פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

גרטנר: מיזוגים ממשיכים לשכתב את הדירוג של יצרני השבבים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
gartner_logo
 

 

יצרני השבבים הכי הגדולים הגדילו אפילו יותר מהרגיל את שיעור הגידול בתעשיית השבבים ב-2016 כי גל חסר תקדים של מיזוגים המשיך לזעזע את הדירוג של 25 החברות הגדולות, לפי ניתוח של נתוני מכירות שביצעה חברת מחקרי השוק גרטנר.

גרטנר הסיקה שהמכירות הגלובליות של שבבים הגיעו ל-343.5 מיליארד דולר בשנה שעברה, גידול של 2.6 אחוז לעומת 2015. שיעור הגידול גבוה ממה שהעריכו קודם לכן חזאי שוק אחרים, כולל ארגון הסטטיסטיקה של הסחר העולמי בשבבים, שאמר בפברואר שהמכירות בתעשייה גדלו ב-1.1 אחוז.


25 היצרנים הגדולים, עם זאת, הגדילו את המכירות, במשולב, ב-10.5 אחוז ב-2016, לפי גרטנר, והיוו קרוב ל-75 אחוז מנתח השוק הכולל. לעומת זאת, המכירות של שאר יצרני השבבים בשוק קטנו ב-15.6 אחוז, לפי גרטנר.


לדברי ג'יימס היינס, מנהל מחקר בגרטנר, הגידול היחסי של 25 היצרנים הגדולים בהשוואה לשאר השוק מוטה בגלל הפעילות הרבה של מיזוגים ורכישות שהתרחשו ב-2015 ו-2016.


"אם נבצע התאמה למיזוגים והרכישות האלה על ידי חיבור ההכנסות של כל חברה נרכשת להכנסות של הרוכשת ב-2015 ו-2016 כשצריך, אז ההכנסות של 25 היצרנים הגדולים היו גדלות ב-1.9 אחוז, ושאר השוק היה גדל ב-4.6 אחוז", אמר היינס בהודעה לעיתונות.
רכישות גדולות שהייתה להן השפעה משמעותית על דירוג היצרנים ב-2016 כוללות את הרכישה של Avago Technologies את Broadcom Corp. שיצרה את Broadcom Ltd., הרכישה של On Semiconductor את Fairchild Semiconductor והרכישה של ווסטרן דיגיטל את סנדיסק. התזוזה הכי גדולה בין 25 היצרנים הגדולים הייתה של Broadcom, שעלתה 12 מקומות בדירוג לפני נתח שוק, אמרה גרטנר.


אינטל נשארה יצרנית השבבים מספר אחת ב-2016, המקום שבו היא נמצאת מאז שנות התשעים. אולם, לפי גרטנר, חברת סמסונג הקוריאנית גרמה להקטנת נתח השוק הכולל של אינטל בתעשיית השבבים ב-2016. נתח השוק של אינטל היה 15.7 אחוז, ואילו נתח השוק של סמסונג היה 11.7 אחוז, לפי גרטנר.

כמה מהחוקרים, ביניהם IC Insights, שיערו שהמחירים החזקים במיוחד של זיכרונות בשוק הנוכחי יכולים לאפשר לסמסונג לעבור את אינטל במכירות של שבבים כבר ברבעון הזה.

2017 gartner chip rankings 500 14948723922

עשרת יצרני השבבים הגדולים לפי מכירות, 2016 (במיליוני דולרים)

העובדה שתעשיית השבבים השיגה בכלל גידול ב-2016 הייתה הפתעה גדולה כי המכירות האיצו באמת במחצית השנייה של השנה. בתחילת השנה הקודמת, בעיצומו של תיקון מלאי נרחב בשבבים, חזאי השוק -- כולל גרטנר -- חזו שהתעשייה תתכווץ.
אבל היינס אמר שסביבת המכירות החלשה במחצית הראשונה של השנה פינתה את מקומה לביקוש מתחזק ושיפור במחירי השבבים. "הגידול הכלל עולמי בהכנסות משבבים נתמך על ידי הגדלת ייצור במגזרים רבים של ציוד אלקטרוני, שיפור במחירים של זיכרונות פלאש NAND ותנודות מטבע מתונות יחסית", אמר היינס.

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות