פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Intel 8742 1530569951
 

עכשיו זה רשמי: אחרי 25 שנה, אינטל כבר לא המובילה במכירות שבבים סמסונג תפסה את מקומה ברבעון השני של 2017 לפחות לרבעון אחד.


סמסונג דיווחה בשבוע שעבר כי חטיבת השבבים שלה הניבה מכירות של 17.58 מיליארד דולר ברבון השני, לעומתה אינטל דיווחה באותו השבוע על מכירות של 14.8 מיליארד דולרים בלבד. אינטל מחזיקה בתואר מובילת מכירות השבבים ברציפות מאז שנת 1992. הגאות בשוק שבבי הזכרון שהמובילה שלו היא סמסונג הביא לצמיחה עבור סמסונג וספקיות זכרונות אחרים בקצב גבוה יותר מאשר השבבים הלוגיים.

אחרי סמסונג ואינטל ממשיכות את הרשימה SK Hynix, מיקרון, ברודקום, קוואלקום, TI, טושיבה, NXP ואינפיניון


חברת מחקרי השוק IC Insights חזתה כבר במאי שהעברת הלפיד תתרחש ברבעון השני בהתבסס על תחזיות המכירות של שתי הענקיות.

עדיין לא ברור כיצד תוכל סמסונג לשמור על המקום הזה. שוק שבבי הזכרון מחזורי מאוד. מכירות זכרונות ה-DRAM והפלאש החלו להאט והאנליסטים צופים כי צניחה במחירי הזכרונות תתחיל להשפיע בסוף 2018 כאשר השבבים המיוצרים יגיעו לשוק וכאשר מתחרים סיניים יצטרפו לתחרות.

ואולם ביל מקליין, נשיא IC Insights אמר כי סמסונג צפויה להגדיל את מכירות השבבים שלה בקצב מהיר יותר מזה של אינטל בממוצע ועשויה להשתלט על המקום הראשון לפחות בתקופה הנראית לעין.


בהינתן גודלה ותמהיל המוצרים שלה, אינטל צפויה לצמוח בערך בשיעור הצמיחה של השוק כולו למעט שבבי זכרון – 5-6 אחוז לשנה. מכיוון שיש רק שלושה ספקי DRAM וסמסונג גם חזקה ב-3D NAND flash היא עשויה להגדיל את מכירותיה מהר יותר מהשוק הממוצע בשנים הקרובות." הוסיף מקלארן. "בעוד שוק הזכרונות עדיין מחזורי ועלול לגרום לסמסונג לרדת בחזרה למקום השני במכירות השנתיות, המגמה בטווח הארוך היא שנראה את סמסונג במקום הראשון בטבלת המכירות יותר מאשר לא נראה אותה."


מקלארן גם העיר על כך שספקיות השבבים הגדולות מחזיקות ביותר מנתח השוק הכללי כיום מאשר בשנים האחרונות, כאשר עשר חברות השבבים המובילות שלטו ב-58% מהשוק במחצית הראשונה של השנה. גם כיום, לאחר שאיבדה את הבכורה מייצרת אינטל 15.6 אחוז מכלל השבבים. בשנת 1993 לשם המחשה היא הובילה את השוק כשייצרה רק שבעה אחוזים מהשבבים וב-2006 עשתה זאת עם 12 אחוזים. סמסונג הגיע לנתח שוק של 12 אחוזים רק עשור לאחר מכן ב-2016.


סמסונג דיווחה בשבוע שעבר על רווח נקי ברבעון השני בסך 12.6 מיליארד דולר, הרבעון הרווחי ביותר בשמונים שנות קיומה. כמעט 60% מהרווח נזקף לזכות חטיבת השבבים.

 

 

 170728 ICinsights marketshare 500 15012626001

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
סין משתמשת בטענת הבטחון הלאומי ותימנע מרכישת ציוד מיחשוב אמריקני לזרועות הממשלה
סין החליטה להעביר את המחשבים של משרדי הממשלה והארגונים הממשלתיים והציבוריים למאה אחוז תוצרת סין, וכך תקשה...
קרא עוד
שבבים
ענקיות הטכנולוגיה מאמצות את טכנולוגית ההפעלה הקולית של DSPG
תצוגה מלאה של הגאדג'טים - בביתן החברה ב-CES 2020
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות