו ולנו עצמנו. המחיר הממוצע של מכירת PC עולה ולא יורד. גם נתח השוק שלנו גדל 17 רבעונים ברצף. אנחנו משקיעים בחדשנות ובמו"פ. יש קונסולידציה בשוק ה-PC ולנו יש ייתרון לגודל.
"היכולת הזו מנוצלת כיום בפיתוח מערכות IOT. התקני האינטרנט של הדברים הם במובן מסוים צאצאים של המחשב האישי. הנסיון שלנו במחשבי קצה יכול לעזור לנו להבין טוב יותר את עתיד המיחשוב המבוזר. כאשר יגיע הדור הסלולארי החמישי, ניתן יהיה לקשר מיליארדי רכיבים ביחד וליצור סוג חדש של מחשב מבוזר וענן מבוזר. הפיתוח לא נועד שנדבר בטלפון מהר יותר אלא כדי שנוכל להעביר הרבה נתונים, ולא כל הנתונים נמצאים במקום אחד."

"הלקוחות מבינים שלא הגיוני לתת לאנשים בארגון את המחשב הזול ביותר. אתם רוצים שאנשים יהיו פרודוקטיבים ולכן צריך לתת להם כלים טובים כדי לתת השראה לרעיונות. בגלל זה המחירים של ה-PC עולים ונתח השוק שלנו כאמור עולה למרות הקונסולידציות של המתחרים. אנחנו המובילים בהכנסות וברווח, לא ביחידות אבל היחידות שאנחנו מוכרים מניבות הרבה יותר הכנסות."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סין משתמשת בטענת הבטחון הלאומי ותימנע מרכישת ציוד מיחשוב אמריקני לזרועות הממשלה
סין החליטה להעביר את המחשבים של משרדי הממשלה והארגונים הממשלתיים והציבוריים למאה אחוז תוצרת סין, וכך תקשה...
קרא עוד
שבבים
ענקיות הטכנולוגיה מאמצות את טכנולוגית ההפעלה הקולית של DSPG
תצוגה מלאה של הגאדג'טים - בביתן החברה ב-CES 2020
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות