פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
שר הכלכלה עם יור הרשות לחדשנות שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל רשות החדשנות ד"ר אמי אפלבאום
 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בחר מבין שלושת המועמדים האחרונים בעמי אפלבום לכהן כיו"ר הרשות לחדשנות והמדען הראשי. שלושת המועמדים הסופיים נבחרו על ידי ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי. למכרז על התפקיד ניגשו 39 מועמדים, ומתוכם נשארו שלושת המועמדים הסופיים.


הרשות לחדשנות מהווה את הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית בחדשנות של התעשייה הישראלית. היא החלה לפעול רשמית ב-2016 ,ומקבלת תקציב לא מבוטל שעומד על 1.6 מיליארד ₪ במטרה להעניק סיוע ותשתית מקצועית לעידוד החדשנות. ייעודה המרכזי הוא להביא לשגשוג כלכלי באמצעות חדשנות טכנולוגית, פיתוח תעשייה ושירותים עתירי ידע בעלי תחרותיות בזירה הגלובלית ושיפור הפריון של המגזר הפרטי באמצעות חדשנות טכנולוגית בפרט בתעשיות הייצור.

ד"ר אפלבום שנבחר ע"י שר הכלכלה מבין כל המועמדים לכהן כיו"ר הרשות לחדשנות, מגיע עם ניסיון רב במשק הישראלי, כשבשש שנים האחרונות משמש כנשיא חברת ההיי־טק KLA-Tencor בישראל, החברה הגדולה בעולם לייצור לתעשיית הסמיקונדקטורס, בעלת שווי שוק של 12 מיליארד דולר. לחברה מפעל במגדל העמק המעסיק למעלה מ-550 עובדים. אפלבום הוא בעל תואר דוקטור ותואר מאסטר מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון בחיפה ובעל תואר ראשון מהפקולטה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון. הוא בעל נסיון של 35 שנה כמדען, יזם, מנהל עיסקי, תיפעולי וטכנולוגי בחברת מפא"ת, מנהל פיתוח טכנולוגי והנדסה בחברת רוקוול איטרשוונל וכן כאמור בחברת KLA-Tencor בה מילא שורה של תפקידים ביניהם , מנכ''ל חטיבת האוטומציה והרובוטיקה של KLA-Tencor העולמית ומנכ"ל מערך התפעול של ארבע החטיבות המרכזיות של החברה במהלך 8 שנות שהותו בHead Quarter של החברה. אפלבום הוביל את גידול הפעילות של החברה בישראל מ-30 מליון דולר ל- 500 מליון דולר מכירות שנתיות כיום.


המינוי לתפקיד יו"ר הרשות לחדשנות צפוי לצאת אל הפועל בשבוע הקרוב, עם מינויו של אפלבום לתפקיד, תעמוד לרשות שר הכלכלה והתעשייה נבחרת מנצחת להוביל את מרכז החדשנות של משרד הכלכלה כשבראשו יכהן אפלבום וכמנכ"ל הרשות יכהן אהרון אהרון, לשעבר מנכ"ל אפל ישראל.


שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "ד"ר אפלבום הוא אדם עתיר ניסיון ובעל יכולת לקחת את נושא החדשנות וקידום תעשיות ההייטק צעד אחד קדימה לעבר התבססותן של חברות מקומיות בשוק המקומי וכניסתן של חברות בינלאומיות לפעול בישראל בתחום המו"פ והייצור. נסיונו של אפלבום בחברה בינלאומית שפועלת בישראל, בנוסף לפיתוח גם בייצור וייצוא חיוניים לקדם חברות נוספות למעבר ממו"פ לייצור. ד"ר אפלבום ואהרון אהרון מגיעים מרקע שונה בתעשיית ההייטק ויכולים להשלים אחד את השני ואין לי ספק כי יפעלו יחד להעצמתה של מדינת ישראל כאומת ההייטק, תוך ביסוסה כנכס לאומי משמעותי בשגשוג הכלכלה הישראלית".

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חוקרים בטכניון ובחברת טאואר ג'אז פיתחו טכנולוגיה המתאימה טרנזיסטורים מסחריים לעידן הבינה המלאכותית
טכנולוגיה ההופכת את רכיבי זיכרון הפלאש המסחריים של טאואר ג'אז לממריסטורים – התקנים המכילים זיכרון וכוח...
קרא עוד
‫שבבים‬
אושרה עסקת רכישת חטיבת ה-WIFI של מארוול ע"י NXP
ריק קלמר, מנכ"ל NXP. "צוות ההנדסה העולמי של מארוול ומערך מוצרי קישוריות המובילים בתעשייה, ובמיוחד תיק ה- Wi-Fi 6,...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות