פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

תעשיית השבבים רושמת את הרבעון השני הטוב ביותר בשלוש שנים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
general4
 איור: מתוך PIXABAY.COM

תעשיית השבבים רושמת את הרבעון השני הטוב ביותר בשלוש שנים, לדברי HIS
למרות רבעון ראשון קצת חלש, תעשיית השבבים השיגה גידול קרוב לשיא ברבעון השני של 2017 כשרשמה גידול של 6.1% לעומת הרבעון הקודם, לדברי IHS Markit. ההכנסות היו 101.4 מיליארד דולר, עלייה לעומת 95.6 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2017. זה הגידול הגדול ביותר שהיה בתעשייה ברבעון השני מאז 2014.


שוק שבבי הזיכרון קבע שיאים ברבעון השני, עם גידול של 10.7% לשיא חדש של 30.2 מיליארד דולר כשבראש זיכרונות DRAM ופלאש NOR שגדלו ב-14% ו-12.3%, בהתאמה, לעומת הרבעון הקודם.


"שוק ה-DRAM רשם עוד רבעון של הכנסות שיא בגלל החוזק של מחירים גבוהים יותר וגידול במשלוחים", אמר מייק האווארד, מנהל זיכרונות DRAM ואחסון ב-IHS Markit. "חששות לגבי זמינות מוצרים ברבעון השלישי והרביעי הקודמים הכבידו על התעשייה. זה גרם לקוני DRAM רבים לבנות מלאי - מה שהוסיף עוד לחץ על השוק שכבר היה מצומצם. נראה שהשנה הזאת תנפץ את כל שיאי ההכנסות של DRAM ותעבור בקלות את רף ה-60 מיליארד דולר".


"לגבי NOR, שיווי המשקל בין ההיצע לביקוש התהדק והעלה את מחירי המכירה הממוצעים ואת ההכנסות", אמר קליפורד ליימבאך, אנליסט בכיר של זיכרונות ואחסון ב-IHS Markit. "טכנולוגיית הזיכרונות הבשלה הזאת נמצאת בירידה מתמדת שנים רבות, אבל חלק מהספקים בשוק מקטינים את ההיצע או יוצאים מהשוק, וזה צמצם את ההיצע לאחרונה, וכתוצאה מכך ההכנסות גדלו".


מבחינת שימושים, הגידול הגדול ביותר היה באלקטרוניקה צרכנית ועיבוד נתונים, גידול בהכנסות של 7.9% ו-6.8%, בהתאמה, לעומת הרבעון הקודם. חלק גדול מהגידול הזה אפשר לייחס לעלייה המתמשכת במחירי הזיכרונות, כי ההיצע עדיין מצומצם, לדברי IHS.


בשבבים תעשייתיים היה שיעור הגידול השלישי בגודלו באותה תקופה, 6.4%, לדברי IHS. את הגידול הזה אפשר לייחס לפלחי שוק רבים, כגון אוויוניקה צבאית ואזרחית, שילוט אלקטרוני, רשתות מעקב וידאו, חימום, אוורור ומיזוג אוויר, מונים חכמים, מהפכים פ"ו, תאורת לד ואלקטרוניקה רפואית כולל ציוד לבבי, עזרי שמיעה ומערכות דימות.
מגמה אחרת בשוק התעשייתי היא גידול באוטומציה של מפעלים, שלבדה גורמת לגידול בטרנזיסטורי הספק בדידים, תאיריסטורים, מיישרי זרם ודיודות הספק. השוק של ההתקנים האלה צפוי להגיע ל-8 מיליארד דולר ב-2021, עלייה לעומת 5.7 מיליארד דולר ב-2015, ציינו ב-IHS.


אינטל היא עדיין ספקית השבבים מספר אחת בעולם, ואחריה סמסונג בהפרש קטן. עסקי פאונדרי והכנסות אחרות שלא משבבים לא כלולים בדירוגי שוק השבבים של IHS.


מבין 20 ספקיות השבבים הגדולות, AND ואנווידיה השיגו את הגידול הגדול ביותר בהכנסות לעומת הרבעון הקודם, עם 24.7% ו-14.6%, בהתאמה, לדברי IHS. לא היו תזוזות בנתחי השוק בין עשרת ספקיות השבבים הגדולות, אבל שבע מעשר החברות שבמקומות ה-11 עד 20 בנתחי שוק שינו נתח שוק.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות