פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Atom E3900 SoC Front
 

האם אינטל בדרך לתביעת זכויות יוצרים נגד מיקרוסופט? אחת התהיות הגדולות בשוק לאחרונה, הייתה כיצד תגיב אינטל להחלטה של מיקרוסופט וקוואלקום ליצור ביחד גרסת Windows 10 שתרוץ על מעבדי האחרונה.

מדובר בגרסה שאמורה בעצם להשתמש בהדמיה של x86 שתרוץ במערכות ה-Snapdragon 835 של קוולאקום, שהרי מבוססות על הטכנולוגיות של ARM.

ההמתנה לתגובה של אינטל הלכה וגברה לאחר שלאחרונה התברר ששלוש מהיצרניות הגדולות של מחשבים ניידים, לנובו (Lenovo), HP ואסוס (Asus) מתכוונות להציע מחשבים המבוססים על החיבור הזה בין מיקרוסופט לקוואלקום.

אז אולי תגובה רשמית אין, אבל רשומה שהופיעה באתר הרשמי של אינטל אודות מלאות 40 שנה לטכנולוגיית ה-x86, יכולה לשפוך אור על מה שאינטל מתכננת, וזה בפשטות תביעת זכויות יוצרים.

 

הרשומה אינה מזכירה כלל את שתי החברות שמשתפות פעולה, אבל אין אחד שלא יבין למה הכוונה. "לאחרונה יש דיווחים שכמה חברות יכולות לנסות לדמות את ה-x86 ISA הקנייני של אינטל מבלי לקבל הרשאה. הדמיה אינה טכנולוגיה חדשה, וטרנסמטה (Transmeta) הייתה החברה האחרונה הבולטת שטענה שהיא הפיקה מעבד x86 תואם על ידי שימוש בטכנולוגיות הדמיה".

"אינטל החליטה לאכוף פטנטים הקשורים לכך למרות שהיא השתמשה בהדמיה. בכל מקרה טרנסמטה לא הצליחה באופן מסחרי ויציאה משוק המיקרו-שבבים לפני כעשור", נכתב בבלוג ברמזים עבים במיוחד.

 

לטענת אינטל היא מוכנה לקבל תחרות, כל עוד היא תהיה חוקית. "עם זאת איננו מוכנים לקבל הפרות בלתי חוקיות של הפטנטים שלנו, ואנחנו מצפים מחברות אחרות להמשיך ולכבד את זכויות הקניין הרוחני של אינטל".

"הגנה חזקה על קניין רוחני מאפשרת לאינטל להמשיך ולהשקיע את המשאבים הענקיים הנדרשים לקידום ה-x86 ISA הדינאמי שלה", כתבו סטיבן רודג'רס, סגן נשיא ביצועי בחברה, וריצ'ארד הוליג, מנהל מחקר מערכות ותוכנה.

דובר של קאוולקום הגיב לפרסומים הללו, תוך כדי שהוא מתעלם מהטענה של אינטל שייתכן ותתגלה הפרה של הפטנטים שלה.

"בהינתן ההכרזות האחרונות שלנו עם HP, לנובו ואסוס, מצאנו את הפרסום בבלוג של אחת המתחרות שלנו כמאוד מעניין. אנחנו מתרגשים לקראת ההשקה של מחשבי Windows 10 מחוברים תמיד המבוססים על ה-Snapdragon 835 של קוואלקום מאוחר יותר השנה", הוא מסר.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
ורינט תתפצל לשתי חברות
חברה אחת תעסוק בפעילות מודיעין הסייבר של ורינט והשנייה תהיה אחראית על ניהול קשרי לקוחות ● המהלך מבוצע בעקבות...
קרא עוד
שבבים
הסטארט אפ הישראלי ProteanTecs חושף פלטפורמה לבדיקת שבבים מבוססת ענן
החברה מובילה מהפכה בתחום ומציגה פתרון המזהה כשלים ומתריע על תקלות מבעוד מועד
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות